Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z laryngofonem


Recommended Posts

Witam!

Potrzebuję pilnie pomocy; kopiłem ten laryngofon, który ma wtyczkę na 2,5mm, a moja PMRka MaxCom WT108 ma jacka 3,5mm. Kupiłem też przejściówkę w MM z 2,5 do 3,5. Nic nie działa: nadawanie, odsłuchiwanie - nic. Co to może być? Jak to naprawić? Podejrzewam, że czeka mnie lutowanie...

Za tydzień jadę na obóz i potrzebuję chodzącej PMRki. Z góry dzięki za pomoc :)

Dodam, że to nie jest wina PMRki, bo sprawdzałem ze starym zestawem, który jest po części zepsuty.

 

kopiłem ten laryngofon

Edited by kluz
Link to post
Share on other sites

ja tej przejściówki nie mam z kabelkiem tylko po prostu zlane dwa gniazda. tą przejściówkę mam rozcinać? chyba chodzi o stereo a to ma być mono + mikrofon. dobrze mówię?

 

[Zdania zaczynamy wielką literą. Shift Ci działa, bo są znaki zapytania...]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Tzn. rozciąłem ją i połączyłem jako przedłużenie każdego z kanałów bo za głęboko wcześniej wchodził bolec do gniazda - nie działa (cały czas się świeci nadawanie; przynajmniej jakiś postęp, bo wcześniej nic się nie świeciło). Może trzeba jakoś nie wiem kabelki pozamieniać? Nie chcę zbytnio rozbierać nic z laryngofonu bo mogę go zwrócić do 10 dni, choć wolałbym to zrobić przed obozem niż nie mieć PMRki albo się męczyć z zepsutym starym zestawem słuchawkowym (jakieś zwarcia się robią i mimowolnie nadaje).

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten sam problem z midlandem g5.Laryngofon identyczny.Znalazłem coś takiego na innym forum tylko że tam schemat dotyczy złącza takiego jak w motorolach.Chciałbym wiedzieć czy tobie udało się rozwiązać ten problem.

Edited by K1000
Link to post
Share on other sites

Niestety nie, pewnie przy dłuższym grzebaniu i cięciu oraz lutowaniu odpowiednich kabelków ruszyłoby ale to nie na moją wiedzę i umiejętności, nie mam już za bardzo czasu przed obozem i wolałbym tego nie ruszać i nie stracić 110 zł. Laryngofon przy podłączeniu 1:1 działa ale tylko słuchawka, PPT nie reaguje. Po zamienieniu tych 2 ostatnich pól (największe masa więc nie ruszałem) cały czas nadaje. Na to wygląda, że nie będzie to działać z moją PMR (odsyłam do Specshopu). Skoro laryngofon nie współpracuje z radiem to wziąłęm się za zepsuty stary oryginalny zestaw słuchawkowy. Co jakiś czas przez bardzo długo samoczynnie nadaje: rozpiąłem ten plastik gdzie jest PTT i mikrofon i co się okazało, że po odłączeniu kabelka od PTT już nie nadaje (odwrotnie - nadaje). Chyba po prostu będę musiał kupić taki przełącznik (PTT) i przelutować go.

Edited by kluz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...