Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanie repro.


Recommended Posts

Witam. spedzilem ostatnio kilka dobrych godzin na szukaniu tanich kopii niemieckiego umundurowania z II WŚ, jednak na polskich stronach jak i allegro czy ebay nie znalazlem tego co mnie interesuje a wlasciwie w tej cenie ktora mnie interesuje ;)

chodzi oto żeby cena zmieściła sie w 150zł. za komplet bluza + spodnie.

nie musi być to super dokladnie odwzorowane wazne zeby sie w miare kolorystycznie zgadzało + insygnia. Prosiłbym o podanie jakiś sklepów [niekoniecznie polskich] gdzie mozna by dostac cos takiego w niskiej cenie...

Tudziez inaczej, czy dało by sie przerobic inne mundury [np. NVA] tak by stylizacja przypominały m40 lub podobne.?

Link to post
Share on other sites

to wlasnie niby jest szwajcarski ale z jakich lat to nawet nie jest napisane a nie znam sie na umundurowaniu historycznym ;)

http://allegro.pl/item863053158_mundur_szw..._ladownica.html

 

 

rozumiem ze chodzi oto co mozna dostac w ranger shopie.?

 

edit:

ok znalazlem na allegro co chcialem, dzieki za podpowiedzi

do zamkniecia mysle temat

przeróbkami zajmie sie dalej moja babcia... tylkop jak jej powiedziec "babciu doszyjesz mi sfastyke?" :D

Edited by fooze
Link to post
Share on other sites

tak wlasnie, nie potrzebuje mega szczegółów. i jeszcze jedno wczoraj wyczytalem gdzies ze szwajcarski mundur najbardziej nada sie na stylizacje munduru SD prawda.?

i czy to nie bedzie lekka przesada brać tak wystylizowanego munduru na lesne strzelanki.?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

1.

hej ostatnio znalazlem na ebayu szwedzkie bluzy mundurowe z okesu ww2 (te z kieszeniami z tylu na tylku, pare osoob reklamuje je jako dobra baza do przeroobki na Germanske.

Drodzy koledzy jak to z tym jest? To znaczy warto? do stylizacji i w dalszej perspektywie?

2.

czy na smockach wermahtu nosi sie (nosilo) jakies insygnia, rangi itp?

3.

zakladajac ze wejde w posiadanie sniper smocka z kapturem i "VEIL" , oporzadzenie (w sensie y pas, ladownice) mam (powinno sie) nosic na, czy pod smockiem?

 

 

 

 

 

btw na wszelki wypadek na razie bawie sie stylizacja nie rekonstrukcja

Link to post
Share on other sites

1. Stylizacja jak najbardziej . Nie wiem co masz na myśli mówiąc dalsza perspektywa ;) , jeżeli coś związanego z rekonstrukcją to absolutnie nie ;-) .

 

2. Były , ale stosowano je bardzo rzadko i były to oznaczenia jedynie wyższych rang.

 

3. W bardzo wczesnych fazach wojny Waffen SS nosiło bluzy maskujące na oporządzeniu, jednak u WH nigdy czegoś takiego nie widziałem , dlatego z przyczyn praktycznych lepiej załóż oporządzenia na kangurkę.

 

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...