Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poprawa osiągów w M16 JG


Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić do mojego M16 JG III wersji, lufę precyzyjną JBU KUAN 6.03, gumkę hop up Systemy. Pytanie jest takie, czy takie części będą pasowały do plastikowej komory JG? Z tego co gdzieś już na forum czytałem to ktoś już miał problem z dopasowaniem gumki ho up bo była za długa...(?) Inne pytanie > czy kupowanie zestawu BoreUp np Elementa albo Guardera miałoby sens? Wiadomo, że zestawy pracują prawidłowo tzn przynoszą pożądane efekty przy sprężynach M120+ jednak czy te dodatkowe 10-20FPS rzeczywiście by "zaistniały" przy dwuczęściowej komorze i miałyby znaczący wpływ na zasiąg lotu kulki? Żeby nie okazało się, że wydałem te 200zł a zasięg mam nieznacznie lepszy... Czy lepiej jest po prostu zaoszczędzić te ~200zeta na łożyska ślizgowe, łożyskowaną prowadnicę albo cylinder typu 0 i inne pierdoły zamiast bore upa ?

 

Mam ograniczone fundusze ~200zeta pomijając zakup lufy i gumki... chyba, że poleciłby ktoś inną lufę albo gumkę.

Link to post
Share on other sites

Tylko żeby zmienić komorę na King Arms'a czy nawet na metalową jednoczęściową JG muszę kupić metal body czyż nie? Bez tego cudeńka będą problemy z "usadzeniem" komory we właściwy sposób> jakieś łamanie plastiku czy inne cudawianki ... Metal body 190zeta, komora 80zł...to już jest ponad 250zł :( No ale w sumie liczyłem się z takimi odpowiedziami :) Pozdro

 

Fakt, na stronie capri asg jest do kupienia 2-częściowa komora classic army, ale tego chyba nie polecicie... cóż, chyba zaryzykuję, i pobawię się wyginaniem plastiku z metalową komorą.

Edited by Robert007
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, można bez problemów większych wsadzić do body JG od m16 komorę jednoczęściową. Schemat potrzebnej modyfikacji znajduje się w linku poniżej. Mam zamontowaną komorę elementa w karabinie bazującym na JG i powiem wam, że jestem zadowolony :) Jutro, a właściwie dzisiaj wrzucę fotki korpusu po modyfikacji.

 

imgwzp.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Założylem do JG IIIgen precke systemy, pasowała dobrze na stock lufę.

Na lufę Vanaras już nie, ponieważ jest ona grubsza, ciężko wchodzi do komory, gumka jest niedopasowana, czego efektem jest plucie kilkoma kulkami naraz. Dodatkowo preclufa nie wchodzi do końca lufy zewnętrznej, trzeba wiercić.

Edited by Damaioshin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...