Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Odbicie światła w soczewce lunety.


Recommended Posts

mam taki kłopot. gdy patrzę na obiektyw lunety pod odpowiednim kątem źródło światła odbija się od niego i mnie demaskuje. w taki sposób zostałem upolowany przez grupę osób która zauwałyła że "w trawie coś się błyszczy!" "nie coś tylko ktoś-strzelajcie!". czy jest sposób aby obiektyw pokryć jakimś preparatem antyrefleksyjnym? tylko nie krzyczcie na mnie za to że źle wybrałem kryjówkę... to się więcej nie powtórzy :)

Link to post
Share on other sites

Musisz dorobić sobie taką rurę nakładana na lunetę. Rura musi mieć średnicę wewnętrzną taką jaka średnica zewnętrzna lunety żebu ciasno siedziała i długość zależną os średnicy obiektywu wg mnie najlepsze jest 2,5-3 x średnica obiektywu. Rura powinna być czarna-matowa w środku, wtedy światło nie będzie padać na obiektyw ani odbijać się od ścianek rury. Na końcu rury możesz zamontować klapkę chroniącą obiektyw przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami.

 

EDIT: Tak to wygląda u nas.

Img_2205.jpg

Link to post
Share on other sites
mam takie pytanko zastanawiam się właśnie miałbym możliwość dorobienia sobie takiej osłony ale jak ją zamocować do lunety?????

oto jest pytanie .....

 

Mozna np czarna izolatka albo dorobic taka oslone zeby wchodzila na scisk i nie spadala. :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...