Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GHK AKS 74U Gazowa replika


Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ty myślisz że każdy w Czikago mieszka, że ma dostęp do takich rzeczy??

A po za tym nie zapominaj, że magów na Co2 w Polsce nie ma, trzeba sprowadzać. Jeden kosztuje 65$, przeliczając na polskie to ok.200zł (nie licząc przesyłki) Na jednego maga z zestawu nie opłaca sie kupować gaśnicy i reszty, więc kupujesz powiedzmy jeszcze 2,3 lub nawet 4. No więc cała inwestycja wyniesie ok.500- 1000zł.

Link to post
Share on other sites
To okolo 50 naboi CO2...

500, nie 50, a to duża róźnica.

 

Jestem użytkownikiem naboi CO2 12gr, kupione na Allegro i mają lepszy zaworek niż te na zdjęciach, ale ktoś zdolny i z dostępem do narzędzi sam to zrobi.

Naboje, po uprzednim schłodzeniu da się naładować nawet 15gr CO2, co oczywiście nie polecam, szczególnie latem, oryginalne 12gr wystarcza.

Posiadam też naboje 88gr, ładowane, podobnie jak z 12gr.

 

Jeśli chodzi o koszty: 5szt. napełnianych naboi 12gr + przetoczka do ładowania - 125zł, butla 6kg (6kg gazu, sama butla chyba z 15kg) z legalizacją na 10 lat - 130zł, napełnienie butli w firmie zajmującej się gazami technicznymi 20-40zł.

Przy częstym użytkowaniu zwraca się bardzo szybko. Dlatego ja zmieniłem Colta GG na CO2, mam też wiatrówki na CO2 i obecnie GB NBB CO2 a pewnie dojdą inne systemy CO2.

 

A jeśli chodzi o GG vs. CO2 to z góry nie ma co porównywać, CO2 wygrywa.

 

Ps. koniec offtopu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tracę powoli cierpliwość do tych magazynków na CO2. Patent ze śrubą nie jest doskonały. Zawór który przebija nabój trzeba po paru razach dokręcać, inaczej będzie strata ciśnienia, prawie niesłyszalna dla naszego ucha.Posiadam zamek stalowy Ra-Techa z metalowa dyszą iest to dobte rozwiązanie i wyraźny wzrost mocy.Lecz po pary strzałach pękła mi sprężynka która powodowała powrót młotka czy inaczej kowadełka w mechanizmie przy spuście.I mam problem gdzie ją dostać.Zastanawiam się czy jest możliwość dorobienia. Może macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze z nabyciem sprezyn skretnych (o takie chyba wam chodzi) problemow nie ma o ile wezmiecie wieksza ilosc a nie sztuk "raz". Sprobujcie zagadac z dzialem marketingu o tzw. probkach (poproscie o kilka sztuk z danego rodzaju np. do testow).

 

Mozecie sprobowac np. tu: http://www.vanel.com/torsion.php?lang=poli...604565128383455 choc producentow jest mnogo...

W opcjach zaawansowanych mozecie znalezc te dla siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy montował już ktoś z Was do kałaszków GHK precki dłuższe niż 590mm??

Bo kurcze zamierzam zamontować u siebie 650 Promyka, jednak zastanawiam się czy osiągi nie spadną :???: Czy nie działało by to jak w AEG'ach??

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

...jednak zastanawiam się czy osiągi nie spadną :???: Czy nie działało by to jak w AEG'ach??

Będzie wręcz przeciwnie, dłuższa lufa, gaz dłużej się rozpręża, więcej fps, w zależności od dawki gazu jaką daje replika różnica będzie znacząca lub ledwo zauważalna.

W moim SRC CO2, wkładałem lufy od 36cm do założonej obecnie 70cm, różnica jest ale mała (około 30fps między 36 a 70cm) bo gaz zostaje wstępnie rozprężony.

 

Wracając do AK GHK, czy komuś pękła sprężynka spustu, mianowicie taka (prawa dolna) ?

http://www.uncompany.com/images/parts-ghk-ak-g7405_big.jpg

Mnie już k* druga poszła.

Link to post
Share on other sites

No tak wiem, że jest przyrost mocy przy dłuższych lufach. Teraz mam 534mm i zdaje mi się, że przybyło trochę fps'ów jednak zastanawiało mnie to czy tak jak w przypadku AEG'ów 650mm nie bedzie za długa i nie będzie straty mocy.

 

Edit: Mi narazie nic nie pękło :-P Porządnie ją przesmarowałem także chyba nie powinno być problemów.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Edit: Mi narazie nic nie pękło :-P Porządnie ją przesmarowałem także chyba nie powinno być problemów.

