Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noze - co, jak, dlaczego - offtopic z innego watku


Recommended Posts

Thorneb jest jeden dystrybutor Oakleya w polsce, blisko krakowa ale dokladni enie pamietam gdzie, ja szukam wlasnie jednego modelu, full metal jacket z fire red szklami, Iraq style heheh.... Za pomoc w zlokalizowaniu okularow niniejszym dziekuje Zientarowi z V-Max :)

 

Ewentualnie rybany ale z nimi gorzej u nas troche

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Cynik jakbys znalazł dokładny adres to podaj go tutaj. Ja też ostrze sobie zabki na jakieś okularki do 100$ ale muszę przyznać, że modele takie jak juliet plasma za 380$ też bardzo kuszą, ale za tą cenę to ja wolę drugiego Stridera :D

 

Fajnie, że coś się powoli zaczyna rozkręcać tutaj... Chyba miłośników stali wsród maniaków asg nie brakuje... :D

Link to post
Share on other sites

dotknąłeś sedna sprawy Ivan - wszystko zależy od podejścia. Dla mnie nóż służy do cięcia, czyli jest narzędziem, stąd dobrze mieć takie narzędzie, o którym wiemy że kiedy będzie potrzebne to nas nie zawiedzie. Zbieranie noży dla samego ich posiadania to ekstrawagancja - bo ilu z nich tak naprawdę będziesz używał? Kupujesz nóż tzw high-end dla jego "zapasu mocy", może nigdy nie będziesz musiał użyć noża do podważania czegoś, do krojenia blachy w samochodzie i tego typu prac, ale za to wiesz że nóż sobie w awaryjnej sytuacji z tym poradzi i dzięki temu spłaci swoją cenę. Żadnego ze swoich noży nie trzymam dla jego piękna, tylko dlatego że go naprawde używam.

Link to post
Share on other sites

Cyni rzekł:

Z doswiadczenia wiem, ze warto miec tez rezerwe jesli primary tool to folder, wtedy secondary fixed bywa zbawieniem

 

Przyznam że niezrozumiałem - masz na myśli że jeśli nosimy folder jako EDC to powinniśmy mieć przy sobie również nóż z ostrzem fixed?

Link to post
Share on other sites

no i miałem rację że się nie zrozumieliśmy :wink:

 

Skoro poszła ci sprężyna w amphibianie to rzeczywiście twoje noże nie leżą na półkach (albo ciągle nim klikałeś, jak to jest?) Powiedz mi jeszcze czy naprawią ci go w ramach gwarancji, czy musisz za to zapłacić?

 

Fixed to dla mnie noże w teren raczej, w mieście wyglądają zbyt agresywnie i trudno je ukryć, może z wyjątkiem necków. W mieście wolę jak w mojej kieszeni spoczywa folding knife, dobycie go nawet w szkole, czy w pracy nie jest niczym niezwykłym.

 

Oczywiście od reguły sa wyjątki, takie foldery jak MOD, czy Specwar mogą wywołać wrażenie, ale jak ktoś nosi na codzień folder to taki o roboczym charakterze raczej.

Link to post
Share on other sites

Ehm men, za noz tyle placisz zeby ci go bez szemrania naprawili jak trzeba ;)

W przypadku Microtechow nieoceniony dr Piter ratuje kazdego, oczywiscie za darmo, z tym, z eja musze czekac az microtechowie przysla Piterowi sprezyne.

Moj Amph nie byl nowy wiec jak kazda mechaniczna rzecz sprezyna po prostu poszla choc tez fakt, ze mialem niefart nieziemski. A maly fixed do miasta - coz za problem, na pasku z poziomie jakis Nimvraus czy MFS czy cos. Pozatym jak go wyciagasz to nikt si enie boi, jak ja otwieralem Amphibiana, automat z potezna sprezyna i kopytem jak strzelba :mrgreen: to ludzie pod sciany odskakiwali hehe... Pozatym SOCOM i nawet Amphibian to nie jest w koncu Sebenza ani Spyderco - wygladaja raczej dosc fightersko, szczegolnie, ze ten pierwszy to w koncu tactical folder ;)

Link to post
Share on other sites

Zgodze się, że noże są drogie (niekiedy nawet bardzo) ale patrząc na ceny niektórych karabinków...

 

Bulva666 myśle, że noszenie czegoś ze stałym ostrzem nie powinno stanowić problemu. Musi być tylko pochwa IWB i nikt nic nie zobaczy, bo latem nosić coś ze stałym tak na pasku to raczej nie dla mnie. Z foldera zawsze można się wytłumaczyć, a z 5 calowego fightera raczej ciężko.

Link to post
Share on other sites

Tlumaczyc? A komu tlumaczyc, prawa nie lamiesz wiec sie nie musisz nikomu z niczego tlumaczyc ;) Jakbym mial Stridera Valkyrie to tez bym chetnie nosil gdyby nie to, ze to juz by bylo pierunsko nieporeczne :mrgreen:

 

Cena noza taka sama jest jak cena aega, proporcje te same prawie - b. dobry noz za 1000 z hakiem i porzadny aeg za 1200 czy cos, potem ceny wzrastaja identycznie. Z tym, ze noz to wszechstronne narzedzie a aeg to tylko replika/zabawka ;)

 

Rozumiem jak ludzie reaguja zwykli "men nie pierdol, ze tyle dales za noz" ale naprawde irytuje mnie taka reakcja od maniakow asg, ktorzy na swoje hobby wydaja niejednokrontnie znacznie wiecej kasy...

