Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki ACOG?


Recommended Posts

Witam.

Szukam kolimatora do M4A1 za 200-250zł. Najbardziej podobają mi się typu ACOG, zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,382,

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4888

 

Który według was jest lepszy? Jak z wykonaniem, jasnością plamki? Najlepiej jakby wypowiedział się jakiś posiadacz.

 

Aha, i czy da się zamontować je bezpośrednio na rączce transportowej od M4 bez konieczności zakładania dodatkowej szyny? Wiem, że ten z taiwanguna da się, ale nie wiem czy tego z specshopu też.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ale po co na rączce, skoro w m4 rączkę da się zdjąć, a pod nią jest szyna? chyba że ja sobie przykleileś :D

Wiesz do czego służy rączka, poza elementem szczerbinki?

 

ad rem - nie spodziewaj się, że ten metac będzie szybko dostępny z powrotem... Acog z taiwangun jest prosty i dosyć solidny.

Link to post
Share on other sites

King Armsa nie polecam. Plamka slabo widoczna i strasznie delikatny jest. Po 2 miesiacach normalnego uzytkowania na strzelankach rozlecial sie na kawalki. Cala plytka pod pokretlem do regulacji jasnosci plamki sie rozsypala.

Jak Acog to polecam dozbierac troche kasy i kupic cos 4x32 z normalnym krzyzem.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam wypowiedź przedpiścy - w ACOG'u KA odkręciły się 4 śróbki trzymające pokrętło, które przez to odpadło. Pokrętła nie da się rozebrać w celu dokręcenia śrub nie niszcząc go, więc musiałem usunąć je całkowicie.

 

Jeśli chodzi o kolimatory, chinole robią je przeważnie na bardzo wysokim poziomie. Mój obecny chiński kolimator otwarty (taki popularny strike z wyborem 4 plamek) jest wybitnie jasny i wyraźny, bije na głowę wiele markowych produktów, w tym m.in. wspomnianego ACOGa KA i wszystkie EOTECH'y jakie widziałem :)

 

Jak Acog to polecam dozbierac troche kasy i kupic cos 4x32 z normalnym krzyzem.

Sam byłem na takiego "napalony", ale pobawiłem się na strzelankach kilkoma w praktyce i stwierdziłem: "meh ..".

Trudno szybko się złożyć i znaleźć okiem "światło lunety". O naprawdę szybkim celowaniu można zapomnieć.

Po części rozwiązaniem może być przyczepiony do ACOG'a mały kolimator (Doecter czy jakoś tak).

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

scurek002, skoro masz zdejmowany chwyt transportowy to nie próbuj ACOGa na nim zamontować - to herezja ;)

(...)

 

A niby czemu, jak sama nazwa wskazuje, chwyt transportowy ma też inne zastosowania niż bycie szczerbinką. Nie widzę herezji w wygodnym noszeniu broni.

 

Btw ciekawą opcją jest też acog normalny (tzn wciąż replika oczywiście), luneta x4, od czasu do czasu sprzedają za 200zł na GF, zawsze warto się zastanowić.

Link to post
Share on other sites

A niby czemu, jak sama nazwa wskazuje, chwyt transportowy ma też inne zastosowania niż bycie szczerbinką. Nie widzę herezji w wygodnym noszeniu broni.

 

Btw ciekawą opcją jest też acog normalny (tzn wciąż replika oczywiście), luneta x4, od czasu do czasu sprzedają za 200zł na GF, zawsze warto się zastanowić.

 

Jak ma się jakość tego w stosunku do innych lunet? Konkretnie pole widzenia, maksymalne odchylenie kątu oka, odległość oka?

Link to post
Share on other sites

odległość od oka optymalna (w sensie pełny, czysty obraz) to 4cm. Odchylenia nie jestem w stanie ocenić, ale obstawiam, że jakieś doskonałe nie jest, natomiast jeśli dobrze się składasz do swojej broni i jesteś przyzwyczajony do tego ruchu, utrzymanie "czystego" obrazu nie jest nijak trudne. Pola widzenia też nie jestem w stanie ocenić, tyle tylko mogę powiedzieć, że w mojej lunecie 3-9X40 przy ustawieniu na 4X pole jest mniejsze. Z tego co mnie zapewniali w GF, teraz za każdym razem te ACOGi sprawdzają, po tym jak całą serię cofnęli (m.in przeze mnie! :D ) i mój owszem, działa znakomicie, ale czy to zasada, trudno powiedzieć, ot chinol.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dobra, odgrzeję kotleta.

 

Możecie mi podpowiedzieć który z tych kolimatorów jest najlepszy w stosunku cena/jakość:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4888

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4763

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4653

 

lub jeśli jest taka możliwość zaproponować inny model o cenie nie przekraczającej 300zł.

W grę nie wchodzą kopie ACOGa z powiększeniem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Witam!

 

Odświeżam temat, żeby nie zakładać nowego.

Otóż mam do dyspozycji "troszkę", nawet duże "troszkę", na porządną lunetkę ACOG. Moje kryteria: solidny, dobrze wykonany, dobrze widoczny krzyż, nie ukrywam, że chciałbym oznaczenia, chociaż nie musi ich być. Najlepiej jakby była to wersja z atrapą światłowodu :) Takie mi się podobają. Co do krzyża, to słyszałem o niepełnym krzyżu z kropką lub ^ w środku. Jest taki wynalazek dostępny w Polsce? (pomijamy oryginały...) Na rynku jest w tej chwili pierdyliard ACOGów, więc po prostu zgłupiałem. Poczytałem mnóstwo tematów na forum, jednak większość jest (tak jak np. ten) o kolimatorach do 200-300zł, a ja bym chciał coś potencjalnie lepszego. Prosiłbym, żeby kilka osób podało zwięźle i na temat, kilka wartych kupienia.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

sqo

 

EDIT:

Znalazłem takie coś no i cena mnie zaszokowała. Zastanawiam się tylko w jakim stopniu przełoży się to na jakoś...

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...