Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulatory NICD + Szybkie ładowanie


Recommended Posts

Z przykrością muszę zawiadomić wszystkich właścicieli AEG że jesteśmy robieni w balona. :lol: W ciągu ostatniego tygodnia miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami firmy, profesjonalnie zajmującej się akumulatorami.

 

Zmierzono pobory prądu przez replikę (Stockowy Steyer AUG TM) oraz testowano akumulatory. Wnioski są przerażające :lol: :

 

Podstawę pakietów Small stanowi ogniwo SANYO CADNICA KR600AE - które NIE JEST przystosowane do szybkiego ładowania i pracy w AEG.

KR600AE jest ogniwem o podwyższonej pojemności.

Do szybkiego ładowania i rozładowania są przystosowanie ogniwa typu R, wymiarowo KR600AE - odpowiada mu typ R oznaczony N500AR.

W każdej baterii w AEG stosowano serię E (ogniwa z początkowym oznaczenim KR ) A powinno się stosować serię R (początkowe oznaczenie N). Ja osobiście rezygnuję z szybkiego ładowania. Fachman udowodnił mi laboratoryjnie, że moja stara roczna bateria straciła 40% pojemności. (była ładowana stale na szybko). A ładowarkę mam super.

 

Czemu się tak robi ? KASA. Ogniwo KR600AE kosztuje 8,6 zł a N500AR 11 zł.

 

Dodatkowo znalazłem firmę, która ma szeroki asortyment TAŃSZYCH zamienników ogniw SANYO. Jest to przedstawiciel GP. Za kompletny pakiet typu SMALL (ogniwa + zgrzanie ich do kupy) liczą sobie 70 zł. Czyli jakieś 20 zł taniej niż najtańszy pakiet w sklepach (90 zł). Chyba warto.

 

Firma to www.bto.pl

Link to post
Share on other sites

Już jakiś czas temu była tutaj mowa o tym, że KR nie są do szybkiego ładowania. Nie chce mi sie teraz szukać wątku, ale to nic nowego.

 

A tak naprawdę, jaką to właściwie robi różnicę?

Skraca ilość ładowań dla danej baterii - to pewne.

O ile? Nie sądzę żeby o połowę (przyjmuje się, że aku NiCd powinien działać bodaj do 1000 ładowań).

Ale niech to będzie nawet te 500 ładowań a nie tysiąc...

500 strzelanek - to na ile lat wystarczy taki "nadużywany" akumulator?

Moim zdaniem na wystarczająco długo, żeby w ogóle sprawą sie nie przejmować...

 

Po drugie - po doświadczeniach z ogniwami różnych producentów w naszej ekipie i wśród znajomych w Poznaniu - dwa razy bardziej wolę kupić ciut drożej ogniwa KR Sanyo i ładować je na szybko, niż wydawać pieniądze na GP, Forever czy inne Shit.

Bo po zakupie takich tańszych cudów okazuje się najczęściej, że nie tylko nie wytrzymują tyle strzałów co Sanyo, to jeszcze dodatkowo replika ma wyraźnie mniejszą szybkostrzelność... (choć teoretycznie woltarz ten sam, a pojemność niby nawet większa...).

-

Link to post
Share on other sites

Mam pewne doświadczenie z akumulatorkami N 500 AR SANYO faktycznie sa bardzo dobre i nadają sie do szybkiego ładowania.

(1h 750 mA i gotowe)

ale nie sadze by KR 600AE nie nadawały sie do AEG max pobór prądu to 10A a to jest dość dużo. Przy wolnej ładowarce KR 600AE będą napewno długo służyły.

Kolejna sprawa SANYO produkuje najlepsze akumulatorki jak narazie ,moim zdaniem lepiej zapłacić parę złotych drożej a mieć markowy produkt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...