Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak korzystać z baterii?


Recommended Posts

Niedawno kupiłem sobie elektryka. To mój pierwszy więc mam kilka pytani które mnie nurtują a w instrukcji nie ma na nie odpowiedzi wię proszę o pomoc fachowców czyli was!

 

1. Czy wszystkie baterie pasóją do M4A1 czy są tylko kąkretnej firmy?

2. Jaka bateria jest najlepsza, czy 8,4 V wystarczy?

3. Czy podczas strzelanki, strzelałem tylko 1 godzine czy mam baterie wyjąć czy pozostawić w ganie?

4. Czy po ewentualnym jej wyjęciu będzie się rozładowywała?

5. Czy mogę ją włożyć po pewnym czasie spowrotem czy muszę ją rozładować i naładować jeszcze raz?

6. Jak ją rozładować nie mając rozładowywarki (tylko strzelaniem?)?

7. Po czym poznać ,że jest rozładowana.

 

Za pomoc z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich maniaków?

Link to post
Share on other sites

BYLO, SZUKAJ! :lol:

 

1. Czy wszystkie baterie pasóją do M4A1 czy są tylko konkretnej firmy?

 

Wszystkie warunkujac, ze sie zmieszcza.

 

2. Jaka bateria jest najlepsza, czy 8,4 V wystarczy?

 

Styknie.

 

3. Czy zauszmy podczas strzelanki, strzelałem tylko 1 godzine czy mam baterie wyjąć czy pozostawić w ganie?

 

Zauszniki to slaby pomysl bo ci okulary spadna, lepsze gogle na tasmie.

Wg mnie mozesz zostawic. Na to samo wychodzi, w praktyce wyglada to tak, jakby bateria byla wyjeta ino miala duuuzo dluzsze kabelki.

 

4

. Czy po ewentualnym jej wyjęciu będzie się rozładowywała?

 

Bez wyjecia tez. 1% dziennie. Okolo.

 

5. Czy mogę ją włożyć po pewnym czasie spowrotem czy muszę ją rozładować i naładować jeszcze raz?

 

Tu niech sie wypowie ktos kompetentniejszy bo ja nie widze przeciwskazan ale...

 

6. Jak ją rozładować nie mając rozładowywarki (tylko strzelaniem?)?

 

Sto sposobow jest, poszukaj.

7. Po czym poznać ,że jest rozładowana.

 

Aeg nie strzela. W ogole nie tyka nawet. Nic, ni hu hu.

 

Pozdrawiam

 

znudzony woźny, ktory postanowil odpisac na posta. Zauszniki rulez.

Link to post
Share on other sites

1. To zależy jeśli chodzi o to czy wejdą do okładzin lufy to nie wszystkie, jeśli chodzi o to czy da się podłączyć to wszystkie z wtyczką mała, lub za pomocą przejściówki.

2. 8,4 V wystarczy do stockowego modelu, stosując 9,6 V podniesziesz szybkostrzelność, 10,8V i 12 V nie radze montować

3. Jest to obojętne.

4. Bedzie. Nie ma różnucy czy będzie wyjęta czy nie, i tak i tak będzie się rozładowywała.

5. Możesz, ale nie będzie ona naładowana na max. Co za tym idzie postrzelasz krócej.

6. Strzelaniem nie rozładujesz do końca.

7. Na każdym z ogniw jest po 1V czyli jak masz baterie 8,4V to będzie miernik wskazywał 7V , 9,6 V wskazanie 8V.

Link to post
Share on other sites

1. Ważne jest by akumulator miał odpowiednią złączkę i zbudowany był z ogniw wysokoprądowych.

2. Zazwyczaj 8,4V wystarcza są jednak sytuacje gdzie potrzebne jest wyższe napięcie.

3. Ja pozostawiam w replice akumulator i wyciągam jedynie do ładowania.

4. Nie - poboru prądu wtedy nie ma, ale akumulator z czasem traci około 1% skumulowanej energii dziennie.

5. Możesz strzelać bez ponownego ładowania - tylko czy energii Ci wystarczy na całą imprezę?

6. Rozładowywarka to najlepszy wariant, jeśli jej nie masz możesz rozładować akumulator żarówką samochodową lub wentylatorem komputerowym, pamiętaj jednak - nie można jej jednak rozładować poniżej 0,9 -1 V na ogniwo (w przypadku 8,4V - będzie to 7V)

7. Silnik nie da rady naciągnąć sprężyny.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Na marginesie popraw w swoim poście ortografię, jeśli nie za pewien czas sam to zrobię i może będzie Ci wstyd.

Link to post
Share on other sites
7. Na każdym z ogniw jest po 1V czyli jak masz baterie 8,4V to będzie miernik wskazywał  7V , 9,6 V wskazanie 8V.

 

tak , ale nie bezpośrednio - trzeba mierzyć napięcie z jakimś obciążeniem ( połączona w szereg żarówka samochodowa np. 5W) bo inaczej nie obciążona bateria pokaże napięcie chwilowe które ma się nijak do zdolności baterii - silniki wysokoprądowe, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...

Witam.

Ja podepnę się pod temat. Co do rozładowywania to mam pytanie: skąd wiedzieć czy się nie rozładuje więcej niż 1V na ogniowo? Pytam bo kupiłem swoją pierwszą replikę i jestem zielony w bateriach. Czy można zrobić tak: naładować do pełna, postrzelać sobię trochę i potem rozładować do końca np. wiatraczkiem czy tam żarówką samochodową? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

PS. Ze wzoru wyszło mi, że baterię mam ładować 5,6H. Bateria 8,4V dwudzielna, 1200mah.

Edited by Mateusz Kabaciński
Link to post
Share on other sites

A niech mnie... 11 lat odkopu, niech ktoś mnie sprostuje czy padł rekord? :P

 

Co do tematu... w przypadku NiMH nie jesteś w stanie tego sprawdzić, zakładasz, że każde ogniwo rozładowuje się podobnie. Akurat NiMH i NiCd nie są AŻ tak dramatycznie czułe na rozładowanie poniżej progu / przeładowanie, tzn. najczęściej w trakcie ładowania napięcia się wyrównują.

Link to post
Share on other sites

Możesz, najlepiej kupić ładowarkę mikroprocesorową z funkcją rozładowywania. Ładowarkę z zestawu możesz o kant dupy rozbić bo nie nadaje się praktycznie do niczego tylko psuja one pakiety. Jeżeli nie przewidujesz większych wydatków to warto kupić jakiś prosty multimetr abyś miał informacje zwrotną o stanie naładowania baterii.

Link to post
Share on other sites

To znaczy ja mam w planie pełnu tuning repliki i na 100% zacznę od baterii i ładowarki. Chodzi mi o to, że w tej chwili niebmam pieniędzy na te rzeczy bo dopiero niedługo będę mógł coś zarobić. Ja po prostu chciałbym wiedzieć jak sobię z tym poradzić na biedniaka. Czyli o rozładowanie ogniw się za bardzo nie martwić, a resztę baterii co zostanie po strzelaniu rozładować na czymkolwiek, byle dobrze?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...