Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gaz a spring to dwa całkiem inne światy.

 

Weź pod uwagę że to KJW nie ma dobrych opinii. Z tego co czytałem to słaba powtarzalność i do tego dochodzą wady gaziaków ( nie postrzelasz w zimie etc. )

 

M24 CA wkładasz zestaw 300 % i masz 560 fps.

Mogę Ci szczerze polecić tą replikę. Póki co u mnie trzyma się należycie.

 

 

Jeżeli zależy Ci na gaziaku to patrz w kierunki m700 tanakii.

Link to post
Share on other sites

Ja mam i polecam M700 KJW.

 

Wady:

-beznadziejne skupienie w stocku

(na start musisz wymienić lufę na preckę bo stockowa jest 6.12 czy coś w tym stylu)

-Kiepskie osiągi w niskich temperaturach

 

Zalety:

-Cicha

-Lekko się przeładowuje (dużo lżej niż sprężynowe)

-Duża moc w standardzie (pod tym kątem raczej już nie będziesz chciał tuningować)

 

Jak na start zmienisz lufę i gumkę HU to będziesz bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

M24 jak nic. Replika na cały rok plus sam fakt, że jest to Classic Army. Do tego możliwość tuningu, bez obawy, że coś się rozszczelni itd.

(nie mam zaufania do tuningu replik gazowych). Fakt, że "trochę" ciężej się przeładowuje taką M24 z mocną sprężyną... ale trudno ;)

Link to post
Share on other sites

M24 jak nic. Replika na cały rok plus sam fakt, że jest to Classic Army. Do tego możliwość tuningu, bez obawy, że coś się rozszczelni itd.

(nie mam zaufania do tuningu replik gazowych). Fakt, że "trochę" ciężej się przeładowuje taką M24 z mocną sprężyną... ale trudno ;)

 

 

Co do tuningu to M700 też się da... cena zestawu 300% do M24 jest na równi z ceną zestawu CO2 do KJW... tylko, że po modyfikacji na CO2 mamy możliwość regulowania mocy "w biegu", przeładowanie jednym palcem (niezależnie czy ustawimy 300, 500 czy 700 fps) i znikają też wszystkie minusy związane z gg czyli: bez problemu strzelamy zimą oraz mamy bardzo wysoka powtarzalność (wachania 0-3 fps)

Link to post
Share on other sites

Co do tuningu to M700 też się da... cena zestawu 300% do M24 jest na równi z ceną zestawu CO2 do KJW... tylko, że po modyfikacji na CO2 mamy możliwość regulowania mocy "w biegu", przeładowanie jednym palcem (niezależnie czy ustawimy 300, 500 czy 700 fps) i znikają też wszystkie minusy związane z gg czyli: bez problemu strzelamy zimą oraz mamy bardzo wysoka powtarzalność (wachania 0-3 fps)

Wszystko da się zrobić pięknie i ładnie :) Z tego powodu napisałem, że po prostu ja nie mam zaufania co do tuningu replik gazowych... Znam osobę, która zrezygnowała z airsoftu przez wydatki związane z tuningiem repliki gazowej ;) Dlatego takie jest moje subiektywne zdanie.

Edited by Side
Link to post
Share on other sites

jak m700 to nie KJ works. Ten chłam nie jest zbyt kompatybilny z częściami do Tanaki. polecam m700 bella. Jest bardziej szczelny, ma na stocku prec lufe itp itp. Czego oczywiście nie ma kjw. Tak więc jak m700 to bella. A co do m24 cs, sam chciałem mieć, ale gfy usłyszałem że przy tych osiągach co chciałem mieć w niej jest trudno tą sprężynę naciągnąc to odpuściłem;p tyle polecam m700 bell, sam mam. Kłopoty mogą być z iglicą, ale to 2 minut roboty. Polecam wymiane gumek na g&g i maga z tanaki na początkek.

Link to post
Share on other sites

jak m700 to nie KJ works. Ten chłam nie jest zbyt kompatybilny z częściami do Tanaki. polecam m700 bella. Jest bardziej szczelny, ma na stocku prec lufe itp itp. Czego oczywiście nie ma kjw. Tak więc jak m700 to bella. A co do m24 cs, sam chciałem mieć, ale gfy usłyszałem że przy tych osiągach co chciałem mieć w niej jest trudno tą sprężynę naciągnąc to odpuściłem;p tyle polecam m700 bell, sam mam. Kłopoty mogą być z iglicą, ale to 2 minut roboty. Polecam wymiane gumek na g&g i maga z tanaki na początkek.

