Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

Że co? Ja od 3-4 lat mam ten sam komp i bez problemu na wysokich ustawieniach chodzą na nim nowe produkcje. Jak go kupowałem był mocny, ale nie żaden high-end.

Pytanie czy wydając dziś około 1200 PLNów na grzałkę będę miał spokojną głowę do gier na kilka lat??

Ale po co? Przecież gry na PC są kijowe i tylko konsolowe są fajne :P

Stare gry komputerowe są miodne. Nowe do mnie już nie przemawiają.

 

W konsolach musisz się zdecydować na jednego z kilku producentów i jeśli jakiś produkt zostanie wypuszczony tylko na jedną platformę możesz się z nim pożegnać.

Dodatkowo kiedy powstają nowe technologie musisz wymienić całą konsolę. W PC wymieniasz tylko jeden element, więc bełkot Grabiego o kosztach pozostaje bełkotem, ale to mnie nie dziwi, bo trudno, żeby humanista znał pojęcie skalowalności rozwiązań sprzętowych.

Postęp jest także na piecach. Już dawno zgubiłem się w kartach graficznym, ramach, dyskach twardych czy kartach dźwiękowych. Zwłaszcza kiedy w robocie słysze kumpelę (humanistka (sic!)) dokonująca porównań producentów sprzętu, parametrów sprzętu itp. itd.

 

Wiele razy grywałem u znajomych na różnych konsolach i nadal wg mnie te gry są prymitywne i sztuczne. Tak, wyglądają ładnie, ale pomysły, realizacja, grywalność to nie to co na PC.

A ja cały czas czekam na DN4Ever i Starcrafta 2 ;)

AvP tez było na konsolę a dopiero później na grzałkę (o ile lat?? 5??).

A największy hit ostatniego roku na komputery to Simsy 3.

 

 

Dooobra, widzę, że tu jest 6 stron dyskusji... dalej olewam...

Pisałem tylko dlatego, że przypominały mi się stare dobre czasy szkoły średniej i święta wojna PC vs Amiga :D

Jeszcze wcześniej Atarynki vs Commodore vs ZX Spectrum. Ale to czasy podstawówki jeszcze

 

Aha, czyli to, że poziom konsoli od 6 lat stoi w miejscy, kiedy PC się rozwija to argument za konsolami? ;)

Dla mnie argumentem jest to ze z konsol robi sie superkomputery. Ostatnio USAF kupiło 2000 PS3 jako upgrade dla swojego superkomputera.

 

 

 

Chciałbym tylko zauważyć, że od jakichś 30 lat każde pokolenie ma jakąś "świętą wojnę"... I dziwnym trafem zawsze po jednej ze stron stoi PC, a przeciwnicy się zmieniają. Jaki z tego wniosek? ;)

PC od jakichś 20 lat. I do połowy zeszłej dekady był jakoś tak szaraczkiem w peletonie. Podobno Apple też wywracało sie do góry kołami a jakoś żyje dalej i ma się dobrze (przynajmniej na zachodzie).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie czy wydając dziś około 1200 PLNów na grzałkę będę miał spokojną głowę do gier na kilka lat??

tak o ile lubisz pokazy slajdów :D

tak na serio komp za 1800 wystarczy

ale widać że nie czytasz topicu od początku bo wspomniano że na grach pc towcy oszczędzają więc cena się wyrównuje

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
Stare gry komputerowe są miodne. Nowe do mnie już nie przemawiają.

może dlatego, że obecnie większość gier jest tworzona głównie z myślą o konsolach, a nie PC i są dostosowane pod "bezmózgich noobów, którzy nie potrafią używać klawiatury, bo ma za dużo przycisków" ? :D

 

średnia cena gry na konsole jest 2x większa niż na PC

mówisz o sytuacji sprzed kilku lat, obecnie ta różnica nie jest aż tak duża

Link to post
Share on other sites

pomyśl to nie boli

Zastosuj to wobec siebie i sprawdź ceny.

średnia cena gry na konsole jest 2x większa niż na PC,

http://www.gram.pl/sk7_9gTgHu5_Star_Wars_T...lic_Heroes.html Na PC

http://www.gram.pl/sk0_9QzeGu0_Star_Wars_C...lic_Heroes.html na PSP

 

 

http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=9g7q4 a tu porównanie cen. I gdzie ta dwukrotna przebitka??

