Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noze - co, jak, dlaczego - offtopic z innego watku


Recommended Posts

Ciekawe czy oprocz mnie, santiago, thorneba i kilku osob jeszcze ktos tu zaglada w ogole :D

 

No właśnie trochę mnie to dziwi, bo forum jakby nie było militarne jest, noże są niewątpliwie bronią no i przede wszystkim narzędziem towarzyszącym nam od zarania a przeczytałem tutaj gdzieś opinię że noże są be...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No wiesz Mars, to jest forum airsoftowe... a w airsofcie generalnie noze sa kontrowersyjne... Byl raz przypadek, ze jeden typ dobyl noza w celu bojowym. Atrapy owszem, noze zwykle nie za bardzo. Moze to nadmierna ostroznosc a moze nie, nie mnie to oceniac, ja tu tylko sprzatam ;)

Link to post
Share on other sites
No wiesz Mars, to jest forum airsoftowe... a w airsofcie generalnie noze sa kontrowersyjne... Byl raz przypadek, ze jeden typ dobyl noza w celu bojowym. Atrapy owszem, noze zwykle nie za bardzo. Moze to nadmierna ostroznosc a moze nie, nie mnie to oceniac, ja tu tylko sprzatam ;)

 

No to co z tego że airsoftowe, lubicie chyba militaria bo inaczej skąd ta pasja. A do czego broń których replik używacie służy? A nóż poza tym że jest bronią jest także, a raczej przede wszystkim, niezbędnym w życiu przedmiotem, jest narzędziem więc jak może być kontrowersyjny 8O . A co do typa to raczej z nim coś nie tak było a nie z nożem :wink:

Link to post
Share on other sites

Mars, na stronie glownej tzn. www.wmasg.pl znajduje sie cosik zwanego Prawo ASG. Ustanowily go co swiatlejsze umysly airsoftu polskiego i jest tam przezorny przypis o nozach, ktorego teraz nie przytocze z pamieci.

 

Nadto noze w airsofcienie sa niezbedne ani szczegolnie potrzebne do niczego, bo do walki niet a jakas tam galazke mozna ulamac a nie scinac, jakos tak to tlumaczono. Ot dmuchanie na zimne, wiesz, wiel mlodocianego tumanstwa ostatnio sie airsoftem zainteresowalo, co jeden to wiekszy rambo wiec zakaz powstal i ja go nie mam zamiaru podwazac ;)

 

Ja tam nie wiem, ja nie wnikam, bo porzucilem ten biznes i wrocilem po latach do swiatka nozownikow, terozki tutej ino sprzatam ;)

Link to post
Share on other sites

Nie no ja mówiłem o nożach ogólnie. Wcale nie twierdzę że w ASG są niezbędne. Natomiast nie rozumiem emocji z nożami związanych - grzebiąc tu na forum znalazłem post w którym autor stanowczo twierdził że noże są "be". Poza tym jest tu dział "Broń palna" która w ASG jest nie na miejscu bardziej niż noże :wink:

Link to post
Share on other sites

Mars ten kto probuje zrozumiec forum wmasg i 85% tutejszych uzytkownikow jest skazany na porazke ;)

To sa ludzie, ktorzy potrafia wydac 2000 zl na jakby na to nie patrzec, ustawowo rzecz biorac zabawke robia wielke oczy jak kupuje np. amphibiana za 1000 zl skadinad okazyjnie ;)

 

A dzial z nozami przeforsowalismy troche na sile w kilka osob, nadto przez pol roku ponad nikt tu nic nie pisal, dopiero jak wypatrzylem na fotce jednego karabinu Thornebowego Socoma to sie wywiazala dyskusja, jakas aktywnosc sie pojawila, emerytowany budowicz santiago sie obudzil, potem ty przylazles i oto caly sklad forum nozowego wmasg.pl :lol:

Link to post
Share on other sites

No to mam nadzieję że coś się tu zmieni :wink:

A tak na marginesie jeżeli ktoś wie coś na temat noży w różnych formacjach niech pisze tutaj, może jakieś fotki też (dane aktualne)

A propos noża tym co na budo bywali temat znany ale pewnie nie wszyscy tu wiedzą jaki wiersz popełnił Julian Tuwim swego czasu tak więc zapodaję:

 

Na noże

 

Dzika gra! Straszna gra!

Oczy płoną! Serce gorze!

Który? Dwóch nas być nie może!

Albo ty - albo ja.

Raz-dwa, raz-dwa!

Na noże!!

 

Krwi! krwi! Tak jak zwierz,

Żarem tchnę, wzrokiem palę!

Bez litości! W męce, w szale

Wyje żądza, wyje chuć!

Celnie gódź!