Smarowałeś sprężynkę odbijającą, po co ?

 

... zastanawiało mnie to czy tak jak w przypadku AEG'ów 650mm nie bedzie za długa i nie będzie straty mocy.

No trochę podstawowej teorii się kłania, a AEGach tłok spręża powietrze, w zależności od konfiguracji GB określoną jego ilość i jeśli masz za długą lufę, to objętość powietrza będzie mniejsza niż objętość lufy i wtedy masz spadek fps (zależy od zestawu i długości lufy).

Link to post
Share on other sites
GZ Napisano 7/2/2010, 10:26

Smarowałeś sprężynkę odbijającą, po co ?

Chociażby po to, że jest ona zrobiona ze stali a skoro tak to przydałoby się ją zabezpieczyć przed wilgocią.

 

 

No trochę podstawowej teorii się kłania, a AEGach tłok spręża powietrze, w zależności od konfiguracji GB określoną jego ilość i jeśli masz za długą lufę, to objętość powietrza będzie mniejsza niż objętość lufy i wtedy masz spadek fps (zależy od zestawu i długości lufy).

No właśnie, w AEG'ach, w danych GB i cylindrach masz określoną ilość gazu i powszechne jest stwierdzenie, że 650mm to za dużo. A w gaziaku nie wiem ile dokładnie gazu idzie na jedną kulkę, także jeżeli 650mm okazała by sie za długa to szkoda byłoby mi hajsu.

 

Edit: Ale znowu Propan(a takiego będę używał) inaczej się rozpręża niż powietrze takze taka lufa ma chyba sens :-F

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Edit: Ale znowu Propan(a takiego będę używał) inaczej się rozpręża niż powietrze takze taka lufa ma chyba sens :-F

A co jest w GG, Propan i także rozpręża się w lufie.

 

No właśnie, w AEG'ach, w danych GB i cylindrach masz określoną ilość gazu i powszechne jest stwierdzenie, że 650mm to za dużo. A w gaziaku nie wiem ile dokładnie gazu idzie na jedną kulkę, także jeżeli 650mm okazała by sie za długa to szkoda byłoby mi hajsu.

Czytaj co pisze wyżej, mam teraz założoną 70cm lufe w SRC CO2 i jest, mały ale jest przyrost fps, a najważniejsze że zyskujesz na celności, chociaż po co komu 65cm lufy w szturmowym kałachu o nie za dużej energii to nie wiem :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
GZ Napisano 7/2/2010, 11:20

A co jest w GG, Propan i także rozpręża się w lufie.

Chodziło mi o to, że 'czysty' Propan trochę inaczej działa i z tego co czytałem daje parę fps'ów więcej niż GG.

 

 

Czytaj co pisze wyżej, mam teraz założoną 70cm lufe w SRC CO2 i jest, mały ale jest przyrost fps, a najważniejsze że zyskujesz na celności, chociaż po co komu 65cm lufy w szturmowym kałachu o nie za dużej energii to nie wiem

 

No właśnie ale Ty masz na Co2 a to są dwie różne rzeczy ;-) No właśnie o celność mi też chodzi i po zmianie lufy liczę na to, że się poprawi.

Po co mi 65cm lufy w kałachu??Dla lansu ;-) :-P

 

P.S: Tą lufą chcę właśnie osiągnąć 'dużą energię' :-F

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że 'czysty' Propan trochę inaczej działa i z tego co czytałem daje parę fps'ów więcej niż GG.

No właśnie ale Ty masz na Co2 a to są dwie różne rzeczy...

CO2, GG jak i czysty propan rozprężają się w lufie, przykład, Ruger MK1, dłuższa lufa i dużo więcej fps.

 

P.S: Tą lufą chcę właśnie osiągnąć 'dużą energię' :-F

Pomarzyć dobra rzecz, sama lufa nie doda ci 100fps, jak osiągniesz 40 więcej to możesz się cieszyć, ale z drugiej strony masz NPAS i możesz dać większą dawkę gazu.

Bez testów to możemy dywagować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozwiązałem problem pękającej sprężynki z postu #117, otóż magazynek siedział za wysoko w gnieździe, przez to zdarzał się że suwadło czasami hamowało.

Obniżyłem lekko magazynek w jego plastikowej skorupie i działa idealnie.

Zaś co do sprężynki, dostałem zrobioną z grubszego drutu sprężynowego (założyć to był problem), efekt, na razie nie pękła :mrgreen: a poszło chyba pół butli 20OZ CO2, całe 10fps więcej, odrzut wyraźnie większy (jak mierzyłem na chrono na auto, nie przytrzymałem go i chrono dostało) i wzrost szybkostrzelności - z 8k/s do 12k/s.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...