Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki jaki materiał ?


Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem lepsza jest mocniejsza sprezyna.

Dlaczego ? Dlatego ze magazynuje pewnie troche wiecej energii... Podkladka tylko spreza i powoduje ze zupelnie zwolniona - mocniej naciska na tlok. Wiec wieksza sila potrzebna jest dla jej naciagniecia - a mimo to daje taka sama energie przy zwolnieniu.

Oczywiscie to tylko takie teoretyczne dywagacje bo sprawdzic tego nie mam jak.

Ale na logike - podkladka nie magazynuje energii.

Link to post
Share on other sites

Podkładka też zwiększa FPSy, ale jest mniej efektywna. Tzn im bardziej sprężyna jest ściśnięta, tym więcej energii traci się w postaci strat. Lepiej ścisnąć twardszą sprężynę na dłuższym odcinku niż słabszą na krótszym.

 

Co do tłoka też trzeba robić modyfikacje, tzn przesunięcie zęba metalowego na środek oraz przewiercenie plastiku tak żeby tłok wyglądał jak ser szwajcarski, co zmniejsza jego masę.

 

Ale patent ciekawy - ledwo co spust człowiek wymaca, a tu magazynek pusty.

Link to post
Share on other sites

Mam w jednej repliczce m90, odciachany jeden zab ... i przy lipolku 11.1 raz zmielilo mi juz zebatki.

Chyba bede robic druga probe bo fajny efekt jest ... wczesniej byl mosfet i za szybko cala moc szla na silnik.

Moze przy palacych sie stykach i poczatkowym oporze da sie wykrzesac lepsza szybkostrzelnosc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...