Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakis headset..


Recommended Posts

Witam. Zupelnie przypadkowo stalem sie posiadaczem tego oto headsetu (o ile mozna to tak nazwac) http://www.amazon.com/Motorola-53725-Heads...k/dp/B00000JCT8 .

Jako, ze kompletnie sie na tym nie znam, a akurat planowalem zakup krotkofalowki, pytam was: co ja w ogole moge z tym zrobic? Do jakich krotkofalowek pasuje? Nadaje sie do Airsoftu?

Jesli bedzie sie nadawal, ale nie bedzie pasowal do PMRek Motorolii, jest jakis sposob aby przerobic wtyczke? Wchodzi w gre uciecie wtyczki i polaczenie kabli z inna, odcieta i pasujaca wtyczka?

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,

dr_wisla

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Czytając opinię innych użytkowników z podanego linka możesz zechcieć wziąć pod uwagę to: jeśli twoja ochrona oczu w czasie strzelanki to gogle (nie okulary), noszenie może będzie bolesne (ponieważ guma w okół głowy mocno ściska pałąk headsetu, że nie można tego znieść na dłuższą metę). Dodatkowo wygląda na to, ze headset był używany w różnych dyscyplilnach sportowych - nie na strzelankach.

 

Na moje oko ta gąbka, opierająca się o Twoje ucho wykończy cię w krótkim czasie (będziesz miał podrażnioną skórę - taka gąbka jest męcząca od siedzenia przy komputerze, a co dopiero w ruchu).

 

pzdr

mer

Link to post
Share on other sites

Akurat nosze tylko i wylacznie okulary, jestem przeciwnikiem gogli : )

 

Co do tej gabki, jestem w stanie to przezyc, jak bedzie nadmiernie przeszkadzalo i bolalo, po prostu kupie nowy. Nie jestem jednak z ludzi ktorzy spia na kasie, wiec jak mam ten headset, chcialbym go jakos wykorzystac.

Wtyczka na zdjeciu jest dosc widoczna, mysle ze ktos kto sie na tym zna, bedzie wiedzial do czego pasuje. Zalezy mi tylko i wylacznie na radiach z obsluga pasma PMR.

I ponawiam pytanie, jesli okaze sie ze nic z tym headsetem nie zrobie (bo np. wszystkie krotkofalowki w Polsce dostepne maja inne gniazda), moge wlasnorecznie wymienic wtyczke tak jak opisalem, czy nie ma to kompletnie szansy powodzenia?

Dziekuje i pozdrawiam,

dr_wisla

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Coś mi tu nie pasuje z tym wtykiem. Jest możliwe, aby słuchawka+mikrofon były obsługiwane tylko jednym (1 jack) złączem?

Zazwyczaj jest 2x zwykły jack w jednym wtyku, albo 1x zwykły jack mono (słuchawka/speaker) + 1x micro jack stereo (mikrofon).

Link to post
Share on other sites

To proste.

 

Masa "-" (góra wtyku) jest wspólna dla mikrofonu i głośnika, a środek i koniec "+" osobno dla mikrofonu i głośnika...

 

Zresztą wystarczy mirnik i 2min sprawdzania by się przekonać co jest co... ;)

 

Nie widzę PTT ale to szybko można zrobić wiedząc jaką masz budowę radia i jakiego radia. ;)

Edited by sisi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...