Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja podobnie jak "c0m4r" mam nowy wzór munduru pustynnego, który nosi oznaczenie "wz.124PI/MON". Jeśli chodzi o jego używanie to na razie tylko chyba ze dwa razy miałem na sobie bluzę, ale mogę to i owo rzucic na jego temat.

 

Oto krótki opis.

Zmiany jakie poczyniono w nowym mundurze w stosunku do poprzedniego objęły wzór kamuflażu i krój munduru.

Kamuflaż

Najjaśniejsza z barw piaskowych ma teraz ciemniejszy odcień, przez co lepiej pasuje do kolorystyki warunków pustynnych. Wg. mnie lepiej teraz wygląda.

Krój munduru

- nowy krój kieszeni, które pozbawione są zbędnej ozdobnej "zaszewki" (czy jak to cóś nazwać) tak charakterystycznej dla tradycyjnego kroju polskich mundurów - wreszcie ktos poszedł po rozum do głowy!

- kieszenie udowe spodni umieszczone z boku, czyli tak w większości mundurów innych armii świata; nie ma już kieszonki na nóż

- brak dolnej kieszonki na dole lewego rekawa

- 4 kieszenie wewnętrzne bluzy: 2 całkiem spore zamykane na suwak i 2 u dołu bluzy na rzep - te to pasują min. na komórkę

- rzepy jako zapięcia wszystkich kieszeni - hmm....

- brak gumki ściagającej w bluzie

- większe rozcięcie mankietów rekawów, dzięki czemu łatwiej jest je podwijać - dobre rozwiązanie

- wzmocniona drugą warstwa tkaniny część siedzeniowa spodni

- rzepy na umieszczanie naszywki z nazwiskiem i znaku jednostki

- górna część bluzy podszyta od spodu druga warstwą metriału takiego samego jak wierzchni, a nie grubszego, jak to jest w poprzedniej wersji munduru - upieram się, że to nie w celu ochrony przed spiekotą słoneczną, a jedynie pozostaść po kroju standartowego munduru

 

Mój mały postulacik mogący zwiększyc funkcjonalnośc tego munduru to pewne powiększenie pojemności kieszeni, a zwłaszcza tych bocznych udowych spodni. W sumie tych u bluzy to może nie ma nawet potrzeby bo i tak w boju żołnierze nosza kamizelki.

 

Generalnie to bardzo porządne wdzianko i przypuszczam, że jakością wykonania nie odstaje w ogóle lub prawie w ogóle od najlepszych na świecie.

 

ps. uprzedzając ewentualne zapytania - nie mam mozliwości załatwienia tego munduru, dorwałem go po kilku miesiącach od momentu gdy zacząłem się o niego starać. Zresztą sam potrzebuję następnego egzemplarza dla kolekcjonera z zagrabanicy, więc jak kto wie, gdzie i jak można te wdzianko chwycić to ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...