Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polar czarny + wz.93


Recommended Posts

Witam, chcialbym sprawic sobie polar ze wstawkami w kamo wz.93

 

Na allegro jest dosyc sporo tego, pytanie do was:

 

czy jest faktycznie roznica miedzy tymi za 60 zl a tymi za 85?

 

niby sprzedawca pisze ze jeden ma gramature 500 a drugi 700 ale czy to nie jest zwykly chwyt marketingowy ?

 

http://www.allegro.pl/item841177589_polar_...roz_l_nowy.html

 

http://www.allegro.pl/item841196787_polar_...owy_gr_700.html

 

zalezy mi na grubym polarze bo zmarzluch jestem ;)

Link to post
Share on other sites

wiesz czegoś takiego jak gramatura 500 albo 700 nie ma. Jest tylko do 300. Jednak widziałem takie "myki" co by tu zeszyć dwa polary po 300 ale to i tak daje jedynie 600 a nie 700. choć i tak w rzeczywistości jak by zszyć te dwa polary to by nie było tych 600.

Link to post
Share on other sites

Różnica jest... w cenie.

 

Niestety oba to nie są polary. Miałem to w rękach i tkanina przypomina bardziej coś w stylu grubego aksamitu więc może być nawet i gramatury 1000 jak producent sobie tak wymyśli bo i cięższe to od polaru.

 

Polary to nie tylko 300 ale nawet i 400. Oryginalny polartec ma zdaje się największą gramaturę 300 ale są też inne tkaniny jak tecnopile czy shelter.

 

Jeśli chcesz kupić coś naprawdę polarowego i dobrego to polecam http://allegro.pl/item840010929_polar_wojs..._400g_m2_l.html

 

Mam taki, tyle że zamówiłem sobie czarny z czarnymi wstawkami. I jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Shelter z białostockiej Biruny też jest dla mnie podróbką, choć przynajmniej polar przypomina. Co prawda zawartość portfela nie pozwala na wiele, ale przez te kilka rzeczy które mam jestem wyznawcą Polarteca i tyle. Bywają tkaniny zbliżone lub całkiem niezłe owszem, ale póki człowiek nie wyda tych 200-300 zeta to niestety nie wie ile ciepła kryje się w słowie polar ;).

Osobiście poza metką Polartec mogę zaufać ewentualnie metce firmy turystycznej (TNF, Berghaus, itp.), bo czasem w Chinach fajne rzeczy wynajdują :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam ten czarny polar z wstawkami w panterze. Wczoraj go przetestowałem na strzelance przy około + 1-2 C. Pod spodem miałem zwykłą koszulkę z długim rękawem. Zimno mi nie było. Jak się spociłem to wilgoć ładnie była odprowadzana na zewnątrz (tyle ile się dało bo jak napisałem miałem zwykłą koszulkę która większość wilgoci trzymała w sobie) ponieważ na polarze zbierała się warstwa "wilgoci/szronu/cokolwiek". Ogólnie jestem zadowolony.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Shelter z białostockiej Biruny też jest dla mnie podróbką, choć przynajmniej polar przypomina. Co prawda zawartość portfela nie pozwala na wiele, ale przez te kilka rzeczy które mam jestem wyznawcą Polarteca i tyle. Bywają tkaniny zbliżone lub całkiem niezłe owszem, ale póki człowiek nie wyda tych 200-300 zeta to niestety nie wie ile ciepła kryje się w słowie polar ;).

Osobiście poza metką Polartec mogę zaufać ewentualnie metce firmy turystycznej (TNF, Berghaus, itp.), bo czasem w Chinach fajne rzeczy wynajdują :)

 

Drogi Wukaszu, z tego co się dowiedziałem w zaprzyjaźnionym alpinistycznym shelter jest produkowany na linii produkcyjnej wykupionej po zamknietej europejskiej (zdaje się że niemieckiej) fabryce polarteca. Oczywiście dochodzi do tego zapewne troche inna przędza itd ale i tak jest to tkanina o kilka oczek wyżej niż np helikona czy nieporównywalnie lepsza od tego łajna z allegro.

 

Majkel masz kontraktowy czy ten wlasnie z allegro? Bo miedzy nimi jest kolosalna rożnica.

Link to post
Share on other sites

Nie przeczę ale używałem sheltera i pod względem wytrzymałości na zbicie obok Polarteca nawet nie leżał. Nie wspominając o jednak gorszej termice (300 Polartec o klasę wyżej niż shelter około 400). Możliwe, że to subiektywne odczucia ale innymi danymi nie dysponuję. Ale trzeba przyznać, że dostajemy to za co płacimy.

Link to post
Share on other sites

Widziałem, dotykałem i nie bardzo mi się podoba ta tkanina. Zamawiałem ostatnio polarki po 55 zł z dużo lepszej tkaniny, wszywki z ripstopu i wszystko gra. Prawda jest taka, że za oryginalną tkaninę Polartec trzeba dać kupę szmalu, różnica jest ale cena nie warta w porównaniu z innymi . Używałem kilkanaście "polarów" różnego typu i takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...