Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Wstawiłem do swojego M120 nieznanej firmy, jednak narazie jestem w wstanie stwierdzić jedynie, iż takowa sprężyna mieści się do gearboxa, a silnik jest w stanie ją naciągnąć z niezłym skutkiem. Wykonałem jedynie około 100 strzałów, celem testu.

Zauważyłem, że dźwięk strzału nieznacznie się zmienił, jest nieco głośniejszy, a zasięg wzrósł o kilka metrów.

Po kolejnych strzelankach będę w stanie wypowiedzieć się w sprawie wytrzymałości części gearboxa.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

W końcu i ja mogę dodać swoje 3 grosze do tego tematu.

Zainstalowałem w mojej replice sprężynę M120 marki boy(tymczasowo, do zakupu czegoś lepszego). Jak kolega w wcześniejszym poście zaobserwował, i ja zauważyłem wzrost zasięgu oraz prędkości wylotowej kulki. Może nie są to wartości iście powalające z nóg, ale różnica jest dość znacząca.

Jedyna niedogodnością która mnie spotkała jest podwijająca się gumka Hop Up. Gumka pomimo gruntownego wyczyszczenia z nieznanego pochodzenia włosów, oraz innych paprochów, a także przesmarowania, wciąż sprawia problemy. Jest to związane z nie trzymaniem jej właściwego kształtu. Początek gumki wychodzący z lufy ma tendencje do minimalnej zmiany swojego kształtu co niesie za sobą złe skutki. Takie jak, zacinające się kulki, nie podkręcanie kulek, czy też zmianę trajektorii ich lotu. Po wielu próbach udało mi się tak umodelować hop upa, aby wszystko było ok. Jutro jadę z bronią na strzelankę i zobaczę na ile tuning jest wart świeczki.

 

Pozdrawiam.

 

PS. SCAR strzelał parę metrów dalej niż G36k z sprężyna m120, lufa Prometheusa i innymi bajerami.

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę, podwijanie gumki systemu hop-up bywa uciążliwe. Nie jest to pojedynczy przypadek, miałem identyczną sytuację. Sądzę, iż jest to związane z systemem szybkiej zmiany lufy. Jeżeli operator repliki nie ustawi wyżej wymionego systemu na zero, wyciągnięcie lufy może spowodować przemieszczenie się gumki w lufie zewnętrznej pomimo pokrycia gumki jakimś lepkim specyfikiem. Najgorsze jest ponowne umieszczenie gumki w pierwotne miejsce, ponieważ ów specyfik niezmiernie skutecznie to utrudnia.

Moją metodą było pokrycie gumki z zewnętrznej strony (w miejscu docisku przez dystanser) warstwą oleju silikonowego. Teraz zmiana lufy nie wywołuje tak dokuczliwych skutków.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Byłem z moim SCARE-m na strzelance i muszę przyznać, że ze zmiany sprężyny jestem bardzo zadowolony. Zasięg jak i celność są o tyle zadowalające, że nie trzeba nic już w karabinku zmieniać. Poszczególne strzały są bardzo równe, wystrzeliwane kulki lecą jedna za drugą jak po sznurku.

Jedyna niedogodnością był wcześniej już wspominany problem z hop upem. O ile na magazynku typu Hi-Cap firmy VFC problem był nie odczuwalny, to już przy zmianie magazynka na low-a z G&G, hop up jak gdyby musiał się chwilkę przyzwyczaić do zmiany. Co to znaczy? Pierwsze parę kulek sprawiało problemy, następne już były wystrzeliwane poprawnie.

 

Tak czy siak, za dni parę zmienię Hop Upa, oraz sprężynę na jakąś bardziej markową.

 

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że dzięki niezwykle przemyślanej budowie tej repliki, zmiana sprężyny jest dziecinnie łatwa i zajmuje bagatela 2 minuty.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Moje stwierdzenie o tym, że więcej mocy w Scarze już nie trzeba, bardzo szybko stało się nieaktualne :) Wsadzenie w gear boxa nowiuteńkiej sprężynki m120 od Prometheusa dało replice jeszcze większego kopa. O tyle większego, że stockowy Hop Up przestał podkręcać kulkę. Kulencja jest podkręcana jedynie przy maksymalnym skręceniu urządzenia podkręcającego i wtedy to zasięg strzału jest ujmujący. Niestety nie podam teraz ile dokładnie wynosi, ale mogę spokojnie stwierdzić, że mało to to nie jest.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niebawem zrobię podobny test, jednak już dawno zauważyłem, że ten SCAR ma większy zasięg od teoretycznie mocniejszych replik. Miałem okazję porównać go z AK z borkiem i sprężyną M120 od DF, lufą KMHead i gumką silikonową Guardera, wszystko w pełni szczelne - jakież było moje zdziwienie, kiedy Star po wsadzeniu stockowej sprężyny od Boyi'a zaczął strzelać parę ładnych metrów dalej i zapewniam, że z kałachem jest wszytko OK.

Jestem ciekaw jak u mnie zachowa się gumka HU.

Tak czy siak można śmiało stwierdzić, że te Scary są magiczne, nie wiem czy to kwestia rewelacyjnego spasowania części, hopsiupa czy zaklęcia zwiększającego zasięg. Widać, że firma nie stoi w miejscu i poszła znacznie do przodu od czasu ich G36, również uważam, za niezwykle udane.

 

Pozdrawiam i czekam na nowe informacje w tym niezwykle interesującym temacie.

Link to post
Share on other sites

Heloł.

 

Wymiana gumki Hop Up przyniosła nową jakość w replice. Kulki nie lecą za blisko, ale za daleko. Winna jest gumka Guardera, która nawet na zerowym ustawieniu podkręca kulki do góry. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być stosowanie cięższych kulek. W dniu jutrzejszym będę intensywnie testować nowe rozwiązanie i z pewnością zdam relacje z połączenia lekko przebudowanego Stara i kulek 0.28 grama.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dnia dzisiejszego zamontowałem sprężynę 190% GFC. Zasięg mnie zaszokował. Nie będę rzucał konkretnymi odległościami, ale strzela to tak samo jak moja snajperka z 520fps. Skupienie wciąż bardzo dobre, średnio 1 na 10 kulek ucieka poza okrąg znaku celowniczego EOTecha. Nie zaobserwowałem problemów z podkręcaniem jak kolega Arcy_Książe.

Jednak trzeba zauważyć, że silnik dość mocno się męczy przy tej sprężynie. W planach mam baterię LiPo 11,1V 1500mAh 22C, co z pewnością rozwiąże problemy z szybkostrzelnością.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Scarów. ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...