Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ładowarka do baterii 9,6v


Recommended Posts

Wita.

 

Kupiłem baterie 9,6 1050 KAN ale niestety zapomniałem kupić ładowarki. Dzisiaj mi rodzice przywieźli ładowarkę (jesli to można nazwać ładowarką) jest ona przeznaczona do ładowania baterii AA ale, jakoś tam kablami udało sie to połączyć.

 

Ładowarka:

Output: AAA: 100mA

aa: 200mA

9v: 25mą

 

Z wzoru T=(1,4*c)/I wyszło mi coś około 58 wiec wychodzi na to ze ponad 2 dni.

Czy baterii nic nie będzie, i czy napewno mam ja ładować te 2 dni? Tym wzorem oblicza się czas ładowania jak bateria jest pusta, a moja batka ma jakies 10,35V (replika nie strzela) wiec ile mam ładować. Już jedna batke spaliłem więc wole teraz zapytac. Z gory dziekuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ta pseudo ładowarka co teraz mam jest do niczego (niedowiedziałem się tego z twojej odpowiedzi) to oczywiście kupie. Ale jednak chcialbym się dowiedzieć czy jest w ogóle szansa naładowania batki ta ładowarka, bo w sumie wydalem tez okolo 40zł

Link to post
Share on other sites

ok, już zrozumiałem... bateria ładowała się jakieś 10h dzisiaj wystrzeliłem jakieś 30 kulek i bateria już rozładowana. Nowa ładowarka już zamówiona.

 

Teraz kolejne pytanie, z kąd mam wiedzieć ile ładować baterie, np jak jest rozładowana do 10,40v. Sprawdzać muszę ciągle aż wskaźnik pokaże 10,8 czy są jakieś wzory na to?

Link to post
Share on other sites

wzor na ladowanie baterii:

 

czas ladowania = ( pojemnosc bateri [mAh] x 1,4): prad ladowania [ mAh]

 

tzn: jezeli twoja bateria ma 3300mAh i ladujesz ja pracem np 5,5A to : (3,3A x 1,4) / 5,5A co daje ci 0,84h czyli ok 50 min. Pamietaj abys mial wlasciwe jednostk.

 

Dluzszy czas ladowania nie powinien jej zaszkodzic, wazne abys jej nie przeladowal lub nie przegrzal. Moja bateria laduje sie tylko 18,5h ;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...