Dobrze dźgniesz -

- Sam pochwalę!

Stań wprost - nie jak tchórz,

Lub ci sam bod żebro nóż

Wwalę!

 

Dzika gra, straszna gra:

Albo ty - albo ja!

Miękkie ciało - twarda stal,

Tu się zaczaj, tam się skryj,

Po rękojeść w serce wbij,

Po rękojeść w serce wwal,

W miękkie ciało twardą stal,

Dźgnij!

 

A ja też, a ja też,

Chytrze, skrycie niby zwierz,

Póki krwią się nie obroczę,

Naprzód skoczę!

Jedna chwila, jeden ruch:

Raz-dwa! Prosto w brzuch!

Wbiję nagle, szybko wtłoczę

I rozpruję i zawiercę,

I bić będzie jedno serce

Jedno z dwóch!

 

Dumna sprawa, ciężka sprawa,

Chuć czerwona, krwawa sława,

Harda gra! Piękna gra!

Albo ty - albo ja!

Płonę! Dwóch nas być nie może!

Raz-dwa! Raz-dwa!

Na noże!

 

Lecz nim błysną z nożów skry,

Poprzysięgniem, ja i ty,

Że będziemy strzec najświęciej,

My uparci, my zawzięci,

By strumienie naszej krwi,

Boże broń, nie pobluzgały

Jej - lilijnej, cichej, białej,

Kiedy w strasznej naszej walce

Rękojeście ścisną palce,

Kiedy wielki gniew rozgorze,

Gdy będziemy życiu mścić,

Gdy się zaczniem strasznie bić

Na noże!

 

Julian Tuwim

Link to post
Share on other sites

Panowie musimy rozruszac to forum :twisted: Jak tylko zrobie pare fotek nowych zabawek, to zamieszcze je w nowym temacie. Kupiłem sobie właśnie Stridera EB spear point- tego dużego (pewnie ktoś w formacji typu Delta ,SOG, SAS ma coś takiego) oraz halo3 tactical edition (całe czarne). Im więcej tematów tym więcej ludzi tu ściągnie i może zainteresują się nożami...

Link to post
Share on other sites

kurwa Thorneb, pozazdroscic zakupow 8O chyba banki okradasz... Ja sie po kupnie socoma i amphibiana auto nie moge finansowo na prosta wydobyc heh...

 

Co do rozkrecania tego forum, czy ja wiem, mi tam magia stali na budo starczy w zupelnosci :D

 

Ale fotki chlopie jebnij szybko, Strider to jedno ale HALO w zestawie, tys jest jakis multimilioner :D

Link to post
Share on other sites

Co do OTF to ja mam bardzo mieszane uczucia. Fascynowały mnie dopóki znajomek Harkinsa nie przywiózł, tudzież jakiegoś MT ale nie pamiętam jakiego. Jak dla mnie lipa, gadżet. Luzy po pewnym czasie jak ... . Wykonanie i działanie oraz wrażenie jakie robi - ok, natomiast jako nóż - chyba jednak kiszka.

Link to post
Share on other sites

No to ja moze zgodnie z tematem (w koncu Gurkhowie to tez formacja specjalna) - szukam teraz dobrego Kukri (moze nie Cold Steel'a - mam juz ich kilka noze i chcialem dac sobie spokoj na razie z nimi ) i jakos nie mam szczescia. Nie wpadliscie moze po drodze na jakas dobra stal ?

Link to post
Share on other sites

Dzikki :-) Cold Steel fajna rzecz :-) ale tez mi sie powoli przejadaja

 

 

Widze ze trzeba faktycznie po wrzucac wkocnu fotki moich nozy.

 

 

 

 

Mars - jeszcze moze dorzuc ceny tych cacek :-) pocieszmy sie przynajmniej ze nas na nie nie stac.

 

 

Wozny: Raczej nie przejdzie jaki kolwiek zakaz posiadania nozy w Airsofcie. Sa one nieodzwonym elementem umundurowania tak jak buty, kamizelki czy inne rzeczy. Trudno nie posiadac noza jesli ma sie juz np. wszystko z kompletu danej jednostki :-)

Link to post
Share on other sites

Zdjecia beda za jakis czas na Budo. Banków nie okradam :D a Halo wymieniłem z Roberto za Scaraba. Kupiłem tylko Stridera :D . Co do OTF-ow to bardzo je lubie. Po roku Scarab nie miał większych luzów, a Halo śmiga wspaniale(może nakrece jakis filmik to zamieszcze).Jednak ciężko sie nie zgodzic, że na dłuższą metę to tylko "zabawka", ale w razie czego jej szybkosc może uratowac twoje zdrowie... Foty beda na bank za tydzien, dwa

Link to post
Share on other sites

dzikki rzekł

szukam teraz dobrego Kukri (moze nie Cold Steel'a - mam juz ich kilka noze i chcialem dac sobie spokoj na razie z nimi ) i jakos nie mam szczescia. Nie wpadliscie moze po drodze na jakas dobra stal ?

