Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 552 [JG]


Recommended Posts

Witam

 

Po dzisiejszej strzelance zauważyłem ze brakuje mi już w niej mocy. Replika stockowa , nic nie było w niej robione.

 

I tak planuje w niej zmienić:

-gumkę hop-up

-sprężynę

preclufke (hmm jak starczy $$$ ) wiem powinienem to zrobić na początku ,ale muszę poczekać na napływ gotówki :)

 

Możecie mi poradzić co i jak bo nie wiem jaką sprężynę mogę zamontować ,żeby nic nie popsuła.

 

PS

Nie znalazlem takiego tematu ,a jeżeli jest jakaś replika ma podobne możliwości tuningu to proszę podać mi jej nazwę :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

G36C JG, cała rodzina G'iet JG, ma te same GB. Czyli w stocku powinno być 360-370. Brakło mocy powiadasz? Jak to rozumieć? Zasięg się nagle pogorszył, czy w ogóle chcesz co by lepiej niosło kulasa. Myślę, że można dać tam m120, ale równocześnie wymieniając łożyska + podkładkowanie zębatek, będzie 400 i powinno długo żyć. Do tego gumka Systemy i jak używasz kiepskich kulek to jakieś 0,25 np. G&G, będą fajne.

 

PS. Precrurę olej, bo to i tak troszkę śmieszne, co daje na tej długości lufy. Efekt na prometheus'u czy km head'zie na tych 247mm, widać i tak tylko na auto, a finalny efekt i tak nie zwala z nóg.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Łożyska najprawdopodobniej 7mm - zależy kiedy replika kupiona (domyślać się tylko mogę, że mniej niż roku temu, bo gwarę pewnie dalej masz, lub dopiero co się skończyła - jeśli tak to 7mm). Gumki Systemki nie widzę U SS'manów, ale G&G równie genialnie kręci, także w to bym szedł. Dalej to kulasy - daj spokój PJ'otom i zainwestuj w G&G/Madbulle/Guarder'y - w tej kolejności. Taki zestawik powinien ładnie śmigać, na stock'owym aku i reszcie stock'owych części:

 

Guma G&G

Stalowe ślizgi 7mm JBU

M120 G&G

+

Podkładki do ew. shimmingu zębatek, jeśli chcesz sam się z tym grzebać. 390-430 FPS będzie na kulach 0.2g.

 

No i oczywiście główny bohater zespołu lufy/komory - kule: 0.25 G&G. Ode mnie tylko gwarantowany efekt końcowy - poprawa ogólnych osiagów, celności i zasięgu ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Troszke inna historia bo ja mam magiczną komorę HU więc nie da się tego porównać. Ale po prostu chodziło mi o to że preclufa w oczywisty sposób i to znacząco podnosi skupienie i dodaje kilka fps.

 

 

Ale odpowiadając na pytanie:

 

SIG od marui, wstawiony cylinder typ 2 systemy, teflonowany, cichy zestaw systemy do AUGa, dysza DF do SIGa metalowa, uszczelniona, tłok od krakmana jakiś za 25zł, lufa prometheusa, zębatki i sprężyna stockowe (podobnie jak cała reszta) przy czym sprężyna musiała być przycięta (stockowa sprężyna od marui ma zagiętą koncówkę którą trzeba odciąć). Chcę jeszcze wymienić niedługo może prowadnicę na łożyskowaną metalową ale jeszcze się nie zdecydowałem. Najpierw do wymiany kable mam.

Link to post
Share on other sites

w SIGu to chyba 237mm czy coś takiego, nie pamiętam ale takiej dł jak stockowa.

Niech zgadnę, zimno na polu a Ty masz stockowa gumkę?

 

247mm, pisałem w pierwszym poście.

 

@Trist - HU na maksa? A po kiego? Blokował Ci kule pewnikiem i strzał był z lekka przygłuszony przy strzale. Jak przykręciłeś na maksa, bo przestał HU kręcić to jak wyżej - od zimna. By się pozbyć tej przypadłości to trza mieć markowy silikon ;-).

Link to post
Share on other sites

w SIGu to chyba 237mm czy coś takiego, nie pamiętam ale takiej dł jak stockowa.

Niech zgadnę, zimno na polu a Ty masz stockowa gumkę?

 

 

Nie na polu tylko w budynku :D

 

Oczywiście ze nie strzelam z hop siupem na maxa bo ty by nie miało sensu , tylko ustawiłem na maxa ,żeby sprawdzić jak podkręca gdy jest zimno i wtedy zauważyłem ,ze ledwo pluje kulkami .

Link to post
Share on other sites

Jak dla laika ciężko będzie wymienić te części?

-Hop-up

-precka

-sprężyna

-łożyska

 

Wymienić? Ciężko mi się odnieść, ale widząc z dnia na dzień, co ludzie potrafią namotać - tak. Mając jeszcze na uwadze fakt, że shimmingu na pewno nie zrobisz dobrego na nowych łożyskach, także oddaj to komuś kto się na tym zna. Oczywiście nie ma przymusu, możesz zrobić sam to, bo teoretycznie, to szympans może i dałby sobie radę, praktyka jednak pokazuje... no właśnie, może sam sprawdź co pokazuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...