 

http://www.gram.pl/sk5_9QzqGe5_Call_of_Dut...ska_wersja.html X-Box 360

http://www.gram.pl/sk4_9grgJ,0_Call_of_Dut..._Warfare_2.html PC

 

pomijając fakt że pctowcy zagrywają się wieloma darmowymi grami

No zagrywam się w kilka darmowych gier na piecu. Tak sprzed kilku lat. A bynajmniej nie są to gry hiperpopularne. Ot Steel panthers w różnych odsłonach. To jednak niczego nie zmienia bo znam masę słabiutkich darmowych zręcznościówek, ścigałek czy gier strategicznych.

Edited by Arthur Currie
Link to post
Share on other sites

pograsz, choćby w bitwę o sródziemię

 

 

Specjalnie napisałem coś w stylu zwolennika PC, a prosze tutaj sie jeden zamienił w konsolowca na chwilę ;) Może i tak, ale nie będzie to to samo co z klawiaturą i myszką.

Ceny powoli spadają. I tak mamy lepiej, bo nie musze sie martwić i mam [***] na to czy mi coś pociągnie czy nie. Święty spokój ;) Wyprzedze odpowiedź, zważ na to, że za 2,3,4 lata Twój komp już nie pociągnie najnowszej gry, a moje ps3 owszem i to w jakości HD.

 

[Co masz? Bana? Dobrze zrozumiałem?]

 

//specjalnie wstawiłem kropkę.

Edited by Lee_ck
Link to post
Share on other sites

Sorry, że odpowiadam na posta z poprzedniej strony, ale nie mogę się oprzeć ;).

 

Że co? Ja od 3-4 lat mam ten sam komp i bez problemu na wysokich ustawieniach chodzą na nim nowe produkcje. Jak go kupowałem był mocny, ale nie żaden high-end.

Wysokich nie znaczy najwyższych, jak mniemam dropy frameratu nie są Ci obce ?

 

Oczywiste jest również to, że PC (jako platforma do gier), ginie na naszych oczach, i negowanie tego faktu niestety nic nie da.

To, że Ty coś powiedziałeś nie czyni tego oczywistym. Póki co rynek gier na PC ma się dobrze, wychodzą nowe tytuły, są rozwijane i unowocześniane silniki tworzenia animacji. Podstawowymi zaletami PeCetów jest skalowalność i standaryzacja.

Prawda jest taka, że rynek PC umiera, czy tego chcesz, czy nie.

Przeprowadź eksperyment - wypisz sobie top 10 gier wydanych na PC w tym roku i sprawdź która nie wyszła na konsoli, oraz które z nich są konwersjami z konsoli.

W konsolach musisz się zdecydować na jednego z kilku producentów i jeśli jakiś produkt zostanie wypuszczony tylko na jedną platformę możesz się z nim pożegnać.

Dodatkowo kiedy powstają nowe technologie musisz wymienić całą konsolę. W PC wymieniasz tylko jeden element, więc bełkot Grabiego o kosztach pozostaje bełkotem, ale to mnie nie dziwi, bo trudno, żeby humanista znał pojęcie skalowalności rozwiązań sprzętowych.

Kolejny nietrafiony argument, większość gier wychodzi na wszystkie platformy, a gdy jest to exclusive to na PC też w to nie zagrasz (emulatory ? dopiero niedawno zrobiono porządny emu PS2...)

Dodatkowo mamy exclusivy konsolowe i PC'towe (te pierwsze robione ze względu na opłacalność, te drugie na brak kasy na wydanie niskobudżetówek na konsole).

Wiele razy grywałem u znajomych na różnych konsolach i nadal wg mnie te gry są prymitywne i sztuczne. Tak, wyglądają ładnie, ale pomysły, realizacja, grywalność to nie to co na PC.

W coś ty grał na tych konsolach ?

 

Pomysły ? To jest choć jedna świeża (innowacyjna ?) gra na PC wydana w poprzednim roku ?

Sterowanie jest o niebo lepsze na PC niż na konsolach. Pad nigdy nie dogoni myszki w precyzji i wygodzie.

Dokładnie!

 

Nigga, please. Padzik jest milion razy wygodniejszy. Argument o tym, że nie nadają się one do FPS'ów to też ciemnogród i zabobon.

Na PC też można - klawiatura bezprzewodowa, a zamiast myszki dobry trackball (ale dobrego od lat nie widziałem na rynku).

Tu już oczywiście robisz sobie jaja...

Aha, czyli to, że poziom konsoli od 6 lat stoi w miejscy, kiedy PC się rozwija to argument za konsolami? icon_wink.gif

Dzięki temu, że konsole utrzymują się na rynku po kilka lat, programiści mogą wycisnąć z nich ostatnie soki (Black na poprzednią generację ?). Jakbyś nie zauważył, od kilku lat trend ten przechodzi też na PC, blacharze powiedzieli wreszcie stop wykorzystywaniu ich seksualnie w regionie analnym (GF 9600 pozwala zagrać w większość gier na całkiem zadawalającym poziomie).

