Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WAŻNE! Przeczytaj zanim napiszesz!


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników podforum „Airsoft Electric Guns (AEG)”.

Chciałem poinformować, że w celu zwiększenia sprawności opcji „SZUKAJ” zakończono wstępnie ingerencje w tematy i posty. Skutkiem tej ingerencji jest usunięcie około 130 – 160 tematów, usunięcie około 1600 – 1900 postów a około 900 – 1100 postów zostało w różny sposób zmodyfikowanych.

 

Podaję dane szacunkowe ponieważ dokładnych notatek nie prowadziłem i uważam, że nawet nie miałoby to sensu. Przeczytałem (często niejednokrotnie) wszystkie tematy i usunąłem to, co moim zdaniem było zbędne i nic nie wnosiło.

 

Wielka prośba do wypowiadających się: Jeśli podajecie informację, że taki temat był poruszany podajcie do niego link, wiele informacji zostało usuniętych i nie wiem, czy to o czym myślisz pozostało.

 

Dodatkowe informacje o tym jakie informacje zostały usunięte i jakie posty będą usuwane w przyszłości (bez pytania autora posta):

1. Posty o treści „SZUKAJ” lub „BYŁO” (wyjątek będą stanowić posty które oprócz tego będą zawierały linki do wyników poszukiwań).

2. Wulgaryzmy – całe posty i wyrażenia w postach (w wyjątkowych przypadkach mogą być zamienione na treści nie wulgarne na wyrażenia lub zwroty o odcieniu takim w jakim zrozumiałem wypowiedź autora).

3. „Wycieczki osobiste” lub „wojny podjazdowe” (mogą być usuwane jedynie części posta je zawierające a treść merytoryczna pozostawiona).

4. Wypowiedzi nie związane z tematem pierwszego posta lub zapisanym w tytule (zagadnienia ciekawe z punktu widzenia danych technicznych mogą być wydzielone w formie nowych tematów i umieszczone w odpowiednim miejscu).

5. Tematy które są powtórzeniem tego, co już zostało kiedyś omówione (nawet przemyślane i zawierające merytoryczną treść posty mogą zostać usunięte z całym tematem jeśli ich treść powiela wiedzę która na forum już istnieje i nie wnosi nowości).

6. Wcześniejsze tematy które poruszały się w sferze domniemywań a późniejszy temat stwierdza co jest rzeczywistą przyczyną.

7. Tematy „Gdzie kupić?” które straciły aktualność dla pytającego lub są już stare (pojawiają się nowe sklepy ich oferta rozwija się i zmienia)

 

Skutkiem ingerencji jest usunięcie niemal połowy zawartości podforum (w ilości tematów) i około 50% ilości postów w tematach pozostawionych co daje pozostawionych około 25 – 35% tego co było przez „wielką ingerencją”. Cała akcja trwało około miesiąca i mam nadzieję zostanie przyjęta ze zrozumieniem.

 

Po przeczytaniu każdego posta zadaję sobie szereg pytań.

Między innymi:

Jak post odnosi się do pytania zadanego na początku?

Jak post odnosi się do tematu dyskusji?

Czy nurt dyskusji jest prawidłowy i nie jest wypaczany przez powyższy post?

Czy nie ma w poście wulgaryzmów lub osobistych wycieczek?

Czy coś istotnego post wnosi do informacji zgromadzonych już na forum?

Czy przypadkiem temat który został poruszony w poście nie nadaje się a nowy Topic?

Czy powinienem napisać te treść na forum ogólnodostępnym ,czy może lepiej posłać w formie PW?

Jeśli nie chcesz by Twoje posty były edytowane lub usuwane po napisaniu posta zadaj sobie te pytania i dopiero wtedy podejmij decyzję czy posta wysłać.

 

Życzę wszystkim udanego i owocnego korzystania z „odchudzonego” podforum.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Wszelkie skargi, zażalenia i wnioski mile widziane na PW. Obecny temat przez pewien czas pozostanie otwarty, jednak w przypadku pojawienia się komentarzy niemerytorycznych zostanie zamknięty i niektóre (w skrajnym przypadku wszystkie) posty mogą ulec usunięciu lub poprawkom moderatorskim.

Link to post
Share on other sites
  • 8 years later...

Witam wszystkich użytkowników. Od niedawna dział AEG/EAG jest pod moją (między innymi) opieką.

 

Dziś rozpocząłem gruntowne porządki w dziale, w wyniku czego ponad 300 (tak, trzysta) tematów poleciało do kosza - na pierwszy ogień wszystkie tematy bez odpowiedzi (nie dotyczy mini-recenzji, opisów) starsze niż 3 miesiące oraz część tematów z jedną, nic nie wnoszącą odpowiedzią. To tak na dobry początek :wink:

Mam nadzieję, że dział stanie się przez to choć odrobinę bardziej czytelny.

 

Co do codziennej moderacji, będą stosowane zasady z posta kolegi powyżej (pogrubiona treść) więc miejcie to na uwadze.

 

Pozdrawiam!

 

Martinez

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...