Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Medal of Honor: Allied Assault


Recommended Posts

Ja grałem w medala od momentu założenia stałego łącza do pojawienia się Call of Duty czyli jakieś 2 lata. Moi przedmówcy mają rację, gra kiedyś, a teraz jest nie do porównania. Kiedyś grając na dobrym poziomie czuło się, że należy się do jakiejś elity, ludzie nawiązywali przyjaźnie rozmawialiśmy z kulturą i humorem na różne tematy. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. I nie chodzi tu może o to, że pojawiało się coraz więcej ludzi ale o to, że poziom kultury się zaniżał, rosło grono dyletantów i cheaterów. Akurat w tak krytycznym momencie w Polsce masowo rosła liczba ludzi z szybkim połączeniem internetowym, mięliśmy szansę zdominować europejskie laddery (bo Polacy naprawdę dobrze grają). Dla mnie osobiście czarę goryczy przelali "wężowcy" czyli cheaterzy używający cheatu polegającego na tym, że ich postacie były płaskie jak papier co uniemożliwiało trafienie ich, poza tym poruszali się szybciej niż normalnie. To mnie tak wkurwiło, że definitywnie zrezygnowałem z tego tytułu i przesiadłem się na stałe na Call of Duty i ostatnio jego dodatek United Offensive.

 

P.S. Sądzę, że CoD jest ewolucyjnym następcą MoHAA i posiada lepszy klimat mimo, że nadal widać ograniczenia skryptów i nieudaną próbę ukrycia tego, że postać nie jest częścią zespołu lecz jednoosobową armią wygrywającą wojnę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BiA to zupelnie inna gra.

MOH i COD to arkadowki z wplecioan fabula.

BiA to... nowy gatunek :).

Chyba tylko filmy z Brothers in Arms zrobily na mnie wrazenie podobne do dema splinter cella nowego.

Cos niesamowitego. O ile granie w CODa i MOHa dawalo maksymalna przyjemnosc po wczuciu sie w role, o tyle tutaj, wczucie sie jest konieczne. Klimat, poznawanie kompanow, ich opowiesci, komentaze, no cos boskiego :).

 

Ciezki okres nadchodzi.

BiA, Battlefield 2, Ghost Recon 2, Splinter Cell Chaos Theory...

A doba ma o jakies 36 godzin za malo :).

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze ma byc CoD2. Dlatego United Offensive robila inna firma niz zwyklego Cod'a bo ci byli zajeci praca nad Cod2 :mrgreen: Osobiscie w mohaa grywam tez tylko na lanie z kumplami bo na necie troszke za duzy rozpizdziaj a pozatym clana musimy zalozyc to cwiczymy teamowo :twisted: MOHAA RZADZI!!!!!!!!!!!!

p.s. BiA mi nie ruszy :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, które lądowanie 101st bardziej mi sie podobało..to z CoD, czy to z BiA - na pewno były bardzo podobne na początku...CoD stawiał na max akcje i prucie ogniem cały czas, w BiA jest więcej łażenia, słuchania gadek, strzelanie jest trochę bardziej realistyczne, no i wprowadzono dowodzenie. Grafika na pewno ładniejsza, klimat nie przeciętny, dość dobre dodatki DVD. Myśle, że BiA jest dobrym uzupełnieniem CoD i trudno wyrokowac co jest zdecydowanie lepsze...

W sumie to taka Kompania Braci w wersji PC Game..:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Nie wiem, które lądowanie 101st bardziej mi sie podobało..to z CoD, czy to z BiA

 

Najlepsze jest w MOHAAS 8)

MoH jest lepszy od CoD dlatego ze ma ten swój "klimat", lepszą muzę, lepszy tryb snajperski, CoD wygrywa możliwością celowania z "przybliżeniem" czy jak to nazwać :lol: ma też troche więcej fajniejszych mapek, chodzi mi o rozmieszczenie budynków itp., Gry ogólnie różnia się szczegółami które przemawiają na kożyść CoD(może dlatego że jast nowsza i ma trochę świezych pomysłów) ale Medal wygrywa klimatem jak ktoś grał to wie :wink:

 

 

PS. Kazdy wie że Cod to kopia MoH:AA a kopia z reguły jest gorsza :twisted:

Link to post
Share on other sites

Grałem i w MoH i CoD i wcale nie uważam, żeby to drugie było kopią medala. Jedynie jedną misje gdzie samotnie szturmujemy tamę uważam za niedorzeczną pomyłkę i naśladownictwo. Jednak dla mnie CoD jest zdecydowanie lepsze.

 

Edit: Tyczy się oczywiście MoHAA a nie późniejszych tytułów EA.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie cod bije moh-a nha glowe..tu nie ma czegos takiego ze grasz supermenem od misji specjalnych,ktory rozwala milion ludzi ,czlogow,wykonuje po prostu misje niemozliwe...

Realizm w moh-u pada na ryj...thompsona napelniasz ammo z mp40,a na dodatek mp40 ma wikeszy rozrzut,choc tommygun uzywa mocniejszego ammo,czyli 0.45 ACP,a mp40 9 mm parabellum.BAR jest za dobry,ma za dobra celnosci za maly rozrzut,choc uzywa amunicji tego samego kalibru co garand.Niemcy tluka do ciebie zza rogu,strzelajac z mausera jedna reka,wytrzymuja cala serie w klate,a twoja postac nosi tony amunicji i tyle broni co oddzial komadosow :lol: ..pod wzgledem klimatu wojennego Cod wygrywa zdecydowanie,nie mowiac o dynamice akcji i szybkosci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja również wolę CoD od MoH (przeszedłem MoH i wszystkie jej dodatki + MoH PA - w trybie hard, tak jak i inne gry typu FPS), w/g mnie CoD jest jedną z gier w której dodatek CoD UO ma lepszą (a na pewno ciekawsze mapy) grywalność, niż cz. główna.

Jest to moje subiektywne zdanie icon_coolsombrero.gif

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

A ja mam problemik w misji z niszczeniem U-botów.

 

Zabijam inżynierków i niszcze urządzenie. Ide dołem to niemiecki oficer mnie demaskuje więc go zabijam z pistoletu z tłumikiem. Po tym mo niemiecki mundur znika. Idę do okrętów i rozwalam wszystkich co się da i problem w przejsciu dalej. Jest strażnik który mnie przepusci jak pokaże dokumenty. Dokumenty są w pokoju niedaleko ale strażnik odrazu strzela a nawet jeśli je zdobęde to niemam munduru na sobie to itak na jedno wychodzi... Jak to przejśc? Z góry tenks.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...