Chciałbym tylko zauważyć, że od jakichś 30 lat każde pokolenie ma jakąś "świętą wojnę"... I dziwnym trafem zawsze po jednej ze stron stoi PC, a przeciwnicy się zmieniają. Jaki z tego wniosek? icon_wink.gif

Facepalm, konsole są na rynku dłużej niż PC -_-

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Porównanie gry na PSP i na PC to nie porównanie.

 

Co do dwukrotnej przebitki to nawet te 70 zł różnicy w preorderze to nie jest tak mało.

„W cale nie o 100 zł droższe tylko o 70!”.

Link to post
Share on other sites

Zastosuj to wobec siebie i sprawdź ceny.

właśnie to zrobiłem, wpisałem shift i co?

pc 60-100zł

ps3 160-180zł

modern warfare 2

pc 104zł

x360 200zł

http://www.xfire.com/video/16a921/ moj filmik z jednej z ciekawszych darmowych gier na pc, zawiera ona wiele broni ktore da się tuningować, sporo map i kilka fajnych trybów

częste patche nie jak u Was konsolowcy płatne :D rozbudowaną grę clanową a to wszystko na wyśmienitym silniku unreala 3

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

 

Się nie zrozumieliśmy, jak pisałem, że to nie gra miałem na myśli czynność, a nie samą grę. Bo raczej walka ze sterowaniem na padzie skutecznie zabija cała przyjemność z gry w RTS-a.

 

 

A ta gierka całkiem fajna się wydaję. trzeba będzie spróbować ;) (Unreal Engine3! :mrgreen: )

 

Pozdrawiam :]

Link to post
Share on other sites

Się nie zrozumieliśmy, jak pisałem, że to nie gra miałem na myśli czynność, a nie samą grę. Bo raczej walka ze sterowaniem na padzie skutecznie zabija cała przyjemność z gry w RTS-a.

myślę że w rts a dało by się grać, na pewno nie dało by się wydawać rozkazów tak szybko jak na myszce

grałem kiedyś w którąś część medal of honor na ps2 i powiem tak TO BYŁA MORDĘGA i za nic nie zmienił bym swojego deathaddera na pada

jeszcze jedno, to że ktoś wydał na pieca powiedzmy 2tys nie znaczy że nadaje się on do gier, bo jak wiadomo karty z najniższej półki sklepowej które często są dodawane do takich konfiguracji, nie pozwalają na konfortową grę w nowości po kilku latach

najlepszą opcją jest właśnie kupienie kompa za ok 2k zł i wymiana samej grafiki po 2 latach, co nie jest konieczne jeśli nie gra się w nowości lub przywiązało do konkretnych gier

jestem fanem strzelanek, gram też często w strategie, ale wiadomo że ludzie zagrywający się w grach sportowych, samachodówkach czy platformówkach powinni wybrać zakup konsoli

mi w pc podoba się prucz sterowanie jeszcze jedno, mody :D

przykładowo paintball cod4, star wars cod4, zombie cod4, władca pierścieni medieval 2

mogłbym tak wymieniać tydzień :wink:

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
najlepszą opcją jest właśnie kupienie kompa za ok 2k zł i wymiana samej grafiki po 2 latach
Nie, najlepszą opcją jest złożenie komputera z indywidualnie dobranych części. To co Ty proponujesz to zakup Cymy i zaczynanie grzebania w niej żeby dorównała Systemie.

 

I zacznij stosować interpunkcję i wielkie litery, albo ja zacznę kasować Twoje posty.

Link to post
Share on other sites

Nie, najlepszą opcją jest złożenie komputera z indywidualnie dobranych części. To co Ty proponujesz to zakup Cymy i zaczynanie grzebania w niej żeby dorównała Systemie.

Nie koniecznie, ponad pół roku temu kupiłem sobie gotowy zestaw na allegro za 2000zł (core2duo 2,8ghz, radeon 4850, 4gb ram, dysk 500gb, porządna płyta główna MSI).

Nie mam problemu z żadną grą i uważam że jak za rok/poltora kupie nową grafikę to wszystko będzie płynnie działać więc nie powiedział bym że trzeba dobierać sobie części. Na komputroniku są gotowe zestawy wymyślane przez redakcję CD ACTION i bazują one właśnie na bardzo mocnej karcie graficznej.

