Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Posiadam replikę SWD A&K i poddałem ją lekkiemu tuningowi. Założyłem ten temat w tym miejscu bo wydawało mi się najodpowiedniejsze. Karabin posiada sprężynę Graudera SP170, precke Deep Fire 590 mm 6,02, nowy stalowy tłok firmy H&K i gumkę graudera. Tłok wydaje się być cięższy przynajmniej 2x od stockowego aluminiowego i ty moje pytanie czy na kulkach 0,36 g będą znaczne straty w mocy ? Poza tym przy testowaniu go na otwartej przestrzeni (bez wpływu wiatru) jego zasięg skuteczny wynosił niecałe 60 m. Posiadam optykę na montażu od AK. Chciałbym dowiedzieć się jaki może być tego powód. Może zamontowanie mocniejszej sprężyny załatwi sprawę ?

Edited by AB Moro
Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie po co zmieniałeś tłok, zespół spustu na stalowy to ruzumiem, ale ten stockowy tłok wydaje się być wytrzymały (ja nawet to bym ten stock'owy ponawiercał jeszcze). Tak samo możesz ponawiercać ten tłoczek stalowy, który masz.

 

Mocy? A ile Wat ma Twoje SWD - taką jednostkę ma moc. Wiem, że chodzi Ci o energię pocisku, czy też prędkość wylotową podawaną jak zwykle na kulach 0,2, ale jestem wredny. Coś tam na pewno odejmie, tylko nie mam pojęcia ile - sprawdź na chrono - najprościej i najlepiej, na tłoku stock'owym i tym nowym.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam kolejne pytanie.Ostatnio w ofercie H&K pojawił się karabin wyborowy ze sprężyną m 170 i przy jego szczelności uzyskuje 670 fps-ów, przy czym posiadam identyczną sprężynę a energia wystrzału jest o 80 fps-ów słabsza. Posiada może ktoś SWD i potrafi wytłumaczyć w jaki sposób dobrze go uszczelić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak sie zastanawiałem czy jak wloze ten stalowy tlok i zaczep, do tego sprezyne mocna np sp 220, albo jakas inna na 600fps to czy inne czesci mi wytrzymaja?

 

Po 1. jest już temat o SWD A&K

Po 2. nigdy nie słyszałem o sp 220 (jedynie o 210)

Po 3. 600 fps da ci już 170-ka guardera

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...