Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning Rk-05 (ak74mn)


Recommended Posts

Witam, posiadam taką replike zakupioną około pół roku.Przez ten czas nazbierało sie troche kaski(400-500zl) i chcialbym zwiększyć zasięg skuteczny tej repliki tak o 10-20m(im więcej tym lepiej xD).Aktualnie mam nie dosyt bo z 40m mam problemy z trafieniem a rozgrywamy nasze strzelanki na dość rozległym terenie w lesie.

Czekam na propozycje, sam wiem ze Fps to nie wrzystko ale zauważyłem ze mi chyba moc spręzyny słabnie i zastanawiam sie nad włozeniem spręzyne 130m/s( nie znam sie na firmach i nie wiem jaką wybrać)gumkę ( niby przyspiesza tor lotu) no i oczywiscie jakis teflonfix.

 

Czekam na propoozycje :) co by jeszcze mozna zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Poczytaj! - tematów o tuningu replik boyi jest od groma - a tak zaśmiecasz forum. Zauważ że dysponujesz kasą odpowiednią do zakupu części takich jak np nowa komora HU i uszczelniona dysza - a nie żeby zatrzymywać się na jakiś wątpliwych rozwiązaniach w stylu teflonfix.

Druga strona, poczytaj o mechanice replik żeby nie pisać że gumka "przyspiesza tor lotu". Gumka daje opór kulce i wprowadza ją w ruch rotacyjny. Zmienia tor lotu - ale na pewno to nie zwiększa prędkości kulki ( zauważ że pomiary fps są dokonywane na zerowym ustawieniu HU ).

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle to jest o tym temat ...z tego co pamiętam

 

Pierwsza rzecz co trzeba zrobić w tej giwerze to wymienić gumkę HU , potem Lufę a dopiero potem brać się za gb. W GB od razu wymienić łożyska (o ile masz te boyowskie plastykowe kółka) zębatki są właściwie dość mocne m120 powinny pociągnąć , można by się pokusić o wymianę tłoka i ewentualnie głowicy + głowica cylindra + dysza co by zwiększyć sprawność całego układu . I to już wsi0 , w 500zl się zmieścisz...

 

PS. tam u góry kolega pisze o ruchu rotacyjnym kulki poczytaj o tym - fascynujące - efekt Magnusa i te sprawy...

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle to jest o tym temat ...z tego co pamiętam

 

Ja niestety za pomocą ,,szukajki,, nieznalazlem :\ Więc jesli mozna to prosze o wskazanie takiego tematu lub osób troche znających sie lub juz upgradujących ten model o rade co by mozna wmienic.( Nieograniczać sie tylko do gumki i prec lufy a jesli preclfa to by trzeba jakąś komore HU)

Edited by oleski
Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz co trzeba zrobić w tej giwerze to wymienić gumkę HU , potem Lufę a dopiero potem brać się za gb.

 

Nie polecam wymieniania lufy. Kilku znajomych wstawiło preclufy Systemy do swoich Boyów z serii RK i narzekają, że pieniądze w błoto poszły, bo nic to nie dało. Na forum też o tym czytałem.

Tzn to dobrze, bo oznacza że Boyi dają w stocku porządną lufę :P

Link to post
Share on other sites

I jak nic konkretnego nikomu nie przychodzi?Jaka komora Hu?Bor Up dobry?Spręzyne myślałem o Sp130 by uzyskac 450fps, Moja replika, pisze ze wymienili

# głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka wraz z łożyskowaniem. Łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny co wydłuża jej żywotność

 

# plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm

 

# sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki

 

# plastikową prowadnice na wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej

 

Co by trzeba wymienić zeby gearbox wytrzymał?

Link to post
Share on other sites

Co wy ludzie widzicie w wymianie komór w AEG'ach? Rozmim, jak jest uszkodzona, wygląda jak ser szwajcarski lub jej nie ma, ale tak to KAŻDĄ komorę da się uszczelnić i doprowadzić na prostą. Kup Bore Up'a Guarder'a, SP120 (M120 guardera), gumkę systemy, dystanser H, ogólna regulacja, smarowanko i doszczelnianie. Jeśli złoży to jakiś dobry serwisant to licz na 450 fps w górę.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Co masz na mysli pod pojeciem ogólna regulacja?Doszczelnianie (teflonfix?)A teraz najwazniejsze pytanie :) Czy róznie sie sprezyna stokowa 120m/s od Sp120m/s bo na 120m/s mam zaledwie 390Fps

Nie mogłem znaleźć dystanera h mógłbyś podać link?Znalazlem jedynie jakis zwykly

Edited by oleski
Link to post
Share on other sites

SP120, czyli guarderek, jest ciut twardszy od większości zwykłych M120 - producent zaniża oznaczenia, dlatego daje toto ~10m/s może więcej, w szczelnym układzie, w nieszczelnych daje tyle ile powinno. Ogólna regulacja? Sprawdzenie lub/i osadzenie łożysk w gniazdach jeśli się w nich obkręcają, regulacja silnika, podkładkowanie zębatek, czasami podkładkowanie głowicy tłoka jeśli zachodzi takowa potrzeba. A uszczelnienie, oczywiście, kosztuje grosze, a czasami potrafi zdziałać cuda.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...