Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki ACOG?


Recommended Posts

Chcę lunetę, z powiększeniem. Nie chcę kolimatora, bo już nie jeden mi się sypnął, co prawda AimPoint, ale podejrzewam, że w ACOGach też regulacja światełka szybko się sypnie. Z tego powodu - luneta. Co do linku, który podałem na początku, faktycznie bardzo tania luneta i jestem trochę niepewny co do jakości. Mógłby ktoś podać coś "zaufanego", coś, co trochę, a nawet długie trochę posłuży. Nie chcę żałować zakupu.

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Polecam wiąć pod uwagę replikę ELCANA Sprectre DR albo z asg shopu allbo prosto z Kingkongu ( http://www.ebairsoft.com/specterdr-magnifier-scope-illuminated-crosshair-p-2834.html ) Sporo taniej wyjdzie, tylko trochę większa adrenalinka ;-) Jego podstawowa przewaga na ACOGiem to 40mm średnica światła lunety (ACOG ma 32mm) te 8mm naprawdę robi róznicę przy składaniu się do strzału.

Co nie znaczy, że z ACOGa nie będziesz zadowolony sam mam chińskiego TA01 - wygląda pancernie, bardzo ładnie ostrzy już od paru metrów i kosztował tylko 80 $

Link to post
Share on other sites

@Ijet, propozycja warta rozpatrzenia, jednak wolałbym coś ACOGowatego :teeth: Btw, właśnie o taki krzyż mi chodziło, lub podobny! Będzie to w jakimś ACOGu, czy tylko w oryginalnych za $XXXX? :icon_cry:

 

Postanowiłem zawęzić poszukiwania, jednocześnie ułatwiając wybór... Kilka mi wpadło w oko:

Ta luneta kusi ceną, nie wiem natomiast jak z jakością.

Ta kusi firmą, jednak słyszałem o masowo sypiących się AimPointach od G&P. Z ACOGami będzie tak samo? Wiem, że to luneta, no ale...

Ta wygląda tak samo jak G&P, jest trochę tańsza.

I ta jakaś taka, tańsza trochę, a i nie wygląda źle.

 

Prosiłbym kogoś o wypowiedzenie się na temat tych, ponieważ nie chcę robić długiej dyskusji.

 

Pozdrawiam,

sqo

Link to post
Share on other sites

A jeszcze taka sprawa nie daje mi spokoju...

 

Czy jakiś oryginalny ACOG ma taki krzyż, czy to tylko wymysł chińczyków? Bo przeglądając modele, nie zanotowałem takiego przypadku, chyba że coś przeoczyłem...

 

Zacząłem się też interesować podświetlaniem krzyża w ACOGach, bo można by powiedzieć, że to luneta z kolimatorem w jednym. Wyczytałem, że świecące kształty uzyskuje się trytem. Tylko czemu to świeci tylko w nocy? O ile mi wiadomo, tryt w połączeniu z fosforem świeci cały czas. Natomiast na stronie Trijiconu, lunetki bez światłowodów, świecą tylko w nocy (tryt). Natomiast te ze światłowodami, w ciągu dnia mają punkt oświetlany promieniami słonecznymi (dzięki światłowodowi), a w nocy światło uzyskuje się dzięki trytowi...

 

P.S. Sorry za OT dotyczący oryginałów :D

 

EDIT: Znalazłem odpowiedź na ten tryt...

 

The superimposed reticle, available in a variety of patterns and colors, is illuminated by an external fiber optic light-gathering rail when available light is plentiful, and by an internal tritium lamp during low-light use.

(...) jest podświetlany za pomocą zewnętrznego światłowodu gromadzącego światło, gdy jest go wystarczająco dużo (światła) lub za pomocą wewnętrznej "lampy" trytowej, gdy jest mało światła. Z tego wynika, że musi być tam jakiś czujnik jasności, który dostosowuje zarówno jasność punktu celowniczego do otoczenia, jak i to, czym jest podświetlany.

 

Pozostaje pytanie pierwsze, czy jest w jakimś oryginalnym ACOGu taki krzyż.

 

P.S. Wiem, narobiłem spamu :x Zaraz ktoś przyjdzie i mnie zje x)

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...