Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rk-05 problem, zasilanie?


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem rk-05.

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,265

 

Wszystko było ok, aż do dziś (Pierwsza większa akcja, wcześniej karabinek trochę przestrzelony w domu). Po oddaniu kilku strzałów, broń po prostu przestała się odzywać (najpierw kilka suchych strzałów, a następnie całkowita cisza). Myślałem, że w niewyjaśniony sposób padła mi bateria, lecz niestety na Cymie kolegi działa poprawnie. Kable? Bezpiecznik?

Link to post
Share on other sites

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem rk-05.

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,265

 

Wszystko było ok, aż do dziś (Pierwsza większa akcja, wcześniej karabinek trochę przestrzelony w domu). Po oddaniu kilku strzałów, broń po prostu przestała się odzywać (najpierw kilka suchych strzałów, a następnie całkowita cisza). Myślałem, że w niewyjaśniony sposób padła mi bateria, lecz niestety na Cymie kolegi działa poprawnie. Kable? Bezpiecznik?

 

 

Ja z moją repliką miałem ten sam problem. Kupiłem na taiwangun'ie PJ4 RIS II generacji JG i po kilku dniach replika przestała strzelać, bateria była w porządku. Wysłałem ją na gwarancję i okazało się, że to właśnie bezpiecznik się spalił. Wymień bezpiecznik i sprawdź czy działa poprawnie (powinno). :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki:)

 

cyt z karty gwarancyjnej: "usunięcie bezpiecznika powoduje anulowanie gwarancji"

 

Generalnie zmienić bezpiecznik nie problem, ale nie chciałbym mieć zonka w postaci anulowanej gwarancji jak coś poważnego się schrzani:) no zobaczymy, bo też średnio widzi mi się wysyłanie broni do Krakmanów na serwis skoro można to w domu naprawić:)

 

Aha, jeszcze jedno pytanko: ma ktoś przypadkiem nieszczęście używania Cz 75D Compacta na green gas? Da się jakoś domowym sposobem zrobić coś z tą uszczelką w magazynku? Bo jak narazie magazynki moje i kumpli częściej leżą na serwisie niż w domu, a kończy się już gwarancja:/

Link to post
Share on other sites

Niskooporowe kable jeszcze bardziej zwiększą natężenie prądu w obwodzie - trzeba znaleźć przyczynę tego, że ci się palą bezpieczniki ;]

 

Próbowałeś w ogole zmieniać już ten bezpiecznik? Działa?

 

Echh. Bezpiecznik się pali bo jest za duży opór. Kable stockowe mają duży opór, im mniejszy tym lepiej. Być może masz przebicie na okablowaniu, body metal, gb metal, masz zwarcie i powód jest jaki jest. Rozbierz nie ruszając dżirboxa i sprawdź dokładnie okablowanie. Jak nie znajdziesz szukaj jeszcze raz ;-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Echh. Bezpiecznik się pali bo jest za duży opór. Kable stockowe mają duży opór, im mniejszy tym lepiej.

Pozdrawiam.

Polecam cofnąć się do podręcznika z fizyki z 3 klasy gimnazjum, do rozdziału: PRAWO OHMA.

 

Pozdrawiam serdecznie

Mnichu.

 

(bezpiecznik się pali, bo jest za duży opór? buehehe, gdzieś ty to usłyszał :-F :-F )

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites

Kable mają duży opór co nie pozwala na duży przepływ, fakt. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę moment, w którym giwera się zacina i silnik zaczyna ciągnąć kosmiczne prądy to cała elektryka sie BARDZO nagrzeje. A wtedy z definicji bezpiecznik się sfaczy. ;-) Nie chce mi się o tak późnej godzinie myśleć nad uzasadnieniem teoretycznym ale tak jest i już :-F .

Link to post
Share on other sites

Polecam cofnąć się do podręcznika z fizyki z 3 klasy gimnazjum, do rozdziału: PRAWO OHMA.

 

Pozdrawiam serdecznie

Mnichu.

 

(bezpiecznik się pali, bo jest za duży opór? buehehe, gdzieś ty to usłyszał :-F :-F )

 

Praktyka się kłania, praktyka miszczu ;) Co nie zmienia faktu, że zgrabniej mogłem to napisać ;-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...