Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

colt p14 we CO2 full metal problem


Recommended Posts

witam. Posiadam tą replike od firmy we i strzelała wyśmienicie. Problem wczoraj zaczął sie z magazynkiem. Chcąc wyregulowac HU zdjałem zamek i i zrobilem co trzeba ale kiedy złożyłem ją ponownie i chciałem oddać strzał wypuscila mi caly co2 z magazynka. kiedy włożyłem nowy nabój z co2 i chcialem oddać strzał to okazało sie to niemożliwe. caly mechanizm repliki wdg mnie jest sprawny ale magazynek nie podaje gazu. kiedy wciskam zawor w magazynku recznie to nawet wtedy gaz nie leci. nabój co2 napewno jest przebity zaznaczam ;)

Edited by ehunter
Link to post
Share on other sites

no wiec tak. Rozebralem zawór przeczyścilem, przedmuchalem i zlożylem. Chodzi luźno i puszcza juz gaz. Tu pojawia sie następny problem. Puszcza go za duzo... a dokladnie to nie domyka go do konca po oddaniu strzału oraz lekko ucieka poprzez zawór. Zgaduje że to przez uszczelki. Ale wcześniej trzymaly dobrze, przed rozebraniem. Wydaje mi sie że posmarowanie smarem załatwi sprawe tylko pytanie jakim? czy moge użyć takiego smaru jak do uszczelniania silników?:) typu towot....

Edited by ehunter
Link to post
Share on other sites

Tawot jest najbrudniejszym smarem ogólnodostępnym i paskudnym i ceniony się warsztat omija go szerokim łukiem.

Osobiście używam smaru teflonowego z dodatkiem silikonu jak i samego teflonowego, kupisz taki sklepie rowerowym. Z o'ringami możesz mieć problem no chyba ze masz w w mieście sklep z AGD.

Link to post
Share on other sites

macie może jakiś schemat budowy magazynka co2? bo próbuję wymyśleć co się dzieje.... zatkał mi sie magazynek i nie puszczał gazu. rozebralem go i przesmarowalem tą wazeliną techniczną oraz złożyłem. kiedy włożyłem nowy nabój okazał się nieszczelny i wyleciała część gazu ale potem jakby sie uszczelnił lub ciśnienie w naboju sie zmniejszyło i strzelał jak nowy potem ale odłożyłem go na noc i kiedy rano chciałem znów postrzelać okazało się że znowu po wciśnięciu zaworu nie puszcza gazu do dyszy mimo że gaz nadal się znajduje w naboju.... tak jakby się gdzieś przytykał czymś ale nie mogę wykombinować w którym miejscu...

 

PS. nie orientujecie się czy da się dobrać do tego pistoletu dwurzędowy magazynek na GG a nie na co2? bo na co2 znalazlem nowy ale 139zł to wdg mnie za drogo bo wychodziło by na to że magazynek to połowa ceny całej broni.

Edited by ehunter
Link to post
Share on other sites

nie zamaraznie bo ją się stosuję np do drzwi samochodowych zeby uszczelki zimą nie poprzymarzały. bynajmniej tak czytalem ale okazała się nieskuteczna. dziś nasmarowałem smarem do symeringów i zawór szczelny jak ta lala tylko że po kilku strzałach zaczął mi lecieć gaz dyszą wylotową... wreszcie dorwałem smar silikonowy i jak teraz będzie coś nie tak to gwarancja...

Link to post
Share on other sites

To że dajesz wazelinę techniczną do samochodu nie oznacza że przy rozprężaniu się GG nie zapcha zaworu,

bo próbuję wymyśleć co się dzieje.... zatkał mi sie magazynek i nie puszczał gazu.
No ciekawe.. Samochód i jego uszczelki nie wnoszą nic do tematu, po za tym, jeśli mówisz o "pewnym kolesiu" i masz na myśli siebie... to coś tu nie bangla, proponuję psychiatrę bo on leczy farmakologicznie rozdwojenie jaźni.

Twoja nauczycielka na bank zna znaczenie słowa bynajmniej ;)

Są do tego magazynki na GG, sam kupowałem na allegro, bodajże vip1977.

Link to post
Share on other sites

magazynek przestał puszczać gaz jeszcze przed jakimkolwiek smarowaniem wiec nie ma tu mowy o zapchaniu smarem.

najgorsze jest to że to się stało 2-3 dni po kupieniu broni nówki sztuki.

ale jeszcze wstrzymuje sie z gwarancją bo czekam na dostawe nowych.

w takim razie powinienem ci przedstawić z imienia i nazwiska mechanika?

a mowiąc "bynajmniej jak dostałeś pałe to może zaczniesz się uczyć..." to chyba swiadczy o tym że sama nie wie co mówi ;)

ale to nie jest dyskusja o mnie i moim życiu.

http://allegro.pl/item747398462_metalowy_m...3_5_1_7_we.html

czy to o ten mag ci chodzi? będzie pasował?

Edited by ehunter
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...