Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator na szynę 11 mm


Recommended Posts

Witam najpewniej wystawie się teraz na szykanę jaki to ze mnie dyletant i mam świadomośc iż temat lub zagadnienie takie już się na forum pojawiło i to nie raz ale nie jestem w 100% pewny a podobnego tematu za pomoca wyszukiwarki nie odnalazłem. Noszę się z zamiarem zakupu taniego kolimatora np: http://www.allegro.pl/item644865630_kolima...neta_tasco.html z czego dedykowany jest pod szynę 11mm, zastanawiam się czy aby pasował na RIS-a wystarczy wymienić śruby na dłuższe (wydaje mi się, że to nie wpłynie na umiejscowienie na środku kolimatora- ale wolę się upewnić), a jeśli tak to czy ktoś już tego próbował oraz jak to zdaje egzamin w praktyce. Zostaje jeszcze kwestia dostępności podobnych śrub w metalowym pzd PS: wiem, że temat do działu zielonych ale nie mogę tworzyć tam nowego tematu.

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Przesuniesz punkt celowania nieznacznie w prawo. Pozatym może być cężko z "łapkami" na śrubie.

Szyna 11-to milimetrowa jest trochę cieńsza od 22-ki i "łapki" mogą ci nie złapać krawędzi 22mm szyny

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ja używam kolimatora z szyną 11mm, ale mam go zamontowanego za pomocą przejściówek na szynę RIS. Redukcja jest tak zrobiona, że oś nie jest przesunięta. Niestety taki wariant nie do końca się opłaca bo przejściówka 11mm na RIS kosztuje parę złotych (coś koło 30PLN).

Pozdr.

Ramert

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Ja używam kolimatora z szyną 11mm, ale mam go zamontowanego za pomocą przejściówek na szynę RIS. Redukcja jest tak zrobiona, że oś nie jest przesunięta. Niestety taki wariant nie do końca się opłaca bo przejściówka 11mm na RIS kosztuje parę złotych (coś koło 30PLN).

Pozdr.

Ramert

 

Kolego a można wiedzieć gdzie kupiłeś takowy adapter? Ponieważ ja mam podobny problem ale nie mogę znaleźć czegoś takiego

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...