 

BTW chyba zaraz potne ten watek i wrzuce te czesc rozmowy do luznej dyskusji o nozach bo conajmniej sie oddalilismy od nozy w formacjach specjalnych ;)

Link to post
Share on other sites
Zgodze się, że noże są drogie (niekiedy nawet bardzo) ale patrząc na ceny niektórych karabinków...

 

Niby tak, ale ale roznice miedzy AEGiem ( ktorego szczerze mowiac nie mam, bo szkoda mi wydac tyle kasy na zabawke, za ktora moge miec kupe innego sprzetu;) ) a sprezyna jest dosc zasadnicza. Za to miedzy sredniej klay nozem a naprawde dobrym dostrzezesz dopiero w sytuacji ekstremalnej. Chocby wymieniony przeze mnie wczesniej SRK, czy noze cold steel'a a wz.55 jakiego uzywam obecnie - jasne, ze roznica jest ( nawet spora :D ), ale mimo wszystko, nie az tak kolosalna - co masz zrobic jednym, zrobisz i drugim ;)

Link to post
Share on other sites

Ivan zbladziles calkowicie.

 

Jaka jest roznica miedzy aegiem a sprezyna? Szybkostrzelnosc? Niby tak wiele a tak malo. Wprawni pompkarze zdejmuja aegi bez problemu w sumie. Wiec roznica miedzy pompka a aegiem jest niewielka... Tak by sie wydawalo, prawda?

Tak samo jest z nozami tanimi i drogimi. Pomijam oczywiscie fakt, ze jak w tanim folderze uwali ci sie blokada to bardzo zaboli, ale chocby jakosc wykonania, uzyta stal, musisz ostrzyz znacznie rzadziej, no rozne cechy sam zauwaz jak waskie zastosowania masz jesli chodzi o twoj wz.55. Porzadny, ostry i precyzyjny noz ma zastosowania znacznie szersze niz typowo polowe.

A co do ekstremalnych sytuacji... wydaja sie byc tak odlegle ale wielu zdziwilo sie jak moga byc bliskie.

Link to post
Share on other sites

Heh Cynik - w pelni sie zgadzam, ale .... Mi osobiscie ASG sluza w 99% wylacznie za atrapy i wszystko mi jedno, jaka maja szybkostrzelnosc. Jednak Przecietny airsoftowiec ( a to ich forum ) bedzie mial pewne opory przed wydaniem kilku setek na noz. Nie mowie, ze nie warto, ale raczej, ze niewiele osob sie na to zdecyduje. Jesli chodzi o mnie, na pewno zaopatrze sie w porzadna "kose" duzo wczesniej, niz AEGa, ale powiedzmy, ze moje zainteresowania wykraczaja poza airsoft. Zauwaz, ile jest osob, ktorym noz uzupelnia jedynie ekwipunek i wyglad, w czasie rozgrywek airsoftowych - taki bajer, ot, co - ale bajer za 400 plnow to dosc droga sprawa ;)

Link to post
Share on other sites

No ale ja mowie raczej o zrozumieniu sprawy - nie kaze nikomu kupowac noza za 1500 zl tylko apeluje o nie jebanie ludzi, ktorzy tak czynia :D.

 

Jednemu asg sluzy jako atrapa- swojego rodzaju "narzedzie", drugiemu jako cos do kolekcjonowania, trzeciemu do powiekszania kutasa, tak jest ze wszystkim, z nozami tez, samochodami itd ;)

Link to post
Share on other sites

EhehHEheheE

 

Men, jeden noz mam wart 1000 - MT SOCOM. Drugi noz mam wart 1500 - MT Amphibian. Ale co za tym idzie jestem wiecznym bankrutem, dlugi za Ampha wciaz splacam i ni emam za co szlugow kupowac. Skutek? Strider MFS w planach :mrgreen: [1250 zl mam zamiar po czesci wyczarowac a po czesci wykopac spod ziemi :D]

 

Ot takie hobby jak i asg z tym, ze polaczone z uzytecznoscia. nazedzie do wielu prac, na dzien codzienny, bron do walki... Zastosowan mnostwo. Wazne, by nozy uzywac a nie trzymac w gablotce bo wtedy one sa bardzo smutne :D

Link to post
Share on other sites
Teraz mam tylko jeden problem. A mianowicie jak nosić tego EB. Bydle jest niesamowicie duże i grube a ja tu sobie kombinuje jak to nosic w miarę skrycie....

 

Swojego Shrapnela noszę na pasku pionowo - nie przeszkadza w czasie jazdy samochodem i praktycznie pod koszulką nie widać. Ale EB trochę większy jest chyba.

 

 

shrap_p1.JPG

shrap_p2.JPG

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...