Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA33e Classic Army


Recommended Posts

Hop Up... mozliwe że

1. poszła gumka

2. jebni** dystanser.

Proponuje wyciągnąć całkowicie komore i wyciągnąć gumke HU... looknij od razu na dystanser czy nie jest to przypadkiem jakiś kawalek plastyku lub inny wynalazek.Powinien być lekko gumowy.Czasami gumka sie zawija,wybrzusza lub inny ma defekt ale takie numery to tylko z jej przyczyny. Jak coś ci bedzie niepasowało to zamów gume Guardera i zapomnij o HU. Wszystko bedzie śmigać jak należy

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam posiadaczy CA33E i nie tylko :)

 

Od jakiegoś czasu na machinegun.pl sprzedawane są modele ze skorygowanym HU. Czy wie ktoś dokładnie na czym polega ta modyfikacja?

 

cyt. "Ważne: model ten ma skorygowany przez nas system hop-up (modele fabryczne nie podkręcają należycie kulek 0.25g i cięższych i same się rozregulowywują podczas strzelania. Modyfikację tę wykonaliśmy we wszystkich sprzedanych przez nas egzemplarzach)."

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=322

Link to post
Share on other sites

Może chodzi o to że w CA33E spowodu "niedoskonałości" body HU ustawia sie innym kręcidłem niż wszedzie indziej... Jak nie o to be to trzeba wystosowac specjalne pismo do zarzadu wielce wspanmiałomyślnego Machinegun.pl z zapytaniem o geneze wyzej wspomnianego defektu modeli fabrycznych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Z tego co zauważyłem, gumka dystansera - ten wałek, który "wybrzusza" gumkę hop-up'u ma nieco mniejszą średnicę niż np. w TM.

Mi się wydaje, że wiąże się to z przeliczeniem cali na mm. Ja kumplowi naprawiłem to w prosty sposób. Ten "wałek" a właściwie tulejka, ma otwór w który wystarczy wpasować kawałek "czegoś" (drutu, gumy itp) tak aby powiększyć średnicę. Mozna też zrobić to co ja - załatwiłem gumowy wałek, o większej średnicy. W moim przypadku wystarczyło 3.2 mm średnicy. W rozmowie z www.asgshopem.pl (Pozdrawiam, :D za cierpliwość w wytrzymania mojego nudziarstwa :D ) powiedziano mi, że stosują ten właśnie patent. Wsadzają w dystanser coś co go powiększa.

Ten problem u kumpla występował właśnie w CA33 - "po naprawie" - jak rękął odjął, zarówno na kulkach 0.2 jak i na 0.25 jest celnie i powtarzalnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam zastanawiam sie nad kupnem CA33E i w zwiazku z tym mam pytanko do osób które kupiły swoje repliki kilka miesięcy temu czy ten poprawiony HOP-UP działa jak należy i czy ktoś może mi powiedzieć czy ten problem z pękającym body który przytrafił się kilku użytkownikom występuje nadal czy może CA coś poprawiło w tej replice? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

CA33e kupilem 1,5 roku temu i jeszcze sie nie zlamalo, uzywam normalnie tak jak sie uzywa repliki, a nie jak prawdziwego kalacha hehe. Co do dystansera to fakt, ze po jakims czasie moze sie on splaszczyc nieco i wtedy mozna w otworek jakis drucik wpasowac i juz sie nie bedzie plaszczyl.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Karabinek (stockowy) dobrze pojedzie nawet na baterii small, oczywiscie krocej (czasami sie przydaje bat. small na krotkie i nieczeste strzelanki). Ja strzelam na baterii Sanyo 8,4V 1300mAh, ktora kupilem w zestawie z replika, a druga baterie Forever 8,4V 1900mAh kupilem na batimex.pl i tez smiga wysmienicie ( koszt 66zl z przesylka).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wiecie może czy są już krótsze magazynki do Ca33

acha czy można założyć do niego dwójnóg tak jak w G3 TM i czy ktoś z was ma kolbe stałą z poduszką do niego?? czy się oplaca kupić

bo chce zrobić z niego typową snajperke :twisted: hehe i czy po prostu ta poduszka zdaje egzamin a nie jest tylko bajerem

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Prośba, niech ktoś napisze czy obecna seria CA33E jest jakoś poprawiona. Jestem nagrzany na ten model już od dawna, ale jak body dalej jest takie łamliwe to biorę M15. Jak z hop-upem , czy oprócz tego że jest żółty coś poprawiono? Acha, jak znosi deszcz, wiem że M15 lubią łapać wodę/ziemię/inny syf przez dziury w foregripie. A 33e ? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Heh... :lol: ekhem... no więc sam odpowiem na swoje pytania:

 

Raz: W łapkach replika jest solidna jak cholera, newralgiczne miejsce faktycznie nie jest zbyt solidne, w sumie są 4 "ćwierć-okręgi", które łączą body z listkami mocującymi lufę. Wyglądają solidnie, ale nie wykluczam że jakby przypie*** to się złamie, zwłaszcza że jest odlane prostopadle, odchodzi od samego brzegu body. Postrzelamy - zobaczymy.

