Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak wyzej.

1) Pistolet oczywiscie naoliwiony

2) magazynek szczelny

3) Po oddaniu strzalu, zacina sie w tylnej pozycji (i trzeba go sierdolnac zeby powrocil do pozycji wyjsciowej)

 

Nie ma roznicy czy sa kulki w magu czy nie, i czy w trackie oddania strzalu wciskam przycisk zwalniacza zamka. Tak czy siak - sie zatnie.

Link to post
Share on other sites
rozumiem że są dwa, oba Twoje, tematy, jeden pod drugim o tym samym.

 

 

Nie. Tamten dotyczyl loading nozzle`a (stary temat jak swiat) - zupelnie innej usterki.

Zreszta, poprosilem o zamkniecie tamtego tematu, jak i opis problemu wydaje mi sie byc zupelnie innym...

 

Ale rozumiem, ze moze to byc mylace z mojej winy - nazwy tematu sa bardzo podobne - sorry za to (no, ale mozna bylo tez zapytac...) :->

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

 

Colt 1911 KJW.

1. Wystrzelone ~200 kulek

2. Nasmarowany

 

Co kilka strzałów, blowback nie daje rady i zamek nie odskakuje do końca. Kurek zostaje w połowicznym położeniu, a pistolet jest nieprzeładowany. Po przeładowaniu ręcznym, strzela znowu kilka razy poprawnie i historia się powtarza. Wrażenie jest takie jakby przy co którymś naciśnięciu spustu wychodziły mniejsze porcje gazu...

Podrzućcie proszę jakiś trop.

Link to post
Share on other sites

Z rozkręcania i oglądania nic mi nie wyszło. Pistolet jest na gwarancji więc go oddałem do naprawy i ....

Dowiedziałem się na dzień dobry, że nie dbam o pistolet i że na pewno uszkodziłem zawór. Ludzie, 200 kulek wystrzelane w tym 2 naboje z olejem i coś zaniedbałem?!!

Problem tkwi jednak w tym, że w instrukcji do pistoletu jest napisane, że należy go okresowo smarować, ale jak i czym, tego już nikt nie napisał.

Serwisant powiedział mi, że prawidłowe smarowanie polega nie, na ładowaniu co jakiś czas specjalnego naboju z olejem, bo to g... daje, a na smarowaniu głowicy naboju CO2 smarem silikonowym przy każdej jego wymianie, czyli średnio co 40 kulek.

Nie spotkałem się wcześniej z takim zaleceniem, więc może ktoś doświadczony mnie oświeci, co to jest za "cudo" za paręset złotych, do którego w kaburze trzeba nosić smar? Poza tym, skoro olej w nabojach nic nie daje, to po co go produkują? :wink:

 

Pistolet odbieram za tydzień. Jeśli przyczyna była inna niż zawór napiszę dokładnie co i jak.

Link to post
Share on other sites

Pan serwisant z całym szacunkiem plecie. Smar na czubku naboju CO2 powoduje tylko tyle że nie syczy po przebiciu naboju. Niema to wiele (o ile w ogóle cokolwiek) wspólnego ze smarowaniem pistoletu. Nie musisz smarować co nabój. Wystarczy co strzelankę nasmarować to miejsce gdzie jest "kolec" przebijający nabój smarem sylikonowym ale nie takim w sprayu tylko gęstszym i nie będzie syczało (teoretycznie). Co do nie działania samego pistoletu- kombinuj.

Link to post
Share on other sites

bo czasami zdarza się że zamek mniej więcej w połowie swojego ruchu do przodu zacina się na kurku. Zamek od spodu nie jest gładki i prosty, pod koniec ma takie wystające coś lekko skośnie do płaszczyzny zamka. O to coś czasami kurek, zwłąszcza w używanym modelu lubi się zaciąć. Zaradzić temu można szlifując lekko górną krawędź kurka w ten sposób żeby się nie zacinało czyli lekko skośnie w stosunku do płaszczyzny zamka w pozycji kiedy zamek jest z tyłu (czyli kurek odciągnięty).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...