Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć właśnie zaczęliśmy z kolegami strzelać na nowym terenie opuszczonej jednostki na pierwoszynie.

Stoją tam budynki z wieloma miejscami do prowadzenia dość silnego ostrzału.

(zwłaszcza jak pruje w ciebie na raz z 10 osób).

Proszę o jakieś zdjęcia, porady jak prowadzić szturm na budynek lub jak go bronić.

:killer:

 

[stosuj emoty tylko tam gdzie to jest potrzebne i tyle ile jest potrzebnych.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Na potrzeby strzelanki wystarczy ci poniższa garść porad:

 

ATAK:

 

- Podchodź budynek od jego rogów aby zminimalizować liczbę otworów strzelniczych, z których można prowadzić do Ciebie ogień

- Podchodź z ubezpieczeniem (jedna grupa podchodzi, druga osłania)

- Korzystaj z osłony ogniowej (min. 1 kulka na sekundę na każdy metr kwadratowy osłanianej przestrzeni*) kiedy zajdzie potrzeba.

- Walka w pomieszczeniach to już wyższa szkoła jazdy, jakieś tam podstawy doczytaj na specopsie i tutaj : http://www.cqb-team.com/Entry.html

 

*tak sobie to kiedyś amerykanie policzyli

 

OBRONA:

 

- Przygotuj pozycje obronne (dodatkowe osłony itd.)

- Przygotuj dodatkowe linie obrony (kiedy szturm odepchnie Cię od okien zewnętrznych, przeniesiesz obronę głębiej itd.)

- Prowadź ogień na zewnątrz nie w świetle okna tylko po ukosach zza ściany z wnętrza pomieszczenia

- Wykorzystuj naturalne zacienione miejsca aby ograniczyć szanse zauważenia Cię

 

 

Celowo pominąłem wszystko związane z pirotechniką.

 

Tyle powinno ci na początek wystarczyć.

Link to post
Share on other sites
Podchodź budynek od jego rogów aby zminimalizować liczbę otworów strzelniczych, z których można prowadzić do Ciebie ogień
Hm, dziwną geometrię musiałeś mieć w szkole. Jak podchodzisz od rogu to możesz zostać ostrzelany z dwóch ścian, a nie z jednej.
Link to post
Share on other sites

:)

 

Masz rację, niemniej komentarz "aby zminimalizować liczbę otworów strzelniczych, z których można prowadzić do Ciebie ogień" wyjaśnia o co chodzi.

 

Pisząc to miałem przed oczyma blok mieszkalny z mojego osiedla stąd niefortunny skrót myślowy.

 

PS. Jednak podejście od rogu ma jak najbardziej sens zważywszy ostre kąty z których trzeba byłoby prowadzić obserwację (w przypadku gdy nie można podejść od "ślepej" ściany). Oczywiście wszystko zależy od sytuacji taktycznej. Wiesz równie dobrze jak ja że nie ma uniwersalnych sposobów, ale na potrzeby strzelanek koledze wystarczy.

Edited by HoHoL
Link to post
Share on other sites
Oczywiście wszystko zależy od sytuacji taktycznej. Wiesz równie dobrze jak ja że nie ma uniwersalnych sposobów
I na tym można skończyć temat :) Taktykę walki w mieście można studiować 15 lat i nadal czymś zostać zaskoczonym.
Link to post
Share on other sites

Na potrzeby zabaw airsoftowych możesz spokojnie sprawdzić różne warianty z kolegami. Niech ci w środku zmieniają swoje ustawienie, czasami też korzystają z terenu wokół domów, przemieszczają się. Ci na zewnątrz próbują wejścia pod osłoną, cichego, drzwiami, oknami. Zobaczysz sam pełne spektrum możliwości. Potem sam zdecydujesz co jest dla was najskuteczniejsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...