Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam problem, mój kałach który został wyposażony w GB V3 nie strzela na pojedyńczym albo wogóle na żadnym. Wyjąłem GB z korpusu i zacząłem patrzeć czy może gdzieś kabel przerwany lub nie podlutowany, doszedłem aż do miejsca gdzie są styki i zauważyłem jedną rzecz, że gdy ruszam kablami przy stykach to dziala ale tylko auto, a gdy pociągnę lekko jeden kabel (zaznaczony na zdjęciu) odchodzący bodajże chyba od kostki to działa i na semi i na auto. Wie może ktoś czemu się tak dzieje ?

 

 

dsc00130n.th.jpg

Link to post
Share on other sites

No dobra sprawdzę, a skoro już tu piszę to proszę o opinie, ponieważ chcę stopniowo GB ulepszać i mam prośbę czy ktoś może spojrzeć na części czy no dobrze wybrałem ;p

 

Wszystko pochodzi ze strony specshop.pl

 

-Systema - Wzmocniony stalowy cylinder typ 1

-Systema - Tłok Poliwęglanowy - AREA - Pełne Zęby

-Systema - Aluminowa Głowica Cylindra Ver. 3

-G&G - Aluminiowa Łożyskowana Głowica Tłoka

-CA - Zębatki Super Torque Up

-CA Prowadnica sprężyny Ver.3

-Guarder - Dysza uszczelniona do AK

 

Bardzo proszę o ocene ;d

Link to post
Share on other sites

tylko ze niektóre rzeczy sa niedostępne. zamiast tego ja zrobiłbym tak: kupił bore up i sprezynę markowa, i dał lepsza prowadnicę sprezyny łożyskowaną.

zębatki wytrzymaja nie ma sensu zmieniac, łozyska pewnie masz metalowe wiec tez nie trzeba zmieniac, dac baterię 9,6v.

Link to post
Share on other sites

Również dziwię się wypowiedziom poprzedników jakoby na borkach guardera GB szybko pęka... :poddanie: Jeżeli szło by o DF to jeszcze zrozumiem: płaska alu głowica cylindra jest rzeczywiście kilerem na GB, ale guarder ma z tworzywa, więc jakby i impet lekko zamortyzowany. Chętnie poznam argumentację Gogina i Wolfrana

 

A żeby nie było, to ja jednak pozostałbym przy borku guardera, sprężynie guardera- coś między sp120, a sp130, łożyskowana prowadnica (najlepiej stalowa, może być guarder :mrgreen: ) zęby mogą zostać- dadzą rade, ale batka przy sp130 musiałaby być mocniejsza, łożyska jeżeli są z tworzywa, to wymiana na stalowe- raczej na ślizgi niż kule i to by było wszystko... chyba :lol:

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam borek od Guardera potrzebuje do poprawnego działania sprężynę co najmniej m120 -Bore-Up Cylinder Set need to be used with M120 ~ M170 AEG Spring (Recommended by Guarder). Tak, wiem, że można to obejść dając bardziej dopasowanego oringa :)

 

A tak k woli wyjaśnienia: pisząc, że BU od Deep Fire jest kilerem na szkielety miałem na myśli jego aluminiową płaską głowicę tłoka a nie cylindra :lol: Przepraszam za pomyłkę ;-)

Guarder ma głowicę z dziubkiem i z tworzywa przez co uderzenie nie jest takie hardcorowe. Dlatego też uważam, że ten zestaw nie jest bardziej szkodliwy, niż bore up Systemy, za to zauważalnie tańszy.

Link to post
Share on other sites

Słabo mi... Jeżeli zamierzasz wrzucić tak mocne sprężyny jak piszesz, to siłą rzeczy bardziej wysilony szkielet szybciej ulegnie uszkodzeniu. Nikt Ci nie da gwarancji, że dana część na pewno nie będzie przyczyną uszkodzenia gb. Piszę tylko, że wbrew temu co napisał Gogin uważam borek Guardera za tak samo dobry jak zestaw Systemy. Działa na podobnej zasadzie co "cichy" zestaw głowic i co tu ukrywać występuję uderzenie polikarbonowej głowicy tłoka o gumową podkładkę na głowicy cylindra, a nie jak w zestawie Deep Fire głowicy aluminiowej... Wybór pozostawiam Tobie. Ja uważam zestaw Guardera za wart polecenia.

Link to post
Share on other sites

Borek oprócz tego, że ładnie Ci wszystko uszczelni dołoży jakieś 5-8% mocy z racji swojej powiększonej średnicy. Ludzie radzą Ci założenie zestawu bore up, bo i tak wszystko wymieniasz, więc koszty podobne. A przy dobrym złożeniu całości to efekt na chrono może Cie nawet przy sp120 guardera mile zaskoczyć. Na forum są magicy wyciskający na takim konfigu 470 fps i więcej. Ile w tym prawdy ?? Poszukaj i popytaj :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...