Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chest Harness vs. Plate Carrier vs. Chest Rigg


Recommended Posts

Witam,

 

Postanowiłem sobie kupić nową kamizelkę. Wcześniej miałem Patterna, ale nie odpowiadał mi. Chcę mieć coś pojemnego, ale głównie chodzi o magi do eMki, lecz pasoszelek nie chcę. Poszukuję czegoś do 150zł. Daję tu propozycje, jak w tytule, czytałem, podobno trochę dupne, ale chciałbym wiedzieć, ile potrzymają, i czy jednak da się ich jako tako używać - nie poprują się, czy coś. Jeśli nic z tych, to może LBV?

 

Commando Recon Chest Harness

 

Plate Carrier Harness

 

Chest Rigg (nie ten ze speca, bo ten jest bardziej "lajtowy")

 

Forum przeszukałem.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: ew. może być ten ten Chest Rigg

Edited by Filipoo23
Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja może jestem uprzedzony do chińczyków, ale LBV masz na kontrakcie i będzie na 100% porządnie uszyte. Poza tym potem jak kupisz coś lepszego, będziesz miał drugą kamizelkę do zielonej, z pasem LC-2 można na niej ładne konfiguracje budować całkiem, vide np. zdjęcia Mosesa w którymś z pozowanych.

 

LBV nie jest megapojemne - tylko 6 magów M4/M16 - ale po doczepieniu pasa i załadowaniu na niego 3-4 ładownic ALICE liczba ta wzrasta o trzykrotnie. Taki config LBV + LC-2 + 3xM4/M16 ALICE + 2x Canteen Cover + Buttpack nie tylko jest świetny do lasu, ale i całkiem lanserski. Nie musisz kupować wszystkiego od razu, rozbudujesz sobie jak będziesz chciał. A z chińskim mollowym chestem niczego dalej nie zrobisz, bo do niego nawet szkoda kontraktowe ładownice kupować.

Link to post
Share on other sites

Aha... Rozumiem. Dodam jeszcze, że to, co chcę zmieścić, to 10 magów do M4 i 3 do Mossberga AGMa. Jak pisałem, chciałbym mieć coś pojemnego - głównie ładownice na magi, żeby zmieściły te 9, ew. 8 magów + 2 do shota.

Edited by Filipoo23
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Plate Carrier Harness w CB właśnie od ACM i powiem, że jestem z niej zadowolony, ale:

1. Czarne klamry mnie wkurzały, w dodatku jedna mocująca obie części kamizelki pękła, więc wymieniłem na ITW Nexus w CB (+/-30zł).

2. Ładownice na magazynki - w sumie nie ma się do czego przyczepić, w końcu to nylon 600D ale coś mi w nich nie pasuje :P

3. Ładownica na pierduły (utility pouch) - jakaś porażka. W sumie jest pojemna ale ten zamek w niej to jakaś kicha, chodzi ciężko i tylko czekam, aż się popsuje :) Poza tym jest jakaś niewymiarowa ( w porównaniu z innymi utility puches).

4. Ładownica Admin Pouch - chyba najlepsza ze wszystkich wymienionych.

 

Podsumowując, kamizelka bardzo fajna i za naprawdę niewielkie pieniądze, na początek wystarczy, ale radziłbym wymienić ładownice i to jak najszybciej. W sumie klamry też 8-)

 

P.S. Niedługo będę miał do niej kopie SAPI, zobaczymy jak kamizelka to zniesie, jak ktoś jest chętny to dam znać :)

P.S.S. Co ciekawe, do przedniej części wchodzi SAPI w rozmiarze M, a do tylnej w rozmiarze L. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Edited by BMP_Mad_Max
Link to post
Share on other sites

Ok, widzę, ze są zwolennicy prawie wszystkich kamizelek. Jednak, najbardziej przekonują mnie wypowiedzi Vimesa. Chyba tak zrobię, kupię LBV, kiedyś pas i ładownice. Ale problem jest - wszystkie kontraktowe LBV są w woodlandzie... A ja mam flecka (mundur ofc). Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...