Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Padnieta bateria? Ciche stukanie


Recommended Posts

Witam.

z gory mowie ze to moj 1 aeg i pojecie o nich jest równe 0.

Zakupiłem PJ16a4, podłączyłem baterie (nawet nie wsadzałem do kolby, chciałem być pewny że jak coś styki to nie ja, wiadomo przezorny, zawsze ubezpieczony). W każdym razie brak reakcji, czyli bateria nie naładowana, prosta sprawa. Podłączyłem do ładowania na 9 godzin, tak wyszło z wzoru (bateria FIREFOX 2000mAh 9,6V, ładowarka 300mA 9,6). Podłączyłem do aeg i.. nic. Bez podłączenia ustawiam na single / auto wciskam spust i słychać tylko prace całego mechanizmu spustowego. Jeśli podłączę baterię, i nacisnę spust słychać BARDZO ciche (w porównaniu na dźwięków wydawanych zwykle przez aeg) jakby "puk" nie wiem czy to oznacza ze chce naciągnąć sprężynę czy coś się zblokowało, nie wiem, nie mam pojęcia. W kazdym razie nie wiem co teraz począć.

 

Za jakiś patent wielkie thx.

Edited by ovne
Link to post
Share on other sites

Wole nie rozkrecać. Na GB jest sticker krakmana, więc chcąc nie chcąc chyba nawet nie mogę. Pewnie odeślę, ale po prostu ciekawi mnie geneza tego problemu, tym bardziej że rzekomo przechodzi ten przegląd przed wysłaniem, a w Hi-Capie znalazłem kulke, wiec mogę podejrzewać że strzelali z tego, i działało, a tu taki zonk.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że zębatki się zblokowały, silnik próbuje je ruszyć ale nie może - stąd cichy stuk. Mogło łożysko przestawić się albo źle same zębatki się ustawiły. Czasem da się to zrobić bez rozbierania zwalniając antireversal, ale jak się nie znasz to lepiej odesłać.

Link to post
Share on other sites

Identyczne objawy miewa DiBoyiowski AKS-74U, ale to na baterii 8,4V 1100mAh (stock) która jest do niego trochę za słaba.

 

ZTCW przy strzelaniu serią tłok zostaje losowej pozycji. Gdy zatrzyma się w tylnej pozycji (częściowo napięta sprężyna), przy tej batce silnik nie ma siły dociągnąć tłoka do końca, aż do jego "puszczenia" i oddania strzału.

Tego typu zacinka nie występuje jeśli strzela się tylko na singlu (bo tłok wraca do pozycji "zero").

 

W AKS-74U Boyia rozwiązaniem jest mocniejsza bateria, czasem postukanie z boku, z góry w korpus repliki.

 

Możesz spróbować podłączyć jakąś mocniejszą batkę (choć na Twojej, to aż dziwne, że się blokuje, o ile przyczyna taka sama jak w AKSU) - jak ruszy, to OK, jak nie to jedyne wyjście jak już wyżej poprzednicy napisali - gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...