Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z pakietami


Recommended Posts

Witam, wziąłem do ładowania 2 pakiety od kumpla:

Intellect ni-mh 9,6v 1400 mAh

Nie wiadomo co(made in china) ni-mh 8,4v 1050 mAh

Oba w kształcie sticka, 2x puściłem rozładowywanie i ładowanie prądem 0,2 A. Ładowarka Raytronic C14(http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8660)

Po naładowaniu mają napięcia odpowiednio:( 9,6)10,6v i (8,4)9,5, natężenia powyżej 20 A( dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić, 20A to max dla mojego miernika)

Jednak nie są w stanie nawet poruszyć tłoka...

 

FaQ:

1.)napięcie mierzone 2 miernikami, 2x identyczne wyniki.

2.)Nie ruszają żadnej repliki.(ledwo obracają zębatki bez tłoka)

3.)Przed ładowaniem procesorówką działały.(ładowane zwykłą wolno-ładowarką za 40 zł)

 

Druga kwestia:

Mój Firefox ni-mh 9,6v 2000 mAh- działać działa, jednak mam wrażenie, że trzyma dużo krócej niż powinien. (ładowany jak powyżej, po naładowaniu ma 11v)

 

 

Orientuje się ktoś co może być tego przyczyną?

 

Z ładowaniem li-po nie ma żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Ta chińska i intellect 1400mAh mogą już umierać ze starości, albo jedno ogniwo jest uszkodzone.

 

 

Jak masz ochotę jeździć trochę po Wrocławiu, to podrzuć mi te 2 baterie i swoją, wtedy puszczę przez moją ładowarkę, może uda się reanimować...

Jakby w tym intellecie było padnięte jedno ogniwo, to u mnie leży całkiem ładna sztuka na podmianę.

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

Z firefoxa wyszło 1718 mAh, czyli wychodzi na to, że ok.

Wrzuciłem już ładowanie, więc zobaczymy w 2 stronę.

Jednak przy dobrze spodkładowanym gb9 na m90/1 aku powinien trzymać więcej niż ~400 kulek...

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

Firefox ładowany moją procesorówką ładował się 40h, po czym go odłączyłem, w tym czasie weszło w niego... 8500mAh.

 

Btw to wszystkie problemy z batkami zaczęły się po zmianie wolno-ładowarki na wspomnianą w 1 poście procesorówkę.

Wątpliwe jest, aby 3 baterie zaczęły padać w tym samym momencie i odżywać po ładowaniu inną ładowarką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...