Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zblokowany gearbox AK47 CM 0.28


Recommended Posts

Dostałem w prezencie AK47 Cymy CM 0.28. Używka, bez baterii, w stanie niewiadomym. Poleżał trochę, ale postanowiłem go wreszcie uruchomic. Nie dało się. Rozebrałem, wyjąłem gearbox, odkręciłem silnik. Silnik przykręcony do gearboxa tylko ''stuka i puka'' Chce ruszyć, lecz coś mu w tym przeszkadza. Odkręcony od gearboxa kręci się elegancko. Zębatki odbierającej napęd z silnika nie da się obrócić. Coś jest zblokowane w środku.

I teraz nie wiem co zrobic dalej. Nie mam doświadczeń z rozbiórką AEGów.

Rozbierac samemu, czy wozic do serwisu? Chociaż mam doświadczenie jako mechanik, to boję się, że jak rozbiorę, to wystrzelą mi zębatki i sprężynki i temat będę musiał zakończyć kupnem drugiego gearboxa. Z drugiej strony, to szkoda mi kasy na serwis i większe inwestycje w ten sprzęt, póki nie ocenię stopnia jego zużycia.

Czy ten gearbox da się tak w domowych warunkach bezproblemowo rozbierac i składac? Bardzo jest skomplikowany w środku?

Aha, tutorial rozbierania tej repliki ze strony asgpułtusk przeglądałem.

Link to post
Share on other sites

pewnie tłok jest w tylnim położeniu. weź klucz ampulowy 1,5mm włóż przez otwór w który wchodzi silnik krótsza czescia klucza jest tam zatrzask przeciw powrotny ( mechanizm zapadkowy) musisz go zwolnic. opierasz klucz o zebatkę i pociągasz potem lekko do siebie ( dla ułatwienia klucz złap kombinerkami włóz, przekręc pociagnij, )usłyszysz huk sprężyny. tłok zwolniony :)

Link to post
Share on other sites

Tłok w tylnej pozycji - musisz mieć dobre aku 8,4V albo 9.6V przynajmniej co by to ruszyć z kopyta. Zawsze też możesz spróbować pominąć kawałek okablowania o podpiąć aku docelowo do GB.

 

GB czy skomplikowany? Nie, to prosty mechanizm, ale bardzo precyzyjny, troszkę jak zegarek. Jednak laikowi może sprawić troszkę problemów. Jak nie chcesz się sam w to bawić, to serwis takiej repliki u takich serwisantów jak ja to nie majątek. Tak czy inaczej jak już rozbierzesz i uznasz, że poległeś to daj mi znać ;-).

Link to post
Share on other sites

Odblokowałem tak jak radziliście, ale nic to nie dało.

Więc rozkręciłem gearbox.

Wypadł mi ze środka taki czarny element, z odłamanym jednym bokiem. Nawet nie wiem gdzie on idzie.

dsc01181u.th.jpg

I jedna z tulejek łożyskowych jest rozwalona. Oś kółka przez to wysuwa się z tulejki, ustawia się krzywo i blokuje.

dsc01180n.th.jpg

Takie duperele dostane w serwisach ASG??

 

Kurde, nie wiem czy samodzielnie poskładam to spowrotem do kupy...

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

Ten czarny plastik to jest osłona zębatki tłokowej w GB V3, czyli takim jaki rozbierałeś - jak tego nie założysz to zwyczajnie gdy się przyjrzysz będzie przy kabłąku widać zębatkę tłokową - może się przez to zbierać syf, ale da się bez tego żyć. Łożysko to chyba 6mm, ale zmierz dla pewności, TU masz zastępcze jakoby co.

Link to post
Share on other sites

A jak już mam rozbebeszony gearbox, to powiedzcie mi, co by w nim dobrze było wymienic jeszcze oprócz łożysk? Tak rozsądnie, nie za drogo. Nie full tuning, tylko to co najważniejsze.

Sorry za takie lamerskie pytania, ale to moja pierwsza rozbiórka AGa.

Link to post
Share on other sites

Wszelkie rzeczy jakie wydadzą Ci się zużyte lub zniszczone. Najbardziej zwróć uwagę na rozłożenie podkładek pod zębatkami z glową, przez to z reguły nie da się odpalić GB jak ktoś ten etap skopie. Ponadto zwróć uwagę na styki czy nie są opalone/okopcone i jak trzeba to wyczyść. Posmaruj potem zębatki, złóż całość i musi grać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...