Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria do piachu?


Recommended Posts

zgrzew niestety nie jest dobra metoda łaczenia ogniw, 4 malutenkie punkciki na łbie ogniwa, blacha znów 4 pkt. i ogniwo, niestety kiepski pomysł :( lutowanie jest najlepsze, łaczysz ogniwa cała powierzchnia łba, pakiet jest sztywniejszy, nie ma mozliwości przerdzewienia blach bo ich nie ma pomiedzy ogniwami, osoga większą wydajność.

Link to post
Share on other sites

Z racji że temat już zamknięty podepnę się(Wolfran nie obrazisz się?).

Kupiłem aku z Frajerfoxa (NiMH, 1500mAh, 8,4V, typ mini), formowałem na ładowarce mikroprocesorowej, lecz ten ciągle traci napięcie po naładowaniu. Zaraz po naładowaniu jest około 9.8V, natomiast już po dwóch dniach spada do około 8.4.

 

1. Czy bateria nadaje się już tylko do kosza?

2. Czy Krakmani przyjmą ją na gwarancję (mam ją dwa tygodnie, a słyszałem coś że tylko rozruchową dają)?

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No to i ja się podepnę.

Niedawno kupiłem batkę SanyoRC 2400mAh 9,6V NiCd (była formatowana itp.). Podłączyłem do ładowania i po około 30 minutach coś się zwarło przy wtyku i kabel od ładowarki zaczął się palić. Po tym wypadku zaczęły się problemy:

- bateria trzyma max. 300-400 kulek;

- po naładowaniu do pełna na następny dzień już nie daje rady naciągnąć sprężyny (m120);

- jedno z ogniw grzeje się bardziej niż pozostałe;

- pomimo tego, że niby jest rozładowana po tych 300 strzałach, bardzo długo się rozładowuje po podłączeniu do ładowarki.

Moja ładowarka to Batimex BCH001, ładuje prądem 500mA, ustawione na 8 cel. Jestem pewien, że to nie wina ładowarki gdyż drugą baterię - Sanyo 3600mAh 9,6V NiMH ładuje bez problemu.

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Ja mam problem z batka FF 9,6 1500 mini. Naładuje ją na maksa i jest koło ~~10V. 2 ostatnie ogniwa się nagrzewaj szybciej niż reszta. Podczas strzelania ROF skacze(sprawdzane na kilku replikach) Po kilku godzinach po naładowaniu napięcie spada do około 9,2. W ogóle batka jest jakaś trafna i podczas strzelania wybuchła mi tak aż ta folia co trzyma ogniwa się rozerwała :/

Da rade ją jeszcze uratować??(a propos batka była formatowana)

Edited by Snopek94
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Temat jakby stworzona dla mojego problemu to się podepnę :uśmiech:

 

bateria-sanyo 9.6 3300 mAh

problem-zero reakcji na spust , sprawdzone w 5 replikach

spostrzeżenia-bateria stara ale nigdy nie było problemów , ładowana ładowarką mikroprocesorową Ansmann ACS 110 traveller . Ostatnie ładowanie też sygnalizowała poprawnie do tego zaraz po jej odpięciu został podpięty inny pakiet który śmiga pięknie . Dla pewności podpiąłem pod baterie zwykłą wolno ładowarkę ansmanna na 5h i to samo zero reakcji .

 

Ja bym stawiał na brak styku gdzieś ale to chyba wyklucza poprawne pokazywanie ładowarek , więc ma ktoś sugestie ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Możliwe że pękł ci kabel w izolacji i nie styka, jak gdzieś będzie stawiał mniejszy opór przy wyginaniu to pewnie tam się spartolił, ja tak miałem, wymieniłem kabel i batka o której mowa w pierwszym poście fruwa aż miło. ;)

Edited by Wolfran
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...