Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poprawne złożenie repliki


Recommended Posts

Hehe, no to mam pytanko. Jutro wypad, więc jak zawsze naładowałem baterię, podłączyłem do karabinu żeby sprawdzić czy działa. Oddałem 1 strzał na semi, przy drugim zaliczył zacinkę xD tłok w tylnym położeniu, widzę przez dziurę w cylindrze. Odblokowałem go wsadzając śrubokręt przez dyszą i naciskając spust. OK pewnie uznacie, że to głupi pomysł. Teraz jednak na semi spust zachowuje się jak na trybie zabezpieczonym. Spróbowałem na auto, wystrzelił 2 razy i znowu zaliczył zacinkę tym razem tłok w połowie "cyklu". Dzieje się tak po 2 miesiącach nieużytkowania (karabin w szafie, kiedy go odkładałem był sprawny.) Odblokowałem metodą śrubokręta i jestem ciekawy co wy na taką usterkę ;)

Taki sam problem miał mój kumpel z eMką CA sportline, nieco po wystrzeleniu 2k kulek. Podłączałem różne baterie 8,4 i problem się powtarza.

Link to post
Share on other sites

Powody mogą być różne, źle wyregulowany silnik, za słabe baterie, jakiś syf wszedł między zębatki itp. Zacznij od wyjęcia tłoka i cylindra i sprawdź, czy bez podpiętego silnika zębatki kręcą się swobodnie, ale nie latają na boki.

Swoją drogą, to pierwszy raz słyszę od odblokowywaniu tłoka przez dyszę.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, to pierwszy raz słyszę od odblokowywaniu tłoka przez dyszę.

 

Bo to dość głupie chyba, że ma się głowicę śruby na czole głowicy tłoka i odpowiedni "śrubrowkręt" ;-). Na logikę - w końcu zębatka tłokowa też jakoś naciąga tłok aż w końcu tłok jakoby "ześlizguję się" z ostatniego zęba tłokowej i dzięki sprężynie wędruje do przodu by zderzyć się z głowicą cylindra, kończąc tym samym cykl GB.

 

i jestem ciekawy co wy na taką usterkę ;)

 

Zasyfione styki/kiepski shimming.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...