Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria - zepsuta?


Recommended Posts

Witam

Kupilem na aledrogo baterie firefox 9.6V stick. Gościu sprzedawał bo kupił do swojego ak47s ale nie mieściła mu się, ja kupiłem, przerobiłem trochę środek i było wszystko ok. Według sprzedawcy była nieformatowana. Pierwsze 2 ładowania wszystko było OK. O wiele większy rof niż na stockowej, dobrze trzymała. Problem pojawił się po 3 naładowaniu. Po ładowaniu nie sprawdzałem jej i poszedłem na strzelankę. Tam pierwsze 2 strzały normalny rof a później szybko spadł aż do zera. Pomyślałem ze mogłem nie docisnąć wtyczki przy ładowaniu i nie martwiłem się tym. Jednak po następnym ładowaniu dalej to samo ;/

-ładowarka zwykła stockowa od cm.028, (Unom=8.4V Inom=250mA; Uwy=11,9V Iwyj=270mA) działa ok, na innej ładowarce dalej to samo, nie mam dostępu do uP

-wina kabli to nie jest bo sprawdzałem przykładając baterię od razu do silnika, strzela trochę dłużej ale dalej krótko

-na innej baterii karabin działa ok

-rozładowywałem ją poprzez podłączenie żarowki samochodowej czekając aż przestanie świecić I TU JEST PRAWDOPODOBNIE PROBLEM

Teraz podładowałem ją ok półtorej godz i jest napięcie 8.9V

 

Czy da się tą baterię jeszcze jakoś uratować?

Link to post
Share on other sites

Ładowałeś nie formowane aku 9.6V ładowarką pod aku 8,4V, do tego mogłeś za bardzo rozładować tą żarówką ją - iście zagadka - CO SIĘ STAŁO ? Niestety oszczędni płacą dwa razy, więc następnym razem zakup mikroprocesorową ładowarkę i obsługuj ogniwa należycie. Teraz pozostaje ufurmowanie tych ogniw - znajdź jakiegoś człeka z mikroprocesorówką i postaw piwo, może jakoś odratujesz to aku ;-).

Link to post
Share on other sites

Hehe, coś jest nie tak z tymi stckami?? :P Mi już padł jakiś chiński od galaxy i intelect. Zawsze można spróbować sformatować, u mnie jednak to nie zadziałało :P

 

PS: Gdzieś jeszcze czytałem o zamrażaniu baterii przez 3 dni w jakimś woreczku i gazecie. Nimh ma być rozładowane przy tym zabiegu. Po 3 dniach wyjąć i pozostawić na 2 dni w T-pokojowej. A potem Formatowanie dopiero.

Ile w tym prawdy nie wiem. Ja spróbuję coś takiego wykonać i tak baterie idą na złom to można się pobawić w pogromcę mitów ;P

Edited by AdiBrody_B-52
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzisiaj "zdobyłem" lepsiejszą ładowarkę bo mikroprocesorową. Niestety ładowanie nią nic nie pomogło, może troszkę dłużej strzela po odłączeniu od ładowania, ale nadal bateria się nie nadaje na strzelankę. Bateria niby jush uwalona więc chciałem trochę poeksperymentować. Gdy na ładowarce pokazało się że bateria naładowana, odłączyłem ją na chwilę i znowu podłączałem. Bateria (chyba) dalej się ładowała. Zrobiłem tak kilka razy ale nic nie pomogło.

Z tym zamrażaniem słyszałem kiedyś słyszałem przy bateriach w starych telefonach (typu nokia 3310) i coś mi się przypomina że znajomemu pomogło. Nie sądzę że w moim przypadku to pomoże ale co mi zależy spróbować ;]

 

Chyba że ktoś jeszcze ma inne pomysły?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...