 

Jeśli nie pachnie ci CS, to dostępna w Polsce jest wersja tego noża produkcji Ka-Bar , nazywa się Kukri Machete. Widziałem ją w wersji z czernionym ostrzem w cenie 350 PLN.

 

Niestety to nie ta stal, więc może jednak zastanów się na Kukri od CS? Za niewiele większą cenę możesz mieć Mini Light Kukri, wysokowęglowa carbon V, pokrycie proszkową powłoką, ale to wszystko raczej wiesz. Mam i używam ten nożyk, jak również wersję Light Kukri i bardzo sobie chwalę.

Link to post
Share on other sites

Bardzo trudno jest dostać prawdziwe nepalskie kukri. Większość dostępnych na rynku to pakistańskie podróbki. Nawet będąć w Nepalu i kupując od Gurki prawdopodobnie dostaniesz wersję dla turystów.

 

Zastanów się poza tym po co ci ten nóż, ponieważ są one bardzo specyficzne i nie każdy znajdzie dla nich zastosowanie.

Link to post
Share on other sites

 

Wozny: Raczej nie przejdzie jaki kolwiek zakaz posiadania nozy w Airsofcie. Sa one nieodzwonym elementem umundurowania tak jak buty, kamizelki czy inne rzeczy. Trudno nie posiadac noza jesli ma sie juz np. wszystko z kompletu danej jednostki :-)

 

Da men, mie tego nie tlumacz tylko im :D

Nie pamietam co ten przypis glosil juz, chyba, ze mozna miec przy sobie ale pod zadnym pozorem nie dobywac w czasie walki tj. zarowno w celu ataku niet jak i w celu uciecia galazki niet czy jako tak ;)

 

Ja terozki znow wyprzedaz robie mnostwa rzeczy ale juz nie airsoftowych i zeby na stridera ostrze :mrgreen: :mrgreen:

 

Thorneb wez mie podaj link do tego Stridera swojego i ile dales bo nie kojaze za bardzo...

 

A co do OTFow to mnie Makora ciagnie ostro, OTFy to tylko d/a jakos do mnie przemawiaja...

 

No i ta edycja UT6 fall 2003, mmmmm, w zwyklym UT6 jakos zadna wariacja ostrza mi nie przypadla szczegolnie do gustu.

Link to post
Share on other sites
Bardzo trudno jest dostać prawdziwe nepalskie kukri. Większość dostępnych na rynku to pakistańskie podróbki. Nawet będąć w Nepalu i kupując od Gurki prawdopodobnie dostaniesz wersję dla turystów.

Zastanów się poza tym po co ci ten nóż, ponieważ są one bardzo specyficzne i nie każdy znajdzie dla nich zastosowanie.

Dla mnie to musi byc czysto uzytkowy noz do lasu - maczeta cwicze a wogole mam dosc watpliwej jakosci by ja zabierac. Tomahawk do rabania sie nadaje ale ma mala powierzchnie ciecia. Po drugie chcialem pocwiczyc na Kukri.

Link to post
Share on other sites

Może w takim razie zainteresowałoby cię CS Kukri Machete, również stal węglowa, co prawda nie carbonV, ale też powinna całkiem dobrze trzymać ostrze. Cena oscyluje w granicach 100PLN, czyli rozsądna jakość za niewygórowaną cenę. Zdaje się że można go dostać na militaria.pl czy military.pl, nie wiem, musisz sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

taki mały off topic: operator trzymający Harpoon F ma okularki Oakley`a.

Czy ktoś wie gdzie można kupić w Polsce produkty tej firmy??? Mają w swoim asortymencie bardzo fajne plecaki, rekawice i buty szturmowe( bardzo chwalone za oceanem). Jak ktoś wie, czy działa w Polsce ich przedstawiciel, to bardzo proszę o podzielenie się tą informacją. Jesli nie ma jeszcze dystrubutora, to może czas najwyższy aby się pojawił( co Mars :wink: ?) Dla zainteresowanych podaje link do stronki głównej

http://oakley.com

Link to post
Share on other sites

oakley, ja, ja, gut, am besten. Gut Gescheft!

 

Miałem okularki przeciwsłoneczne, wyłowiłem w morzu czerwonym a utopiłem na Mazurach. W takiej sytuacji polecam allegro, oakley straight, sport, valve to najczęstsze modele, w cenach tak po 40 PLN. Brać nie wybrzydzać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...