Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oakley Gloves


Recommended Posts

No właśnie,

 

chodzą za mną uber-tacticool rękawiczki firmy Oakley dodające +pierdyliard punktów do lansu, ale niby ten sam model funkcjonuje pod dwoma nazwami. Na googlu wyróżnia się Oakley Pilot Factory Glove oraz Oakley SI (standard issue I reckon) Assault Glove.

 

Czy są między nimi jakiekolwiek różnice, bo nazwa coś sugeruje (chociażby, że SI Assault są bardziej na assault niż na flight :-F ). Niby były jakieś zdjęcia, recenzje rękawiczek, które nie miały gładkiej wewnętrznej strony, a "wyposażoną" taktycznie w poduszkę, wzmocnienia itd (przy jednoczesnym "standardowym" lansiarskim wyglądzie wierzchu). A zatem - czy jest kilka modeli?

 

A poza tym, czy warto? One rzeczywiście takie dobre i długowieczne? Wyłażą z nich szwy? Mechacą się? Przecierają? Drą? Łapią zanieczyszczenia przez te wloty na palcach albo siatkę po bokach? Czy tylko wyglądają...?

 

AceSpades!

Link to post
Share on other sites

Wiem, że zaraz będzie pitolenie ale co tam - ja posiadam kopie Oakley'i z jebajbaneda i mam je od prawie dwóch lat. Te wersje - http://www.ebairsoft.com/quality-otactical...ack-p-1227.html

 

Nie dość, że ręka się nie poci, nie śmierdzi etc to mimo używania ich praktycznie non stop i to nie tylko na strzelankach są całe i prawie nie zjechane.

Jeśli kogoś interesuje to mogę wrzucić foto jak wyglądały nowe, a jak wyglądają teraz, to mogę to zrobić.

 

PS: tak wiem oryginał to oryginał lecz te kopię są na prawdę dobre, rzekłbym takie flyye/pantac jeśli chodzi o podróby rękawic ;)

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

"Zakonotowałem - weri klewer słowo" jak to powiedział T.Jachimek i dziękować.

 

Catch miałem nadzieje, że coś o tych wersjach napomkniesz bo to też ważne ;-) No i o wytrzymałości ale w sensie [***] (a nie, że palności - wszyscy mają ostatnio obsesje na punkcie palności wszystkiego :-P Owszem ważne, ale no nie do przesady, zostawmy proszę tą kwestyję na razie).

 

A, że śmierdzą to sytuacja pewnie jak z niektórymi rękawiczkami dla bramkarzy, rowerzystów (neopren?). Ale to tak na marginesie i w ogóle nie piszemy o tym.

 

AceSpades!

 

[A kulturalnie też umiesz się wypowiadać?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Rękawiczki o których Majkel pisze faktycznie są bardzo przyzwoicie wykonane. Używam "mechaniksów" prawdopodobnie tego samego producenta i jakość na cenę świetna. Ołkleje mam na zbyciu, nie używałem ich ale faktem jest że mają taki specyficzny zapach nowości.

 

Co do clue tematu: zwróć uwagę, że firma Oakley prowadzi sprzedaż równolegle na rynek cywilny i military/LE. I tak w wersji cywilnej te rękawiczki mają nazwę "factory pilot glove", natomiast w militarnej "si assault glove".

 

Tutaj odpowiednio specyfikacje:

 

http://www.oakley.com/a/35/c2/BAh7CWkKIgo2...g?size=600x860}

FACTORY PILOT GLOVE w/ Leather Palm

 

The performance of this glove caught the eye of the U.S. military, which had Oakley upgrade the original invention by adding a full-grain leather palm with micro venting. The all-weather design combines optimal shielding with the comfort of breathable mesh and the airflow of rubber exhaust ports. Airprene on the joints improves breathability and flexibility while four-way stretch panels ensure a precise fit. The mid-height cuff won’t restrict movement, and it utilizes Airprene to help eliminate sweat buildup. Shielded with carbon fiber knuckle plating, this aggressive design is durable enough for the military or the mountain.

 

* Durability and comfort of Pittards® full-grain leather palm with micro venting

* Fit and flexibility of four-way stretch material and Airprene joint panels

* Nonrestrictive Airprene mid-height cuff with secure Velcro® closure

* Flexible articulated construction

* Comfortable breathability of mesh zones and rubber exhaust ports

* Shielding of carbon fiber knuckle plating

* Secure grip of Unobtainium® on fingers

* Textured pull for easy donning

* Import

 

 

https://secure.usstandardissue.com/Product_...54B85AC4BFD.jpg

SI Assault Gloves

Desert

94025-323

Military protective gloves have special requirements. The SI Assault Gloves have many useful features. Rugged mico-vented leather palm reinforced and carbon fiber knuckle plating. Premium leather and durable synthetics with flexible articulated construction. Mesh zones and rubber exhaust ports for comfortable breathability. Surfacing on palms and fingers for a secure grip plus textured pull for easy donning.

 

* Nonrestrictive Airprene® mid-height cuff with secure Velcro® closure.

* Available in two colors - black or desert

* Finger Air Vents

* Molded, punched neoprene finger ridges

* Mark suede finger surfaces

* Air mesh vents

* Sonic welded

* Carbon knuckle protector

Link to post
Share on other sites

uzywam oakleyow SI, ich kopii oraz wileyx. od ponad roku ( oakleye druga pare wileye pierwsza )

 

z perspektywy czasu widze ze wileye jednak sa lepsze pod wgledem wygody oraz ogolnego "filingu". oakleye sa bardziej pancerne i wiecej zniosa.

 

dodatkowy wniosek - brac dlugie wersje bo z krotkim nagdastkiem w zimie zimno w lapki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...