Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki Element Max Torque


Recommended Posts

Czy ktoś słyszał lub najlepiej używał takich zębatek: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5073

Chcę je wstawić do repliki G&P, do sprężyny m140. Pozostaje mi kupić albo taki zestaw, albo od Prometeusza za 600zl :D Kasy mam mało, więc wole nie przepłacać.

Proszę wypowiadanie się osób co miało styczność z tymi zębatkami, a nie coś w stylu "Jak takie tanie to na pewno dupne..."

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na pewności że się nie posypią na full auto przy 11.1 li-po. Czy przy tych guradera czy elementa, mogę uzyskać taką pewność??

Mógłbym prosić o jakiś link do tematu o tych guarderach? Bo znaleźć nie mogę.

Wpadłem na gienialny pomysł :D

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3371

Powinno pociągnąć na m140, z użyciem baterii 11.1 li-po i ognia ciągłego?

Edited by uszy19922
Link to post
Share on other sites

Guardery są nie do zajechania, naciągną jakąkolwiek sprężynę dostępną na rynku. Wymagają przeróbek w gerbox'ach bo są większe od zwykłych...

Mają przełożenie 15 więc (np STU przełożenie 9), dadzą mniejszego ROF'a...

Co do zestawów Guarder'a to warto.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Ale, na lipo nawet przy tym przełożeniu, z karabinu nie powstanie kosiarka?

Zależy mi na jak największym RoF-ie.

Nie...

Mam te zębatki na M150 i Systema Magnum, sprężyna Guarder, Rof'a z tych zębatek nie wyciśniesz, nawet jak dasz najmocniejsze Lipo. Sam mam 11.1V 2800mAh 35C, więc wiem co mówię.

Jeżeli chcesz ROF'a to tylko STU. Tłok DF. I silnik Magnum lub jakiś neodymowy.

Link to post
Share on other sites

hmm sprawa wygląda tak że repliki sprzedawałem a zestaw przekładałem do nowej wiec trochę tego było , mniej więcej tak :

 

M120 guarder , silnik CA stok KAN 3000 9.6 V = świetny ROF , rok działania .

M130 guarder , silnik CA stok KAN 3000 9.6 V = nadal bardzo dobry ROF , 3 miesiące .

M130 guarder , silnik CA stok sanyo 10.8 = świetny ROF . 1.5 miesiąca .

M130 guarder , saw PJ silnik stok KAN 3000 9.6 = średni ROF 2 miesiące w tym 2 zloty na każdym po 8000-9000 wywalone .

M130 guarder , saw PJ silnik stok , akumulator żelowy do kas fiskalnych = ROF świetny, ok 1,5 miesiąca

M130 guarder ,SAW PJ ICS turbo 3000 ,kable nisko oporowe , wzmocniona kostka stykowa CA akumulator żelowy do kas fiskalnych = magazynek nie nadążał podawać :mrgreen: 2 miesiące działania

 

Mniej więcej tak , ale nie pamiętam na 100% było to w 2007 roku .

 

PS.W między czasie jeszcze jakieś tam 2 czy 3 strzelanki na M140 i M110 .

Link to post
Share on other sites

Czyli na m140, przy li-po i większości auto, powinno wszystko działać bez problemowo tak, przez przynajmniej rok czasu? I te guarderowskie nawet na tej li-po 2800mah 30c 11.1v + kable modelarskie i MosFet, nie dadzą rofu na poziomie 18k/s?? Bardzo mi się spodobała cena BU guardera. Co do silnika, to będę zamieniał i wyciągał z sr25 (p&j) tam jest zarąbista neodymuwka, tylko czy szybsza od silnika g&p??

Edited by uszy19922
Link to post
Share on other sites

Czyli na m140, przy li-po i większości auto, powinno wszystko działać bez problemowo tak, przez przynajmniej rok czasu? I te guarderowskie nawet na tej li-po 2800mah 30c 11.1v + kable modelarskie i MosFet, nie dadzą rofu na poziomie 18k/s?? Bardzo mi się spodobała cena BU guardera. Co do silnika, to będę zamieniał i wyciągał z sr25 (p&j) tam jest zarąbista neodymuwka, tylko czy szybsza od silnika g&p??

A kto to wie, trafisz na wadę materiałową i twoje dywagacje są o dupę potłuc...

Jak zabierasz się za tuning to nie robi się tego na raty, trzeba mieć zapas kasy na ewentualne naprawy bądź poprawki lub serwis.

Już Ci napisałem że jest to NIEMOŻLIWE aby mieć taki rof na tych zębatkach. Mają ogromne przełożenie...

Przykład standardowe zębatki mają ok 6, TU ok7 STU ok8, a te ITU mają 15.

Co z tego wychodzi?

A no to, że 1 cykl sprężyny (naciągniecie i strzał) na ITU jest = prawie 2 strzały.

Czyli na ITU masz 2x mniejszą szybkostrzelność, ale znacznie większy moment obrotowy, co pozwala stosować jakiekolwiek sprężyny do AEG'ów.

Tyle ode mnie...

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ma fajnych ftk-ów to wezmę te Classica zębatki(helikalne czy zwykłe brać?), tłok deep fire ten z tytanowymi zębami i w późniejszym czasie BU. Teraz takie pytanie z całkiem innej beczki, czy przesiądzie się z replik chińskich na porządne japońskie, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem , i na pewno nie będę żałować??

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał 300zl na zębatki to bym wziął, najlepiej jakbym gdzieś dorwał STU CA lub Systemy używane, nie zniszczone. Tłok, jak już to ten deep fire i sprężynę m140 do tego Bore Up, ale w przyszłości. I tak w ogóle co sądzicie o wsadzaniu do tego m16 g&p silnika od pj25 (neodymowego)?

Mam pytanko, mogę kupić prawie nowe STU all helical za 170zl, będą one dawały duży rof i dobra wytrzymałość??

Pozdrawiam

Edited by uszy19922
Link to post
Share on other sites

Kulturę pracy i inne rozłożenie naprężeń... teoretycznie.

Nie teoretycznie, a praktycznie, mają większą powierzchnię styku zęba, czyli mniejsze obciążenie jednostkowe powierzchni, czyli mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanicznego ;-). Kultura to ja wiem? Nie zauważyłem różnicy przy dobrym wypodkładkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wcześniej napisał, że są słabsze.

Ja ciągle żyłem w moim małym świecie, gdzie były jednak silniejsze i takie właśnie chciałem wkładać do mojej repliki.

Jednak te wypowiedzi zasiały ziarno zainteresowania...

Stąd moje pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...