Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FNC Star/Ares


Recommended Posts

Właśnie zamawiam.

Ciekawy jestem szczegółów dotyczących budowy tej repliki i jej fukcjonowania, szczegółów które mogą znać tylko użytkownicy. Podzielcie się, jeśli możecie.

Co prawda replikę kupuję i tak, ale warto wiedzieć co i jak.

 

Jaki to ma gearbox? Znalazłem informacje, niepotwierdzone, że to będzie GB v.8, jak w JSDF Type 89 TM. Co samo w sobie może być nienajlepszą informacją, bo choć nie wiem jak sam gearbox się sprawuje, to jest rzadki i może być problem tak z tuningiem jak i z częściami zapasowymi.

Trochę te problemy może rozwiać Ares, oferujący kompletny GB do FNC i w dodatku metalowy (oryginalny jest plasticzany) ale póki co nie widzę tego GB w żadnym sklepiku.

No właśnie, jak ta plasticzaność wpływa na ekploatację FNC?

 

Czym się różnią repliki Star i Ares? Wszyscy mówią, że to to samo. A tymczasem o Aresie, na ich stronie można przeczytać m.in. że upper receiver jest ze stali (o starze nigdzie nie ma takiej informacji) i że GB jest wzmocniony, choć akurat nie piszą czy plastikowy czy metalowy. Może wsadzają już ten swój nowy?

 

Jak się sprawuje układ HU? Czy warto wymieniać gumkę?

Jaką replika ma lufę? Że nie precyzyjna to już wiem, ale jakiej długości?

Jaki standard silnika?

Link to post
Share on other sites

ARES produkuje części zamienne wzmocnione do tej repliki, szkielet i części wewnętrzne, mam ich szkielet do L85 i powiem że jego żywotność jest większa od polimerowego. Na WGC pojawia się coraz więcej części ARESa w tym dysze i komory HU więc może pojawią się i szkielety.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...