Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W związku z wysypem "zielonych snajperów" czyli osób kompletnie nie znających tematu a uważających, że to najlepsza fucha pod słońcem postanowiłem napisać to raz (oraz zacytować już istniejące wypowiedzi) i tylko linkować każdemu kto zada pytanie :

"Jaka snajperka najlepsza na początek" itp itd....

 

Po pierwsze: Ludzie nikt tu nie jest Kaszpirowski i nie umie czytać wam w myślach! Każdy ma swój własny gust i sam powinien się nim kierować!

podawanie jakiejś konkretnej marki nie jest zbyt trafione. W przypadku każdego producenta są mniej lub bardziej udane modele.

Zastanów się na początek co to ma być:

AEG, Spring, Gaz

Potem zastanów się jaki karabin ci się podoba/jaki sposób gry ci najbardziej odpowiada/inne kryteria.

Z powodu decyzji które trzeba podjąć oraz ich kosztów nie polecam takich rozważań dla osób początkujących. Postrzelaj jako szturman poznaj środowisko i po roku lub 2 będziesz mógł bez obaw się tym zacząć zajmować

Po drugie: Niemal WSZYSTKIE dostępne karabiny spełniające wymogi jako wyborowe/snajperskie zostały opisane w tym dziale i należy poszukać o nich informacji kierując się dyrektywą z NETYKIETY punkt II podpunkt 2:

Zanim użytkownik zada pytanie na WMASG.pl lub forum ma obowiązek sprawdzić czy dane zagadnienie nie zostało już poruszone gdzie indziej korzystając z wyszukiwarki na WMASG.pl i na forum

W przeciwnym razie zgodnie z REGULAMINEM naraża się na restrykcje w nim zawarte!

 

Do wyszukiwania informacji służyWYSZUKIWARKA

 

Nie raz na forum można było spotkać tematy, w których pytano o rzeczy poruszone w większych topikach ale pan leń wykręcał się tym iż w gąszczu off topu z tego postowego molocha nie mógł znaleźć informacji albo to będzie trwało za długo albo sru tu tu tu...

 

a przecież można taki problem załatwić w bardzo prosty sposób.

w przypadku gdy chcemy sprawdzić tylko jeden temat(pole zawarte na końcu każdej strony tematu):

1.jpg

Oraz taki sposób zawężenia poszukiwanego zagadnienia KLICK

 

Ponadto padło już kilka wypowiedzi które uzasadniają dlaczego nowy nie powinien mieć snajperki gdyż jest to po prostu niebezpieczne dla kolegów! Zacytuję:

...zielony z karabinem o mocy 620 (i więcej) fps to prosta droga do wypadku :wink:

Ktoś kiedyś powiedział: "wielka moc to wielka odpowiedzialność" i miał rację!

Zacznij zakupy od bocznej, krótkiego elektryka, postrzelaj trochę, nabierz ogłady i naucz się panować nad spustem w sytuacji kiedy ktoś Cię zaskoczy z bliska!

Bardziej obawiam się, że ktoś Cie zajdzie od tyłu a Ty mu w odruchu wygarniesz z 620fpsów z 5 metrów i będzie tragedia!
Wszystkim się wydaje, że są opanowani do czasu kiedy trzeba kulkę na chirurgi koledze z twarzy usuwać
Ważne jest też byś wyrobił w sobie odpowiednie odruchy a niektóre z nich wyeliminował by nie zdarzyło się tak, że przylutujesz komuś repliką z ponad 500fps z 10m bo nagle wyrósł przed tobą.

Dlaczego bycie snajperem wcale nie jest takie fajne!:

Niestety snajperski fach jest do 4liter pod tym względem jak masz taką mocną giwerę to nie można strzelić poniżej 30 metrów :wink:

Jeśli ktoś jest bliżej to albo wyciągasz boczną albo udajesz wielkiego zielonego pasikonika (może mnie nie zauważy) albo giniesz!

Oraz jeszcze dlatego:

Jeżeli to faktycznie jest zwykła strzelanka to ja bym napisał tak: 1/4 czasu leżysz pod krzaczkiem, wcześniej 1/4 czasu czołgasz się na pozycję a później 1/4 czasu idziesz i przebywasz na respie. Pozostaje Ci za to 1/4 doskonałej zabawy polegającej na obserwacji małego wycinka terenu i przekonywanie się że w 80% przypadków przez całą rundę nikt złośliwie Ci tamtędy nie przejdzie. Zwieńczeniem zabawy jest oberwanie serii z mp5 PDW od galaxy i wielkie zdziwienie.

Droga do sukcesu:

Najlepsza droga to zacząć od szturmana, jeśli ktoś z góry zakłada snajperstwo wybrał bym jakiegoś fajnego małego elektryka który później służył by za boczną, obył się z fachem i za mniej więcej rok kupił dopiero snajpe!

Tak jest bezpieczniej dla kolegów!

Ponadto snajperki nie są tanie:

żeby być snajperem powinieneś mieć jednak snajperkę... tak mi się wydaje. A to **** z precką (sądząc po Twoich ostatnich postach to wsadził byś tam JBU albo MB... bo widzę że oszczędzasz i walił pejotami) i gumą nie, nie będzie snajperką.
Ja rozumiem że nie wierzysz nam że snajperstwo nie jest fajne. Spoko, na początku sam to miałem. Ale jeśli nam uwierzysz zaoszczędzisz kilka stów na sprzęcie który sprzedasz za miesiąc czy tam trzy. Twój wybór.

 

Oraz najprawdziwsza prawda która umyka niemal każdemu:

jeśli Ci się wydaje, że jako snajper będziesz sobie leżał gdzieś daleko poza zasięgiem innych i zdejmował jednego po drugim to muszę Cię rozczarować ale tak nie będzie! Przyjdzie jakiś koleś z podkręconym chińczykiem za 400zł i Cie ustrzeli lobem

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ!!!

Snajperstwo, to nie tylko lansiarska replika z celownikiem optycznym. To powołanie. Decydując się na bycie snajperem, rezygnujesz z 90% akcji, które mógłbyś przeżyć biegając z elektrykiem. By być snajperem musisz doskonale znać metody kamuflażu oraz poruszania się oraz być niesamowicie cierpliwym. Niekiedy przez kilkugodzinną rozgrywkę nie oddasz ani jednego strzału

Całość tutaj: KLICK Kompendium ogólne. Snajperstwa tyczy się PKT VI

 

Jeszcze seria przydatnych linków:

SKLEPY gdzie można pooglądać sprzęt i napisać maila z pytaniem.

ILE KOSZTUJE SNAJPERKA

JAK ZNALEŹĆ INFORMACJE

 

Tym oto przydługim wywodem mam nadzieję wyczerpałem temat!

Jakby ktoś coś miał do dodania to PW proszę!

 

Viper

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Update

 

W osobnym poście gdyż nieco to wyższy poziom.

Dla ambitnych oraz anglojęzycznych poniżej linki do tematów na zagranicznych forach traktujące o tym jak zostać snajperem.

Poradnik i kompendium wiedzy o budowie sprężynowych snajperek.

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?PHPSESSID=8d67d57c21d946b565716136a0a4534f&topic=56248.0

http://www.airsoftforum.com/board/lofiversion/index.php/t204638.html

 

Przyjemnej lektury!

Viper

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...