Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Metal body do AK47


Recommended Posts

Ciekawi mnie, czy ktos w naszym pieknym kraju dokonal zmiany body w Kalachu na metalowe??? Wszelkie wrazenia i opinie mile widziane!

 

Z tego co wiem zrobil sie spory wybor w tej dziedzinie, bo oprocz cenionego na swiecie produktu DTP pojawilo sie takze niedawno na rynku body Classic Army oraz jeszcze jakies (oznaczone jako TW na redwolfie http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/prod...sp?prodID=10735 i chyba takie samo jest dostepne w machinegunie?).

 

Kusi mnie taka wymiana (lacznie z czescia przednia G&P), ale nie jestem jeszcze ostatecznie zdecydowany. Bylo nie bylo - laczny koszt to polowa wartosci AEGa...

Link to post
Share on other sites

Hmm.. od czego by tu zacząć. Metal body CA które posiadam kosztowlao mnie 320 pln. Niestety nie zawiera ono czesci przedniej ak [ ta czesc do ktorej wchodzi lufa i w ktorej jest hop up] co przy aktualnym stanie portfela mi specjalnie nie przeszkadza. Szczegolnie ze czesciowa zaslania mi to montaz z szyna Just'a.

Samo body jest moim zdaniem zrobione swietnie. Dosc grube scianki pozwalaja miec nadzieje ze nie peknie przy byle stuknieciu [ chociaz jako wiadomo z CA nigdy nic nie wiadomo :D ]. Wymienie moje obserwacje w pkt. a wrazie gdybym czegos nie poruszyl pytaj

a wiec :

- tak jak w wersji marui są rosyjskie oznaczenia ognia ciaglego i pojedynczego a takze numer seryjny broni - zniknął natomiast [co jest oczywiste[ napis Made in Japan/Tokyo Marui co,ltd i nie zostal zastąpiony zadnym oznaczeniam CA [ co juz sie takie oczywiste nie wydaje]

-jest elgancko matowo czarne - zdecydowanie mniej sie blyszczy od oryginalu

-dodaje wagą realizmu replice [ no i ten chłód w dotyku :D ] -moze to byc dla niektorych wada bo ciezar rosnie dosc znacznie

-magazynek jest duzo sztywniejszy w gniezdzie - zakladajac to body wywalasz ze srodka ten maly pierdolnik na ktorym sie mag normalnie opiera [ten ktorego zadna srobka nie trzyma]

-selektor ognia wyrysowuje sam taka sliczna ryske ktora przynajmniej dla mnie ma conajmniej tyle uroku co pieprzyk Marlin Monroa

-srobki sie zdecydowanie lepiej trzymaja

Ja uwazam ze warto, jest spora roznica a cena nie byla wygorowana ale mam strasznego pierdolca na punkcie mojego AK wiec zdecydowanie nie jestem obiektywny :D.

Link to post
Share on other sites

heh...przekladanie gearboxa i reszty bylo koszmarem. Za cholere dziadostwo niechcialo pasowac. stracilem ze 2h na cudowaniu z gearboxem, kabelkami i selektorem ognia. Do momentu w ktorym nie wykminilem ze w instrukcji nie pokazali jednej sztuczki. W normalnym body zwalniacz magazynka [mam nadzieje ze tak sie mowi na to jebadelka przed osłoną spustu] jest przymocowany 4 sróbkami. A te po przejsciu przez body wchodza w mala kwadratowa blaszke ktora najzwyczajnie w swiecie robi im gwint. TEJ BLASZKI SIE NIE PRZEKLADA inaczej gearbox nie wejdzie na miejsce.Poza tym montaz jest banalny.

Wszystko perfect pasuje. To tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Dla odmiany cos na temat:

mam metal body CA i takie problemy przy montowaniu tego:

- gearbox i jego kabelki, trzeba sie ciut wysilic zeby wlozyc to poprawnie.

