Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z repliką


Recommended Posts

Witam.

 

Nie znalazłem nigdzie rozwiązania dlatego tu piszę. Mianowicie kupiłem używaną replikę G3A3 (M15 HK33) firmy Both Elephant po wystrzeleniu jednej krótkiej serii na auto replika przestała reagować ,sprawdziłem aku w drugim aegu i wygląda ,że z aku nie jest uszkodzony. Sprawdziłem G3 na aku z drugiej repliki także nic. Dziwną rzeczą było to ,że po wystrzeleniu serii kable i aku się mocno nagrzały.

 

Jeżeli ktoś wie w czym rzecz to prosiłbym o pomoc.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam Łukasz.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej regulacja silnika, podkładkowanie zębatek czyli ogólna regulacja, a może nóż jeszcze smarowanie jest o kant pupy potłuc, dlatego przepalił się bezpiecznik, czyli takie cuś:

 

g%20630803.jpg

 

Ale nie gwarantuję, że po wymianie będzie replika działała - pewnie w wyniku przepalenia bezpiecznika, tłok utknął w tylnej pozycji przez właśnie ogólny brak regulacji - może plastikowe łożyska się wyrobiły, albo coś podobnego. Z reguły mechanizmom używanych replik potrzeba chwili uwagi - wyczyścić, nasmarować, wyregulować, ew. wymienić styrane łożyska czy uszczelki jeśli zachodzi taka potrzeba.

 

PS. Ten ort w tytule tematu bije po oczach ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej możesz mieć rację, bo ta śruba regulacji silnika lubi się odkręcić raz na jakiś czas - w końcu od drgań dżirboksa. Stąd też pisałem o ogólnej regulacji i sprawdzeniu wszystkiego, najprościej dać do przeglądu jakiemuś kumplowi z okolicy który ma większe pojęcie o tym. Jak się takich kumpli nie ma to się wysyła do serwisu w sklepie ASG, albo do ludziów mojego pokroju ;-).

Link to post
Share on other sites

Kable się nagrzały i strzelił bezpiecznik bo chyba nikt nie czyścił styków do tej pory. Trzeba je zregenerować. Ot cała filozofia. Koszt to 20-30zł w zależności gdzie oddasz. Możesz oczywiście wyregulować silnik, podkładki i przesmarować jak masz zamiar dalej z tego strzelać. Wtedy za całość wychodzi od 50-85zł. Chyba jednak lepiej będzie Ci to zrobić i sprzedać - awaryjny model to jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...