Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator G&G


Recommended Posts

W takim razie pupa zimna ;) Prawdopodobnie w koli masz gaz, może być to argon, jeśli nie, to ów "soczewka" w postaci nalepki powinna być w środku, o ile dobrze Ciebie zakumałem że odpadło Tobie to ustrojstwo od "diody" wewnątrz kolimatora.

Byłem świadkiem podobnego przypadku, po otwarciu koli, nadawał się na allegro jako "uszkodzony i nie wiem czego nie działa"

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Kocham to forum.

Nie, nie mam gazu w kolimatorze. Nalepki nie ma na wewnątrz bo wypadła mi na zewnątrz jak lutowalem kable. Zrobiła to już wcześniej, ale ją sobie tam przylepiłem. Kolimator po rozkreceniu działał jeszcze jedną, całą strzelanke. Potem mi ponownie coś tam odpadło, rozmontowałem, aby złożyć porządnie i mi uciekło z nie uwagi. Prosta analiza. Bez - duża rozmyta kropa. Z - mała zgrabna kropeczka.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że widziałeś ją, macałeś i pamiętasz jak wyglądała? Była jednolitej budowy, czy coś w rodzaju "nieprzeźroczysty krążek z małą dziurką w środku" (np. dzięki tej dziurce plamka rzucana przez diodę jest mała)?

Link to post
Share on other sites

Pisze to dla potomnych. Może ktoś będzie miał podobny problem. Podejrzewam, że wszystkie aimpointy są skonstruowane na podobnej zasadzie.

Tajemnicza blaszka okazała się jedynie kawałkiem taśmy aluminiowej z dziurką. Cała tajemnica krzyża oraz kropki nie leży w laserze. Tam jest zamontowana dioda czerwona, która przez mała dziurkę rzuca kropkę na refleks. Zakupiłem taką taśmę, zrobiłem kropkę i nakleiłem. Najśmieszniejsze jest to, że 2 dni głowiłem się jak to jest zrobione, że + dochodzi do diody. Podczas pomiarów miernikiem odkryłem. Idzie przez obudowę. Więc uważajcie. Napięcie idzie po obudowie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W związku z tym, że napięcie idzie po obudowie to czy może to mieć wpływ na jasność plamki? Bo mój aimpoint strasznie słabo świeci na najwyższym ustawieniu(w dzień w ogóle nie widać i to na nowych bateriach) Czy można to jakoś naprawić?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...