Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna kilku kombinezonów. Na próe kupiliśmy takie cudo:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4743

 

Powiem tak... Nie wiem czy to taka szmira, czy tak ma być, bo jak pisałem, nie znam sie kombinezonach, ale dobierałem na siebie rozmiar L z lekkim luzem. Po założeniu tego RAID'a wszystko ok, ale gorzej już jest jak się podniesie ręce do góry. Po pierwsze cześć która leży od szyi do końca barków zwiesza się fest na barkach. Rękawy automatycznie schodzą nawet poniżej lini łokci, a z szanownej, męskiej moszny robi się przepiękna kobieca "PIŚKA"... Lipa jest też przy kucaniu i skręcaniu tułowia.

Powiedzta mi ludzie, czy tak kombinezony maja wszystkie, czy akurat to jest taki kibel? Myślałem, że kombinezon właśnie jest wygodny i daje odpowiednią swobodę ruchów, lecz przy tym zastanawiam się o co chodzi...

 

Jeżeli ktoś podeśle jakieś linki do nomex'ow czy normalnych kombinezonów będę zobowiązany. Jeszcze raz śliczne dzięki za odp.

Edited by count_martin3z
Link to post
Share on other sites

Osobiście dość długo używałem amerykańskiego kombinezonu lotniczego z nomexu. Problemy, które wymieniłeś nie występowały,mimo, że był nieco za duży, biegało mi się o wiele wygodniej niż w BDU.

 

Pamiętam też starego ATeckiego plamiaka, nie tak wygodnego, głównie ze względów rozmiarowych.

 

http://allegro.pl/item698641811_org_niepal...nomex_r_38.html Tu masz linka do nomexa na allegro.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Wszystkie opisywane przez Ciebie problemy, są wynikiem źle dobranego rozmiaru kombinezonu :)

Z twojego opisu wnioskuje, że jesteś za mały w stosunku do wymiarów kombinezonu.

Z tym podnoszeniem rąk, zaczepianiem itp - jesteś zbyt cienki w cycach/barkach, w stosunku do wielkości kombinezonu.

 

Takie rzeczy będą się działy w każdym kombinezonie, jeżeli będziesz miał źle dobrany rozmiar.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie opisywane przez Ciebie problemy, są wynikiem źle dobranego rozmiaru kombinezonu :)

Z twojego opisu wnioskuje, że jesteś za mały w stosunku do wymiarów kombinezonu.

Z tym podnoszeniem rąk, zaczepianiem itp - jesteś zbyt cienki w cycach/barkach, w stosunku do wielkości kombinezonu.

 

Takie rzeczy będą się działy w każdym kombinezonie, jeżeli będziesz miał źle dobrany rozmiar.

 

Ciężko powiedzieć, bo wymiary z tabel są dokłądnie moimi wymiarami prócz pasa, bo te rozmiarówki w każdym przypadku są robione dla gości ważących 150kg. Dł. rekawa, obwód klatki są ok. Ewentualnie ciut większe...

Wytłumacz mi jaka jest zależność między obwodem klatki piersiowej, barków a podnoszącymi sie rekawami? Skoro jestem za mały, to chyba wszystko powinno być luźne, tak? W taki razie gdybym był grubszy, to w ogóle bym się w tym nie ruszył. Dodatkowo nie zwróciłeś uwagi, że długość rekawów dla M jak i 3XL jest taka sama.

 

Dlatego gdzie tutaj logika w tych rozmiarówkach?

 

 

P.S.

Dzięki Zombie, chyba wezme od nich cos na probe...

Edited by count_martin3z
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, bo wymiary z tabel są dokłądnie moimi wymiarami prócz pasa, bo te rozmiarówki w każdym przypadku są robione dla gości ważących 150kg. Dł. rekawa, obwód klatki są ok. Ewentualnie ciut większe...

Wytłumacz mi jaka jest zależność między obwodem klatki piersiowej, barków a podnoszącymi sie rekawami? Skoro jestem za mały, to chyba wszystko powinno być luźne, tak? W taki razie gdybym był grubszy, to w ogóle bym się w tym nie ruszył. Dodatkowo nie zwróciłeś uwagi, że długość rekawów dla M jak i 3XL jest taka sama.

