Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Konwersja MP5SD3 UHC na MP5SD1/SD4


Recommended Posts

dzis wziolem sie za konwersje mojej MP5SD3 UHC na wersje SD1/4 (bez kolby). jako ze nigdzie nie mozna znalesc odpowiedniego tylca postanowilem ze zrobie wszystko recznie. rzeczy potrzebne to: masa modelarska firmy chematik szt.2, noz i zdolnosci manualne wieksze niz u malpy. efekty przedstawiam.

 

Picture1307.jpg

tak to wygladalo po wyjeciu kolby

 

Picture1309.jpg

po nalozeniu masy i uformowaniu masy na korpusie broni

 

Picture1310.jpg

po nalozeniu masy na tylcu

 

Picture1311.jpg

tak to wyglada po zlozeniu. teraz tylko nalezy przeszlifowac pomalowac i pierwszy etap za soba

 

jeszcze kupa pracy przedemna i jak coz zrobie to pokarze, sorry za jakosc fotek ale cyfrowki sie nie dorobilem

 

jak ktos ma jakies pomysly uwagi niech sie wypowie

Link to post
Share on other sites

mp5sd4.jpg

 

jak widac na zdjeciu tylec jest inny niz w SD3 tak ze trzeba go troche wyprofilowac.

 

co do masy jezeli kiedys kleiles modele to moze spodkales sie z taka szpachlowka co sie robilo z dwoch odcinkow "plasteliny" zoltego i niebieskiego, bierzesz dwa rowne kawalki tej :plasteliny" uhniatasz az do momentu gdy stanie sie zielona. po 3 jest bardzo twarda. ja juz szlifowalem ja i krucha niejest i nie tak latwo cos odlupac. klej "Distal" (dwu skladnikowy) nie laczy jej z plastikiem wiec odradzam uzycia, moze poxipol zlapie.

 

ja myślałem żeby przerobic sd3 uhc na sd2, ale nie wiedzialem z czego zrobić kolbę

 

a nie mozesz kupic gotowej np. z machinegun.pl tylko ze jest ona przeznaczona do CA ale jak przyjrzalem sie zdjeciu to po kilku przycieciach i przeszlifowania powinna pasowac

Link to post
Share on other sites
Czy ta wersja, to nie przypadkiem SD4 ?  :D  

mp5_sd_01.jpg

Zawsze myslalem, ze SD1 wyglada, jak na zdjeciu powyzej

 

To jest SD2 pierwszej serii posiada przelacznik rodzaju ognia SEF(S - zabespieczony, E - strzal poj., F - Auto ale nie napisze jak to z niemieckiego jest bo nie wiem a juz mi sie nie chce szukac). Wersja ze stala kolba SD5 posiada 4 stopniowy przelacznik rodzaju ognia: zabespieczony-strzal poj.-3 strz- full auto. natoiast wersja SD1 jest wersja bezkolby z przelacznikem SEF a SD4 posiada jak wersja SD5 4 stopniowy przelacznik rodzaju ognia. Takze ja najpierw swoja bron doprowadzam do wersji SD1 a pozniej pobawie sie aby zrobic SD4

Link to post
Share on other sites
To jest SD2 pierwszej serii

nie pierwszej tylko eksperymentalnej/testowej. prosdukcyjna wygladala juz mocno inaczej

 

posiada przelacznik rodzaju ognia SEF(S - zabespieczony, E - strzal poj., F - Auto ale nie napisze jak to z niemieckiego jest bo nie wiem a juz mi sie nie chce szukac).

niemieckie nie wazne. Amerykanie to tlumacza jako Safe, Economy, Fun 8)

 

Wersja ze stala kolba SD5 posiada 4 stopniowy przelacznik rodzaju ognia: zabespieczony-strzal poj.-3 strz- full auto. natoiast wersja SD1 jest wersja bezkolby z przelacznikem SEF a SD4 posiada jak wersja SD5 4 stopniowy przelacznik rodzaju ognia.

bzdury wasc mowisz. na rzyczenie klienta w dowolnej wersji mozna zamontowac dowolny zespol spustowy.

Link to post
Share on other sites
a nie mozesz kupic gotowej np. z machinegun.pl tylko ze jest ona przeznaczona do CA ale jak przyjrzalem sie zdjeciu to po kilku przycieciach i przeszlifowania powinna pasowac

hmm nie o to mi chodzi. szkoda mi inwestowac w kolbe ktora i tak jest wiecej warta od mojej sd3 :wink: poza tym chodzi mi zeby zrobic tą kolbę samemu. zawsze wszytsko robiłem sam i dobrze mi to wychodziło.

 

w sumie jakbys tylko wyjął kolbę to by i tak przypominało SD1 . ale mimo wszystko to czemu akurat chcesz wersję BEZ kolby? bo nie kumam. przeciez to niepraktyczne i brzydkie :P (moja opinia)

Link to post
Share on other sites
Yunior napisał:  

To jest SD2 pierwszej serii  

 

nie pierwszej tylko eksperymentalnej/testowej. prosdukcyjna wygladala juz mocno inaczej

 

sprawdzilem ptrzepraszam to jest prototyp

 

mp5sdclose.jpg

przelacznik typu SEF posiada ja wersje SD1, SD2, SD3

 

mp5sdcop1.jpg

natomiast tutaj jest 4 polorzeniowy przelacznik rodzaju ognia ktory posiadaja wersje SD4, SD5, SD6

 

bzdury wasc mowisz. na rzyczenie klienta w dowolnej wersji mozna zamontowac dowolny zespol spustowy.  

 

ale nie prawda rozne wersje maja rozne tryby strzelania np MP5SF ma tylko zabespieczony i pojedynczy ale to juz chyba osobny temat .......

 

w sumie jakbys tylko wyjął kolbę to by i tak przypominało SD1 . ale mimo wszystko to czemu akurat chcesz wersję BEZ kolby? bo nie kumam. przeciez to niepraktyczne i brzydkie  (moja opinia)

 

no troche by przypominalo ale nie dokonca. a co do praktycznosci jak poprawialem bron to sprawdzalem ja bez kolby i jakos lepiej mi sie skladalo do strzalu, lepiej sie nia manewruje. a pozatym sama swiadomosc i satysfakcja ze zrobilem cos "oryginalnego" a pozatym SD1/4 ma jak dla mnie wiekszy charakter "Specopsowy" niz SD3 :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...