Aby nie offtopować, konsolowcy przbijcie to

Link to post
Share on other sites
Nie mam problemu z żadną grą i uważam że jak za rok/poltora kupie nową grafikę to wszystko będzie płynnie działać więc nie powiedział bym że trzeba dobierać sobie części.
Widzisz, ja 3 lata temu kupiłem komputer za poniżej 3 tyś i nadal nic nie zmieniłem (no, dodałem drugi HDD) i gry spokojnie chodzą na 80-100% ustawień (zależnie od gier; CoD4:MW i AA3 chodzą na 100%). I to jest ta różnica, o której piszę ;)
Link to post
Share on other sites

Wiecie, miałem już się nie wypowiadać. Dyrdymały i głupoty pisane przez Omomierza skutecznie odstraszyły mnie od tej dyskusji w co/na czym lepiej grać.

Nie mam zamiaru namawiać blacharzy do kupna konsoli. Sam mam jedno i drugie. Serie Europa Universalis i Total War na konsole na razie nie wyszły i szybko nie wyjdą. Jeśli w ogóle. Że o "Hirołsach" czy Dawn of War nie wspomnę.Tylko co z tego, skoro przeważającą większość czasu gram na konsoli. Nie muszę się martwić, czy nowa gra nie będzie potrzebować nowych sterowników do mojego DżiForsa, czy nie będę spędzał kilkunastu minut w ustawieniach grafy żeby gra nie przycinała, po prostu wkładam płytkę czekam z 2-3 minuta na instalkę i pobranie patchy i gram.

 

I na koniec.

Aby nie offtopować, konsolowcy przbijcie to

PeCeciarze przebijcie - TO!

Link to post
Share on other sites

Widzisz, ja 3 lata temu kupiłem komputer za poniżej 3 tyś i nadal nic nie zmieniłem (no, dodałem drugi HDD) i gry spokojnie chodzą na 80-100% ustawień (zależnie od gier; CoD4:MW i AA3 chodzą na 100%). I to jest ta różnica, o której piszę ;)

Daj spokoj, to co za karte graficzną masz w tym kompie? Wtedy wyszły gf8800gts/gtx ale pewnie z 1500 kosztowały. Zdradź mi choćby i na pw co to za kombajn tamtych czasow, bo osobiście w americas army 3 mam 60fps na all max :-F

Link to post
Share on other sites

 

PeCeciarze przebijcie - TO!

 

Jakby Ci to powiedzieć... i tak na PC będzie ładniej...

 

Narzekanie na ceny kompów to szukanie wad na siłę. Póki co nie obserwuje się nie wiadomo jakich skoków technologicznych, żeby co tydzień trzeba było kupować nową kartę. Około rok temu pojawiły się silniki graficzne, które rzeczywiście sporo wymagały, (Diuna Engine [Far Cry 2], Unreal Engine 3 [uT3] i Cry Engine 2 [Crysis]). Teraz jednak twórcy wydają lepiej zoptymalizowane gry o takiej samej jakości. Karty graficzne udoskonalają, nowe systemy zamiast wymyślać jakieś cuda. Więc jest okres spokojny i nie ma się co martwić, że kupie kompa i za rok będzie złomem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Daj spokoj, to co za karte graficzną masz w tym kompie? Wtedy wyszły gf8800gts/gtx ale pewnie z 1500 kosztowały. Zdradź mi choćby i na pw co to za kombajn tamtych czasow, bo osobiście w americas army 3 mam 60fps na all max :-F

Może komputer był składany u profesjonalisty a nie w Avansie czy tesco? Pozatym nikt nie musi kupować najnowszych części zresztą podam ci prosty przykład:

Komp 2 letni za 2100 zł grafika 8600gt (po roku zmieniona na 9600 gt stara sie spaliła więc wymienili za darmo) 2 giga ramu procek amd athlon 64x2 plus zasilacz HDD i cała reszta. W nowe wszystkie gry gram na prawie full wyłączam tylko antyaliasing. Jak widzisz wcale tak drogo nie wyszło. Do tego gdybym chciał coś wymienić to mam pole do popisu bo wszystkie części są dwu letnie i nie musze kupować grafiki za 1500 tylko za np 500 i zaoszczędzić ten 1000 zł na inne części. (można mieć nadzieję że coś się zepsuje i dadzą nowszy model na gwarancji :D)

Zresztą konsole wcale taniej nie wychodzą przecieŻ sama konsola nic nie daje trzeba jeszcze kupić pady, kable, kamery i gry a to wszystko jest bardzo drogie.

Wiem to bo miałem konsole.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...