 

Dlatego gdzie tutaj logika w tych rozmiarówkach?

 

Już tłumaczę. Opisałeś wcześniej problem wieszania się i opierania części kombinezonu od szyi - do końca barków. Takie wieszanie się jest spowodowane zbyt długą wyżej wspomnianą częścią kombinezonu szyja-bark w stosunku do wymiarów twojego ciała. (Patrz zdjęcie poniżej, na przykładzie zbyt dużego na mnie kombinezonu)

img1019o.th.jpg

Jak widać, część barkowa, jest sporo dłuższa/kombinezon jest skrojony na osobę o szerszych barkach i bardziej przypakowanym karku, niż moja skromna osoba.

Owa zbyt długa cześć barkowa, powoduje problemy z wysokim uniesieniem rąk do góry. Źle dopasowany w tym miejscu kombinezon, powoduje także podciąganie całego kombinezonu do góry, przy unoszeniu rąk. Jeżeli dodatkowo masz nogi oblepione nakolannikami, kaburami czy innymi panelami - wtedy podnoszenie rąk jest szczególnie trudne.

 

Prawidłowo dopasowany kombinezon, powinien wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej:

img1021v.th.jpg

Cześć barkowa kombinezonu, powinna kończyć się wraz z twoim barkiem.

Wtedy unoszenie rąk nie jest przez nic blokowane, kombinezon leży komfortowo i nie utrudnia ruchów.

 

Podsumowując, stawiam, że masz za duży kombinezon w barkach.

Jeżeli tak, podwiń sobie części barkowe tak, aby szew był równo z końcem twoich barków i wtedy pomachaj łapami - zobaczysz od razu różnice :)

Edited by PeePee
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie chyba wiem gdzie blad i wklejam zdjecia...

 

I. Zoabcz jak to lezy u mnie na barkach... Wg mnie jest idealnie i nie tutaj jest problem...

gupota157.th.jpg

 

II. Błąd tego kombinezonu leży po stronie rekawow, które są jak widzisz prawie do pasa i dlatego ściągają cały kombinezon do góry.

gupota156.th.jpg

 

Dodatkowo powiem, że założyłem XL i było dokładnie to samo. Gdyby nie robili takich skrzydeł i rękaw kończył się wyżej, bliżej pachy byłoby normalnie, bo podciągnałem je wyżej i problem krótkich rekawów jak i szwa w "torbie" zniknął. Zresztą nie ma sie co dziwić, to szmira z MIL-TEC'a.

 

Gdybym był szerszy w barkach, to jeszcze bardziej by się to opinało.

 

Pokaż jak z rękawami jest u Ciebie jeśli można...

Link to post
Share on other sites

Ja miałem NFMowski w rozmiarze XXL który leżał tak:

spat1dt6.th.jpg

 

Bo ty gruby jesteś :<

 

 

count_martin3z - Moje kombiaki to tzw "AT-1" i "AT-3" - niestety nie dostaniesz takich w żadnym sklepie, trzeba polować w różnych komisach i szukać u odpowiednich osób.

Problemy z dorwaniem rekompensuje jakość, klasa, jeżeli nie dwie wyżej od masowo produkowanego chińskiego shitu. Nawet stary poczciwy AT-1 daje rade.

Link to post
Share on other sites

Bo ty gruby jesteś :<

count_martin3z - Moje kombiaki to tzw "AT-1" i "AT-3" - niestety nie dostaniesz takich w żadnym sklepie, trzeba polować w różnych komisach i szukać u odpowiednich osób.

Problemy z dorwaniem rekompensuje jakość, klasa, jeżeli nie dwie wyżej od masowo produkowanego chińskiego shitu. Nawet stary poczciwy AT-1 daje rade.

 

E, to nawet nie to :mrgreen: W NFMkę w takim rozmiarze mógł wejść praktycznie każdy - od kogoś w moim rozmiarze po kogoś mającego poniżej 100cm w klacie

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...