Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ESS NVG Profile vs Bolle x800


Recommended Posts

Czołem,

 

mam prośbę do osób które miały lub mają ESS NVG Profile oraz Bolle x800, które z gogli mają większy rozstaw ?

Problem w tym, że ESS NVG Profile trochę mnie cisną na skroniach i myślę nad Bollami albo okularami ICE... Mierzyłem chińską podróbę x800 i strasznie cisnęły.

Generalnie szukam gogli które nie cisną (np. zamiast twardej gumy jest gąbka lub miękka guma, ważne żeby miały w miarę niski profil, a nie jak x500).

Obwód głowy 57cm.

Link to post
Share on other sites

moze x1000 ?

 

 

OK, ale jak x1000 mają się w stosunku do wcześniej wymienionych? Szersze, wygodniejsze? problem jest taki, że nie mam w ogóle możliwości przymierzenia żadnych gogli / okularów przed zakupem i zawsze biorę w ciemno... :???:

 

EDIT:

 

Jakie są wymiary X800 i x1000 ?

Edited by mirko
Link to post
Share on other sites

Otrzymałem odpowiedź od specshopu:

 

x800

szerokość:15cm

wysokość: 5,5cm

 

x1000

szerokość:14cm

wysokość:5,5cm

 

Jedne i drugie gogle tak samo przylegaja do twarzy.

Są wykonane z tego samego materiału.

 

Więc lipa, x1000 są węższe od x800, czyli ciaśniejsze :/

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że piszę znowu posta, ale jak mają się ESS STRIKER LAND OPS w porównaniu do NVG Profile ? Pytam o szerokość i wygodę gąbki (miękka i nie cisnęłaby...)

Arena Flakjak również wydają się wygodne bo posiadają gąbkę.

Nie są to low profile, ale bym to przebolał :)

Link to post
Share on other sites

Od niedawna mam nvg wcześniej miałem te land opsy. O szerokości się nie wypowiem bo nie miałem ich w jednym czasie aby porównać ale ogólnie land ops na pewno są 'większe', dla mnie nvg są dużo lepsze bo się bardziej z hełmem lubią i land opsy zatykały mi nos (wysokość na pewno mają większą to pewnie przez to) oraz mają dużo większy współczynnik 'lans' :D ale już nie offtopując jedyne co mogę powiedzieć to gąbki te przylegające do twarzy ogólnie były fajne tylko latem mnie boleśnie obcierały w nvg do twarzy przylega 'guma' ale one jeszcze nie miały chrztu bojowego u mnie abym o nich się wypowiadał :mrgreen:

Na moje szczęście mnie ani jedne ani drugie na skroniach nie cisneły także i tu nic nie powiem :P

Link to post
Share on other sites

NVG, oraz X800 cisną mnie w kości policzkowe.

Land Ops są super wygodne.

 

Weż też pod uwagę, że ESS są ponoć robione także w wariancie na azjatycke paszcze. IMHO powinny być bardziej płytkie, czyli nadawać się na na bardziej płaskie facjaty.

 

A, i jeszcze jedno: nie mam żadnych problemów z Landopsami i hauerem..

Edited by Ventilatorr
Link to post
Share on other sites

Jak Cie x800 cisna bo twarda guma to sobie poluzuj sciagacz i tyle ...

 

W moim przypadku poluzowanie ściągacza w NVG nic nie dało, a wręcz pogorszyło - gogle opadały. Zakładałem je również na kominiarkę i było jeszcze gorzej - ciaśniej.

 

Chyba skuszę się na STRIKER LAND OPS albo Arena Flakjak... :)

Edited by mirko
Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że są cięższe od x800 ?

X800 to wygodne gogle i lekkiea na dodatek mają mniej problemów z parowaniem niż inne przez lepsza wentylacje. Ja je nosze z bardzo poluzowaną gumą, tak że nie zostają mi później odciśnięte ślady po nich

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...