- ten metal do ktorego przykrecana jest kolba, ciezko wchodzil trzeba bylo sily zeby wcisnac na miejsce

- otwor na magazynek jest ciut ciasny - niewyciagniety do konca magazynek potrafi wisiec sobie z gniazda (i nawet porzadne trzasniecie kalachem nie powoduje jego wypadniecia).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja jestem posiadaczem metalowej podstawy celownika i musze powiedziec ze wszystko wyglada fajnie ale:

- dodane sa srubki na imbusy co jest fatalne bo strasznie szybko sie wyrabiaja

- jezeli masz drewniane okladziny, to jest troche prze*****e bo normalnie wyglada to tak ze tej rurze gazowej jest taki metalowy osiomiscian/walec? no niewazne.. taki pret.. i on ma mniejsza srednice dzieki czemu drewienko wchodzi bez problemu. W metalowej podstawie jest zamiast tej czesci przedlozona rura w ktora mozna wlozyc baterie..

Pozatym wszystko wchodzi elegancko.. aktualnieczekam teraz na body CA oby bylo warto! :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przepraszam że nie w temacie (chociaż sprawa pokrewna :) ), ale wypowiadają się tu ludzie którzy znają się na rzeczy więc może ktoś pomoże - Czy spotkaliście się gdzieś z ofertą sprzedaży okrągłych magazynków (drum) do ak? Widziałem, nie pamiętam już gdzie taki w jakimś sklepie, ale nie był przedmiotem sprzedaży...

 

edit: faktycznie ewidentne niedopatrzenie z mojej strony :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wystarczy użyć opcji szukaj, albo zjechać trochę niżej w dziale AEG. Jest cały temat o tych magach.

 

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=15510

 

[ Dodano: Sob Paź 22, 2005 10:18 am ]

Jestem świeżo upieczonym właścicielem metalowego body do AK47 :twisted:

Zaszalałem i kupiłem na wgc przód i tył :D :

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i..._Metal%20Bodies

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...92bfd6d53368f73

 

Kiedy to wszystko składałem do kupy przydał się młotek :| strasznie trudno było zamontować pin znajdujący się koło celownika (ten trzymający uchwyt rury gazowej). Już chyba połączłyem to na stałe :)

Tylna część body też bardzo fajnie zrobiona. Znajdują się tam imitacje pinów/nitów wykonane z innego materiału. Niestety nie wiem ile to wytrzyma gdyż są one przyklejone. Kolejną fajną rzeczą w tej części jest mocowanie kolby. Wcześniej miałem AK47S więc dzięki temu nie musiałem kupować jeszcze jednej części :D

 

A na to wszystko zamontowałem jeszcze drewno od oryginału :twisted: W kolbie zrobiłem sobie miejsce na baterię 8,4 1800mAh. Mam tylko nadzieję, że nie osłabiłem za bardzo tej kolby.

 

Niedługo postaram się wrzucić jakieś fotki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odgrzeje kotleta.

Mam pytanie do posiadaczy tylnej części firmy G&P - czy po długim czasie użytkowania, te ciekawe imitacje pinów nie wypadają lub coś podobnego?

I jeszcze, czy są jakieś problemy przy montowaniu części tylnej innej firmy z częścią przednią (np; G&P i CA)?

 

Przy okazji, na MG można tanio kupić kompletne body; klik

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie zainstalowałem tylne metal body od G&P. Mam mały problem z selektorem ognia, mianowicie:

Pomimo rowków w body ciężko wyczuć moment kiedy znajduję sie na automacie. Gdy z góry (z zabezpieczonego) przestawiamy selektor na pozycje "automat" karabinek jest nadal zablokowany, należy o 1-2mm przesunąć go niżej by strzelał. Kiedy z pół-automatycznego przeskakujemy na automatyczny, nadal strzela na pół-automacie i należy podnieść o 1-2mm w górę aby strzelał serią... Wygląda na to że dźwignia selektora zbyt bardzo lata, nie poruszając ramienia na GB. Jaka na to rada? Spotkaliście się z czymś takim w Waszych korpusach?

Edited by akm
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...