Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja kolimatora...


Recommended Posts

Witam, wczoraj przyszedł zakupiony przeze mnie kolimator, dokładnie ten - Klik, i po wstępnym wkręceniu górnej śruby(tej od regulacji góra-dół) i maksymalnym wykręceniu śrubki po lewej, kulka na dystansie 20-30 metrów nie leci tam gdzie celuję, tylko nieco niżej i w lewo... Sam nie wiem, tych śrub raczej bardziej nie podokręcam ani poodkręcam, a jednak byłoby to bardzo potrzebne. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym moim problemem zrobić? ;)?

 

Pozdrawiam, den

Link to post
Share on other sites

W niektorych lunetach i kolimatorach - krecisz nie krzyzem ale tak jakby kulka. Wiec kreci sie odwrotnie niz jest to napisane. Zeby krzyz szedl w gore - krecisz down a nie up.

A czesc po prostu jest badziewna i nie trzyma zera.

Sproboj spodkladkowac to - podlozyc z przodu czy tylu jakies blaszki zeby sztucznie zmienic polozenie kropki.

Link to post
Share on other sites

Mi też nieraz wydawało się, że kolimator ma "zbyt małą skalę", a dopiero potem odkrywałem to, co napisał Kocur - regulacja była odwrotna. I choć może wyda Ci się to śmieszne - spróbuj kręcić do końca w drugą stronę i sprawdź, czy kulka nadal leci po tej samej stronie plamki.

 

czego się spodziewałeś po kolimatorze za 80zł?

Mam również kolimator za 20 złotych, a da się go wyregulować tak samo jak pozostałe dwa moje kolimatory za prawie 10-krotnie wyższą cenę. To nie jest rozwiązanie. Jeśli kolimatora nie da się wyregulować dla dobrze działającej repliki, to nie oznacza to, że to jest słaby kolimator, tylko że zepsuty kolimator.

 

Denvey, a hop-upa masz na pewno dobrze wyregulowanego? I jakich kulek używasz? Bo wiesz, że Galaxy nie trawią nic lżejszego niż 0.25g.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...