Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinanie się zębatek


Recommended Posts

Witam, mam problem i to poważny a mianowicie:

Postanowiłem podkręcić moją gietkę (borapy itp) i napotkałem poważny problem.

 

Podczas podkładkowania zauważyłem, że zębatki (dokładnie środkowa i silnikowa) w pewnym momencie zacinają się wygląda to jakby zęby zakleszczały się.

Trzeba konkretnej siły, aby popchnąć zębatki dalej.

Po godzinach oględzin zauważyłem, że w momencie "zacinki" zębatka silnikowa "podskakuje" do góry, wraca na swoje miejsce i kreci się ok, ale po niecałym obrocie to samo.

 

Problem występuję w każdej konfiguracji podkładek, z podkładkami, bez, z maksimum podkładek jakie da się upchnąć.

 

Pierwsza diagnoza: Łożyska - Wymienione na JBU stalowe - To samo

Druga diagnoza: Zębatki - wymienione na XYT'y - to samo

Trzecia diagnoza: Szkielet Boya V3 - wymieniony na nowy Również na Boya - to samo

 

Jakby to moja dziewczyna powiedziała: Ręce i cycki opadają...

 

Jak narazie kasa wywalona w błoto.

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

"W każdej konfiguracji podkładek", no to powinieneś chyba parę tygodni tam spędzić na sprawdzanie każdej konfiguracji :-F. Jak dla mnie to nie osiowo wywiercone gniazda na łożyska, ale skoro zmieniałeś szkielet i dalej to samo to stawiam na zły shimming. Daj to do oglądnięcia komuś z doświadczeniem, bo tylko zeżre Ci to dużo nerwów.

Link to post
Share on other sites

A może jak kogoś cytujesz Ravenkan to całą wypowiedź? Przecież wyraźnie nasz mały kolega napisał, iż wymieniał te zębatki na XYT i nie dało to żadnego skutku. Próbował w ten sposób zapobiec skutkowi, nie znając przyczyny - bardzo nierozsądne postępowanie. Ja powiem to samo co wcześniej - daj do zrobienia to komuś kto ma o tym pojęcie, skoro sam już nie wiesz co zrobić. Jak ktoś ma lepsze pomysły to niech pisze, jeśli nie to niech zamilknie na wieki ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...