 

Nie jest zbyt kompatybilny z częściami do tanaki ehh.... czy wiesz, że części tuningowe od Tanaki wchodzą do KJW bez problemu ? takie jak Powerbolt, powerpack, magazynki... Dodatkowo czy wiedziałeś, że KJW ma w standardzie komorę HU kompatybilną z lufami i gumkami VSR ? taką jaką trzeba dokupić do tanaki za 349zł?

 

Natomiast jeżeli chcemy mówić o chłamie to tu mogę wspomnieć magazynki bella właśnie do M700, które przy ciśnieniu 170 psi się rozszczelniają (2 sztuki poszły się... ekhem... "kochać") jak również przy standardowym gazie są nieszczelne... lub z doświadczenia właścicieli bella na tym forum np. "raz poruszona śruba regulacji traci szczelność", w standardzie często rozerwana gumka HU, kiepska powtarzalność (wachania 12-20 fps - testy na forum) itd. itp...

 

Jak również Tkn07 sam miałeś problemy z nieszczelnością od "nowości"...

Oraz powiedziałeś, że to jest najbardziej awaryjna z Twoich replik (iglica, magazynek, zamek, uszkodzone łożysko, brak gumki stopującej ...)... serwis po tygodniu czy dwóch ? i, że bez wymiany gumek, magazynka, uszczelnienia komory HU się nie obejdzie... Wszystko Twoje słowa...

 

I aby podsumować... nazywanie "chłamem" czegoś dlatego (i zwłaszcza dlatego) że tego nie mamy lub mamy coś konkurencyjnego mija się całkowicie z celem...

 

Ps. Moim zdaniem jeżeli nie wypowiadamy się obiektywnie... to nie powinniśmy się na dany temat wypowiadać wcale...

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Troche dziwne zestawienie, M700 KJW to klasa nizej niz CA. Cenowo, bo o jakosci sie nie wypowiem.

 

Ja probowalem sie bawic M700, ale nie mialem cierpliwosci do modelu gazowego, a duzo czasu spedzalem w lesie w zimie.

 

Wczesniej mialem TM VSR G-Spec. W porownaniu do sprezyn, mechanizm KJW, praca czterotaktu i generalnie komfort/spokoj "pracy" podobaja mi sie bardziej.

 

O osiagach nic nie powiem, bo nie mialem cierpliwosci do wyregulowania mojego M700.

 

Gdybym mial wybierac, kupilbym cos Maruzena, a gdybym chcial sie bawic - sprezynowego warriora. M24 nie wzbudza mojego zaufania jakoscia wykonczenia.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ktoś wspomniał o zestawie CO2 do kjw. nie widziałem takiego. możesz podać link?

co do celności, sam nie miałem, ale z tego co piszą na forum to bida z nędzą.

Co do m24 to jest najpiękniejszym karabinem świata (dla mnie) i kupiłbym go od razu, bo uwielbiam czterotakty, ale jak sobie przypomnę przeładowywania na M180 warriora to od razu mi się odechciewa. Szkoda że nie ma m24 na CO2 :(

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak cenowo ale gdybym miał się zdecydować na spinga to zamiast M24 CA wolał bym APS2 Maruzena.

Wiadomo "każdy żyd swój towar chwali" jednak ja miałem w rękach i jedno i drugie i muszę przyznać iż awaryjność M24 była większa :???:

 

Obecnie mam M700 AICS Tanki i komfort przeładowywania jest kolosalny ( w APSie z 300% upem to było dość upierdliwe zwłaszcza na leżąco) A zużycie części też jest wielokrotnie niższe!!!

 

W APSie zmiażdżyło mi tłok

Skasowałem raz gumkę HU

I kilka innych dupereli...

Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę większą powtarzalność w czymkolwiek. acz miałem warriora i teraz poważnie zastanawiam się nad kupnem używanej m24/vsr z tm z cylindrem właśnie 300%. i też boję się o naciąganie, aczkolwiek sprzedający twierdzi ze na m150 jest 555 fpsow, a naciąga się stosunkowo prosto. no i w vsr jest zt laylaxa.....

 

jakby mi sie udało wymienić m16a4 z m203 z G&P na gazową tanakę to byłbym w siódmym niebie.....

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...