 

Dwa: hop up jest żółty, to nie ulega wątpliwości, zmienił się jednakże układ zębatek, teraz w zestawie nie ma kluczka, reguluje się go paluchem, tak samo jak w M15. Jak działa w terenie to zobaczę w najbliższą niedzielę. Będzie zimno, więc może tak czy owak mulić.

 

Trzy: łączenia w body są niezbyt dokładne , miejscami 0,5mm krzywo :???:, mimo tego żadna woda nie powinna się tam dostać. Jedyne gdzie może wchodzić to dźwignia przeładowania, trzpień jest w nim PLASTIKOWY, a nie metal jak twierdził Krakman. Jeśli to ABS to się nie boję, plus jest jeszcze taki że nie skoroduje.

 

Przełącznik trybu ognia chodzi bardzo płynnie, na zachodnim www pisali że słabo wyczuwalne tryby - bullshit, wszystko OK, dobrze wskakuje z wyraźnym "pstryk". Jedyne co mnie tylko zastanawia to 3 jednakowe dziurki w kołpaku szczerbinki ;-) Po co są ponumerowane, skoro są identynko, tego nie rozumiem... Zapakowałem batkę 9,6 1800mAh, dosyć raszuje, ale nie powinno się stockowi nic stać...

 

Ewentualne wady nie omieszkam opisać, jeśli się pojawią. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie się zdarzyło na mrozie że pierwsze kulki serii lecą po 2-3, albo się zakrztuszą. Myślę że gumka HU po prostu sztywnieje i się kurczy, a 0,2 mm ciaśniej już zrobi problem. Spróbuj wymienić HU na silikonowy. Ja sobie z zatykaniem radzę "na brutala", tj. przepycham serią to co siedzi w lufie. Jak posieję 20-30 kulek to parę minut ładnie lata. 30 min przerwy i znowy krztusi. Kup silikona.

Link to post
Share on other sites

Brayli, jak sobie tak radzisz z zatkaną lufą to ja współczuję częścią w Twoim GB. To niszczy cały GB od środka. I odpowiem za Milusia, ma tam silikon Guardera i jeszcze trochę wzmocnionych czesci w GB (Wiem, bo to moja "eks" giwera, jaki ten świat mały, co nie??)

 

W ASG Shopie odpowiedzieli Mu ze to wynik kurczącej się pod wpływem mrozu...komory HU!!

Link to post
Share on other sites

Na pewno to zdrowotne nie jest, narażone są dysza i popychacz + uszczelki, nie sądze żeby reszta miała problemy z powodu kompresji, ale może się nie znam.

 

Ogólnie co do zatykania: jak to jest że w CA33E Classica za niemal 1k złotych kurczy się hop-up, a cymie nic się nie przytyka nawet przy -15C? Robię się rozdrażniony bo chyba przepłaciłem...

 

Może to zabrzmiało lekkomyślnie, ale nie wyciskam "na chama" kulek. Jeśli się zatkają bardziej to nie strzelam. W każdym razie nie cierpię przepychania.

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem co z ta komorą, pierwszy raz o tym usłyszałem, ale podobno też dzieje się tak czasem w eMkach CA (to też powiedział mi MIluś po rozmowie z Chłopakami z ASG Shopu)

 

NIe martw się, wybierajac trzydziestkę trójkę, nie przepłaciłeś....

Link to post
Share on other sites

Z tą komorą najczęściej taki przypadek występuje jak jest wymieniona dysza standardowa na dysze z Deep Fire są bardzo dopasowane i w ciaśniejszej komorze się blokuje. Ja mam standardową plastikową i też sie blokuje ale ocieplenie i wiosna już blisko to nie będe nic kombinował. Na następne mrozy wymienie dysze na metalową i zobaczymy ;)

 

Jedyne co mnie tylko zastanawia to 3 jednakowe dziurki w kołpaku szczerbinki icon_wink3.gif Po co są ponumerowane, skoro są identynko, tego nie rozumiem...

 

Nie są jednakowe są na innych wysokościach ;)

 

Pozdrawiam, Miluś!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...